» »

Kako priklapljate in izklapljate prenosnik v in iz elektrike? :)

Kako priklapljate in izklapljate prenosnik v in iz elektrike? :)

pirx ::

Helo :)

Vem, čudno vprašanje, ampak res me zanima.

Torej, recimo, da delate na bateriji in prenosnik začne javljati, da zmanjkuje štroma - ali ga povsem izklopite, vtaknete kabel od napajalnika in ga nazaj priklopite, ali pa vse skupaj opravite med delovanjem? Isto me zanima, kako je, če recimo delaš na štromu, potem pa ga moraš nekam odnesti - ali je treba računalnik izklopiti, izvlečti kabel in ga nazaj priklopiti, ali pa se tudi to lahko opravi med delovanjem?

No, zanima me, ker imam zadnje čase veliko takšnih situacij in ne bi želel kaj uničiti.

Tenks!

KandazaR ::

Seveda lahko med delovanjem prklapljaš prenosnik na elektriko iz vtičnice in obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Pyr0Beast ::

Prvo konektor v prenosnik, nato vtikač v vtičnico. Pri izklapljanju obratno. Prvo vtikač, nato konektor.

Lahko med delovanjem to počneš, ni problema.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pirx ::

Fino, dobro za vedeti. Hvala vama!

Jackal ::

Prvo konektor v prenosnik, nato vtikač v vtičnico. Pri izklapljanju obratno. Prvo vtikač, nato konektor.

Lahko med delovanjem to počneš, ni problema.


Zanimivo... delam ponavadi ravno obratno - prvo vtikač v vtičnico, šele potem v prenosnik in pri izklopu ravno kontra.

Zakaj? Zato ker pride pri vklopu napajalnika v omrežje do t.i. rush-in current-a v napajalnik (verjetno si že kdaj videl iskro pri vklopu ali izklopu vtikača iz vtičnice) in kaj veš kaj vse lahko pride na izhod napajalnika v tistem trenutku. Zato boljše počakat, da se stvari stabilizirajo (kar se zgodi že po nekaj ciklih omrežne napetosti).

Sicer naredim včasih tudi obratno, pa še vedno vse dela. Tako da je to po moje bolj muha posameznega uporabnika, kot karkoli drugega.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Pyr0Beast ::

Samo, če tako delaš, napajalnik ne deluje v Soft-start modu. Inrush current je pa tudi limitiran, tako, da se ni za bati.
Pri izklaplanju konektorja pa naenkrat na napajalniku ni nobene obremenitve, trenutek nazaj, pa je lavfal pod 100%, vrjetnost, da ti overshoota in vrže kakšno lepo špico v regulator je precej velika. Pravtako so kondiji na udaru.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija v prenosniku je prenehala delovati

Oddelek: Strojna oprema
395044 (4232) Ahim
»

bliskanje iz vtičnice

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
287262 (4385) negotiator
»

Računalnik se ne prižge - težave z elektriko (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
555208 (4456) Bostyan007
»

HP serija S - zakaj taka slaba mnenja

Oddelek: Kaj kupiti
352438 (1808) Pyr0Beast
»

vklop prenosnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51372 (1372) Pudding

Več podobnih tem