» »

Zip pogon

Zip pogon

MRB0rYS ::

Imam en nasvet, kaj pravite zakaj še ne prodajajo zraven računalniških komponent zip pogone ampak še zmeraj disketne pogone a se vam ne zdi malce zastarela zadeva pa premal količinska kaj je pa dandanašnji čas 1.4MB, če bi pa lahko imeli zip pogone po 100MB s tem bi si človk pa že lahko pomagal a ne kaj pravite bi blo v redu imet takšne zadeve.:'(
b0rys

msmiha ::

Vsekakor bi bilo dobro samo pol bi se cena računalnika kar fejst podražla. Najbolš bi blo še tako, da če bi ga hotel meti notri ti bi ga dali drugače pa bi ti notri dali naveden 1.44 disketnik.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OZZY ::

Ja jaz tud v tej smeri razmišljam. Zakaj neki vstrajajo pri 1.44 pogonih. Pa sej folk ve, da na disketo spravš dandanes ponavad sam kak prdec od datoteke. Tisti, ki pa zipe delajo bi jih tud lahko pocenil pa bi blo velik bol. Sicer mam sam interno zip enoto 100Mb namesto diskete in sem zadovoljen z njo. Kupu pa sem jo za 8k z tremi disketami. Stara pa je bla 1 let.

BlackHole ::

Kdo pa pravi, da morate kupiti disketnik.

MRB0rYS ::

Tega bi lahk že zdavnaj ukinli
b0rys

MadMax ::

Se strinjam, da na disketo ne gre nic druzga kot kak virus;(
Ampak cena praznega zip medija???!?!?
Mam pa ze rajs CD-RW! Saj je pocasnejs, ampak ce hoces kaj kam odnest: CD-rom ma vsak, kaj pa zip?

andro ::

1.44 uporabljam samo za zagonsko disketo drugače pa CD-R(W).:D Zip drive pa se mi zdijo malo predragi 20k pogon in 3k 100Mb disketa.
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

noogy2noogy ::

Če imaš CD-RW itak lahko uporabljaš zagonski CD namesto diskete. Glede cene ZIP enote in medijev pa je po moje tako, da dokler bodo lahko prodajali v komplet 1.44 MB disketnike, tako dolgo bodo ZIP enote drage. Pa tudi prave prihodnoti ni v 100 ali 200 MB medijih. Kaj kmalu bo navadni CD medij minimum (kot je danes disketa). Glede na razvoj bomo čez nekaj let namesto CD-RW enot veselo uporabljali DVD-RW enote in jamrali nad pomanjkanjem kapacitete medijev... :(

Kdo nas pa v to sili, pa mislim da itak ni potrebno razlagati (večje kapacitete medijev => požrešnejši programi => večje kapacitete => itd). Denar je sveta vladar. >:D
lp noogy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop stare diskete 1,44 MB

Oddelek: Strojna oprema
201801 (1362) sirotka
»

Zadnja smrt disketne enote? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
527885 (6400) desperados
»

25 najbolj zanič produktov IT industrije

Oddelek: Novice / Diski
344894 (2542) schurda
»

Kje dobiti 2DD diskete ??

Oddelek: Strojna oprema
91859 (1494) Duhec
»

Disketni pogon-ga še sploh kdo uporablja??

Oddelek: Strojna oprema
412213 (1753) vladika

Več podobnih tem