» »

router Level One in WAN

router Level One in WAN

w3t80y ::

prosim za pomoč


imam router Level One WBR-3405TX in ADSL modem Speedtouch (amis). želim zadevo povezati tako da bi se router povezoval na internet preko modema (wan).

Vse imam prav povezano in tudi nastavljeno v nastavitvah routerja. Router pa se noče povezati na internet. V logu ves čas zapisuje "Failed to connect", "attempting to reconnect" itd.
Klical sem že "mojstre" na amis ampak ne znajo, oz. sedaj se mi določen tehnik s katerim sva to skupaj reševala (Boštjan) noče več javit čeprav mu pustim več sporočil. Klical sem tudi na servis levelone pa ne poznajo rešitve.

Mogoče ima kdo kakšen nasvet, lahko da jaz kakšno čist osnovno stvar narobe delam ipd. ?

hvala
Uroš

strictom ::

Stay away from the level one satan! 11
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

misek ::

Si res vse pravilno nastavil na routerju? Saj nočem biti pameten ampak vseeno preveri.
Sem na hitro pogledal v manual...

omogočiš LAN DHCP
za test onemogoči wireless LAN
Select Internet Connection Type: PPPoE to obtain IP automaticaly
vpišeš username/password
restart

w3t80y ::

sem probal, ampak vse isto, nekaj drugega očitno blokira router da bi se povezal, drugače če direktno povežem modem z kompom deluje normalno

SaXsIm ::

v WAN port vklopi WAN linijo, ki gre v modem in ne LAN linije, ki gre iz modema.
SaXsIm

w3t80y ::

sem probal pa ne gre, niti se mi ne zdi to pravilno, povsod so mi razlagali naj priklopim iz modema lan port 1 v wan , potem pa iz routerja na komp naprej, dsl kabel pa v modem


a je pomembno kakšni so kabli patch ali crossover??

Tomay ::

Kakšen amisov modem pa imaš. Če je speedtouch potem je lahko kot router ali pa kot bridge.

Če priklopiš računalnik neposredno v speedtouch moraš potem še vzpostavit povezavo ali deluje internet takoj?
Voodoo 4Ever

w3t80y ::

moram vzpostaviti povezavo

w3t80y ::

modem (speedtouch) je pravilno nastavljen ,sprva je deloval tudi kot router sedaj pa samo kot modem,tako da glede tega ne bi smelo biti tezav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316337 (1102) alfa_fan
»

Ne morem vzpostaviti internetne povezave preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
113731 (823) Timmah
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
378970 (5080) Bakunin
»

problem s povezavo routerja na amisov modem

Oddelek: Omrežja in internet
161909 (1774) IvoJan
»

pomoc pri instalaciji wireless routerja BUffalo WHR HP G54

Oddelek: Omrežja in internet
153718 (3146) N-E-O

Več podobnih tem