» »

pomoc pri instalaciji wireless routerja BUffalo WHR HP G54

pomoc pri instalaciji wireless routerja BUffalo WHR HP G54

eiht ::

Pozdravljeni,

prosil bi vas za pomoc pri instalaciji zgoraj omenjenega routerja.

Ce router povezem tako kot svetuje wizard se zadeva ustavi, ko preverja internetno povezavo. Ne najde je zato, ker wizard pravi da moram kabel, ki je predhodno povezoval adsl modem in mrezno uporabiti za povezavo modema in routerja in nato povezati se router z mrezno kartico. Kot sem ze rekel se postopek tukaj ustavi, ker ni internetne povezave.

Ce povezem adsl modem in router in se router z mrezno kartico potem gre instalacija naprej (internetna povezava obstaja) vendar se pa ustavi pri naslednjem koraku, ko wizard prova nastaviti Air Station (setting up your air station) in javi napako Connection wit the air station failed.

Ce ima kdo tak in router oz. se spozna vec kot jaz na te stvari potem ga prosim, da mi svetuje kako naprej....
  • spremenil: eiht ()

Binji ::

jaz sem tale router preprosto povezal z modemom (WAN port), vanj vtaknil mrezne kable, sporocil nov MAC naslov ISPju, se nanj priklopil in skonfiguriral (brez wizarda). Ali se lahko priklopis nanj?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

eiht ::

a torej morm siolu sporocit mac naslov?

Binji ::

za ADSL mislim da ne rabis. Poskusi se povezat na router (podatke dobis v navodilih)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

eiht ::

...nekako mi je prej uspelo se povezat na router....sedaj pa ne vec....in ne vem zakaj je prej uspelo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eiht ()

eiht ::

a ti si imel kabel iz modema v wan na router in iz mrezne v modem?

zdej grem spat...

tris ::

ne vem ali si ta čas že rešil zadevo.

Delaj po tistih kratkih navodilih(Quick Setup Guide) , ki jih dobiš zraven in bo delalo.......(najprej vse izključi..priklopi kable...vključuj po vrsti...kot piše.........).....ko potem router preverja razno razne zadeve zna malce trajati......v kolikor še vedno ne bi šlo...ga resetiraj in ponovi vajo.

Jaz imam ADSL in MAC naslova nisem nikamor vpisoval.

Alfa Dog ::

Malo si bom sposodil temo:

Jaz imam tak podoben problem: Sem poskušal flashat s Tomatom (po navodilih), vendar ima ruter še vedno naložen originalen firmware. Če poskušam flashat ponovno, mi javlja neko napako (kthx ali nekaj podobnega).

Ima kdo kakšen nasvet?

P.S.: Moj router je Buffalo WHR-HP-G54

DonMatejo ::

Jst mam isti problem...

prek wlan-sat-a sem kupil dotični router (Buffalo WHR-HP-G54), zdaj pa imam težavo... kupil sem router z upgradanim firmwareom, na amisu so mi vklopili bridge mode (na modemu-routerju), na routerju sem vklopil PPPoE, vpisal username in password ter shranil nastavitve... na jezičku status je opazno, da je router povezal (piše connected in pa IP, možnost disconecta)... pa vendar, internet ne dela... neče mi odpirat strani... ko vtaknem kabl v modem (amisov) zadeva dela B_P...

Nasveti, kaj narest... IP sem že ročno nastavljal na kartici, nč ne pomaga...


HVALA (predvsem za hitre odgovore)

_______________

DonMatejo ::

aham... mam pa DD WRT firmware gor.... ne običnga...

sloxl8 ::

Imaš pravilno nastavljen DNS in gateway IP? Buffalo ima po defaultu IP 192.168.11.1, ne 192.168.1.1 kot imajo "običajno" ostale firme.

Modri dirkač ::

... in ostali modani firmwari.
Everybody lies!

stripy83 ::

Pozdrav!

Da ne bom odpiral nove teme se bom tukaj priključil, saj imam zelo podobno težavo.
Namreč:
Imam brezžični router Buffalo AirStation WHR-G54S. Na njega imam povezan računalnik preko kabla - net dela normalno. Preko Wireless pa bi še rad povezal notebooka in mi nikakor ne rata. Notebook mi najde povezavo in se poveže ampak samo lokalno.

Prosil bi za kakršno koli pomoč za rešitev tega problema.

Hvala za vsak koristen odgovor.

LP

rejven ::

poglej da nimaš kakih restrikcij, da ne morš dostopat do neta, js mam ta ruter pa tomato firmaware gor(v1.11, nism še updejtal...) in dela bp(prav tako amis).
firmaware, maš zravn navodila kako ga namestit
http://www.polarcloud.com/tomato

Spajky ::

IP tvojga ruterja številko, a si jo na laptopu sploh vpisal kot gateway; pa DNS-je tudi? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

N-E-O ::

Mene pa zanima, če lahko dostopam do interneta (uporabljam Amis ADSL) samo preko tega routerja ali moram obvezno priklopiti router še z modemom Speedtouch (ki je dejansko tudi router)?
Sem se zajebaval malo s temi PPPoE nastavitvami v Buffalovem meniju pa ne poveže z internetom.
Follow the white rabbit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WLAN in routerji

Oddelek: Omrežja in internet
223304 (2579) Spajky
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254959 (3710) Voip
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713008 (9606) Pyr0Beast
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333345 (3061) Vice
»

Linksys_WRT54GL in T2_pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
72886 (2886) PARTyZAN

Več podobnih tem