» »

GTA 4 PC

GTA 4 PC

««
30 / 32
»»

Sssaga ::

1. Clean install
2. POpravek št. 5 oz. 1.0.0.4
3. RealizmIV
4. Xliveless
5.1 FXAA mix set (ne vem, če dela na ATI grafah, ker FXAA je nvidiin način AA-ja ...)
5.2 Icenhancer 1.2 (sprobal in se malo igral, grafa je vrhunska, sam nisem uspel poštimati svetlosti ...)
6 modi po želji :D

Aja pa še trik, ki je par postov nazaj. Posnel kako se to naredi aka HOW TO :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

simnov ::

Jaz sem namestil Icenhancer 1.2 in zdaj je 10x presvetlo.

Rippy ::

Kako je sploh možno to sranje od igre poganjat normalno na zmogljivem sistemu? Danes sem prvič igro namestil + najnovejši popravek. Sploh ni pomembno kakšne nastavitve uporablam, ker bom imel zelo nizek FPS na 2500k in 570. Igra ne uporablja več kot 20-25% procesorja in grafična vedno izbere drugi profil za lahki idle (400mhz core, 170mhz ram). Uporabil sem commandline.txt ampak ne pomaga popolnoma nič.

_Enterprise_ ::

Sssaga je izjavil:

5.1 FXAA mix set (ne vem, če dela na ATI grafah, ker FXAA je nvidiin način AA-ja ...)
dela tud na radeonih

alpha1 ::

Kopiral sem pesmi v mapo user musik vendar sedaj ne vem na katerem kanalu bi predvajalo muziko, ki sem jo dodal?

dr.Akula ::

Independace FM radio. Najprej daj v meniju pod audio quick scan, potem pa še tisti ta drugi scan.

edit: aja, pa v mapo za musko lahko daš tudi samo shortcut od tiste mape kjer imaš dejansko musko. Da nimaš na dveh koncih isto :D
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

alpha1 ::

Sem probal tako kot si mi napisal pa mi muzike sploh ne predvaja na tistem kanalu.

dr.Akula ::

Pa si dal musko v tisti folder, ki je v my documents? Sprašujem zato, ker je še en folder z istim imenom pod AppData\Local. V tega se potem shranjujejo podatki, ki jih skenira.
ni podatka

GeForce ::

Mogoče ve kdo kako bi dobil nove misije? Sem na okoli 23% igre in nemorem opravljati nobene misije več ker sploh ni nobene na voljo. Roman, Brucie in Jacob like je nad 80%, pri vseh imam 100% narejene misije in ko kogarkoli kličem se ne oglasi (če dam kot "Call", če pa dam kot "Drinkig", "Eating",... pa se oglasijo), razen tise Nikove punce Mišele ali kako ji je že ime :D Brucieju sem pripeljal vse avtomobile, nimam nobenega maila, sem poskušal iti "spat" ene 3× pa vseeno nič. Any sugestions?

simnov ::

Rippy je izjavil:

Kako je sploh možno to sranje od igre poganjat normalno na zmogljivem sistemu? Danes sem prvič igro namestil + najnovejši popravek. Sploh ni pomembno kakšne nastavitve uporablam, ker bom imel zelo nizek FPS na 2500k in 570. Igra ne uporablja več kot 20-25% procesorja in grafična vedno izbere drugi profil za lahki idle (400mhz core, 170mhz ram). Uporabil sem commandline.txt ampak ne pomaga popolnoma nič.


Gtx ima "samo 1280MB rama".

alpha1 ::

dr.Akula je izjavil:

Pa si dal musko v tisti folder, ki je v my documents? Sprašujem zato, ker je še en folder z istim imenom pod AppData\Local. V tega se potem shranjujejo podatki, ki jih skenira.



Sem dal v my documents pa tam pod user musik v mapi Rockstars game.

dr.Akula ::

@alpha1
- Si sigurno skeniral folder v meniju pod audio (najprej quick scan, nato complete scan)? Nimam te za neumnega, samo da je "za zihr" :P
- Tam pod audio imaš nekaj takega kot radio mode za indepaendace fm; premakni tisto na karkoli drugega, samo radio ne.
- Imaš zelo dolga imena za poimenovanje komadov? Menda znajo bit problematični.
- Slučajno uporabljaš musko kupljeno na itunes? Ker imajo neko zaščito in jih menda zato noče predvajati.

To je vse s čimer ti lahko pomagam, upam da kaj užge.
ni podatka

__Devil__ ::

Uporablja kdo http://www.facebook.com/icenhancer ?
oz. http://www.gta4-mods.com/misc/icenhance...
Grafika je ful lepša! pa me zanima, če se je kdo kaj igral s tem?

alpha1 ::

@dr.Akula Sem probal tako kot si mi rekel vendar pesmi na tem kanalu ni. Probal sem samo kopirat eno pesem pa še ta ima majhen naslov, tako da mislim, da to ni problem. Ne uporabljam muzike iz itunesa. Malce čudno je to vse skupaj 8-O. Sem pozabil omenit da gre za GTA IV Episode from Liberty City

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alpha1 ()

Tomozuki ::

Mene pa nekaj zanima. Kupil sem originalno zaprto igro, vendar nikjer ni serijske številke. Pregledal sem vse v škatli, celo droben tisk v manualu sem šel brat, ampak številke ni. Zadevo sem sicer naročil iz Anglije in zdaj ne vem, kaj narediti. Ima kdo kakšen nasvet?

Janac ::

more bit, daj slike kaj si vse dobil notr

dr.Akula ::

Pri meni je koda na zadnji strani knjižice, na kateri je kip svobode in piše gor " On liberty..." in tako naprej.
ni podatka

Tomozuki ::

Zadnja stran knjižice "On liberty" je črna oziroma prazna. Spodaj je edino drobna koda iz serijske proizvodnje, na sredi pa Rockstarjev logo. Pomoje je šlo za tiskarskega škrata in je niso dali zraven. Super. Verjetno se bo slišalo dokaj klišejsko, ampak; a se je moglo to ravno meni naredit? Slik verjetno ne rabim dajat gor, ker se noben ne bo mogel okoristit z mojo kodo ;-) Vsebnost je običajna. User manual (On liberty), načrt mesta (in plakat), ter 2 diska.

blblb ::

Je mogoce na dvd-ju natiskana?

lp, blblb

dr.Akula ::

Kontaktiraj trgovino in jim razloži zadevo.
Lahko pa tudi poizkusiš tule napisat.
ni podatka

Tomozuki ::

Hvala za pomoč. Sem uredil in jo poslal nazaj. Sicer pa tudi na DVD-ju ni bila natisnjena. Kode enostavno ni bilo :8)

c00L3r ::

Če koga zanima, imajo na Steam-u trenutno super akcijo. Vsi GTA-i (vključno z onima dodatkoma za GTA 4) za 7,49€:
http://store.steampowered.com/sub/4466/

Akcija še velja do 10:00 Pacific time, kar mislim, da je danes do 18h.

AGENT TATA ::

A ma kdo kodo pr gta san andrejas za avto back to the future al pa za kŠne dobre avte al pa oklepnike hvala! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

Margecan ::

No jaz mam GTa 4 orgilna kupleno preko steama in me zanima glede teh modov npr za avtomobile ter podobne al po to delalo al ne :)



lp

miraldinjos ::

Mene tud zanima glede teh Car Modov kaj moram narest da nebojo sami taksiji po mestu pa sam dva različna avtomobila a mi loh dko prosm pove pa da kakšen link.

sdavid99 ::

http://www.partis.si/torrent/podrobno/1...
To je mod za realne avte =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sdavid99 ()

miraldinjos ::

Tega ne rabm k mam že par modov k mi nič ne pomagajo ker se mi sami taxiji okol vozjo pa eni in isti avti npr. same audiji q7 pa sami taxiji kr en za drugim. Rabu bi kšn trafficfix al pa kej tazga.

sdavid99 ::

No ta mod je da kontlorilaš gostoto prometa in mogoče bo tudi manj enakih avtov in taxijev

http://www.gtainside.com/download.php?d...

miraldinjos ::

Sem probu pa nevem sploh neznam naštimat tega nimam pojma kam nej dam kej

fireX88 ::

Sssaga je izjavil:

Četudi GTA IV ne deluje 60 FPS venomer (igra mi takorekoč deluje skoraj enako na max grafiki-odklenjen VRAM limitation (1600 MB), kot mi je z 9800 GT 1 GB: 30-50 FPS, malekost bolje), je zame še zmeraj WIN špil, čeprav po optimizaciji spada med top 3 FAIL špile portane z xboxa (med njimi je tudi BLUR!) , haha. Edini špil, kjer sem res užival 100 ur+ pa čeprav sem vedno občutil tisto ne najbolj tekoče delovanje, ki ga prinese 60FPS/60Hz LCD.

Patchi popravijo stvari, vendar premalo. Komaj čakam Five, da vidim optimizacijo na višku :))

Oj, daj vse do konca in zažen benchmark, da malo primerjamo :)
(Čeprav bore malo pove za single player, ker jebench narejen za online, torej manj folka, manj fizike naenkrat, boljše delovanje)


sej je tudi zame WIN špilj, fpsji so pa nekje od 20-50...igra je pa iz steam, valda je updejatana na zadnjo verzijo!

FlyingBee je izjavil:

fireX88 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

na poseben način je povedal, da ima še vedno prešibak procesor za to igro

res sem mimo kiksno, in uporabu tole temo...
phenom x6 1090T 4,0GHz...se ti zdi da je za igranje prešvoh procesor?


mogoče si pa na poseben način povedal, da imaš premalo RAM-a, mislim ne se hecat, če se ti še vedno zatika kaj je potem narobe, res da je neoptimizirana, ampak obstajajo testi, ki pokažejo, da vseeno na high dela tekoče, če imaš dovolj vsega


x6 1090T, 8GB, radeon 7870..mislim da je dovolj..sej meni dela tekoče, vendar so taki dropi fpsjev da mi gre kr na k****, pa tudi nikol ne ciljam za sp da mam 60fps-jev..nevem mogoče je radeon kriv zaradi gonilnikov da so takšni dropi, nastavitve mam pa tiste ko mi je samo predlagalo(high), ker če karkoli povišam se še bolj opazijo tele dropi!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Sssaga ::

FlyingBee je izjavil:

fireX88 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

na poseben način je povedal, da ima še vedno prešibak procesor za to igro

res sem mimo kiksno, in uporabu tole temo...
phenom x6 1090T 4,0GHz...se ti zdi da je za igranje prešvoh procesor?


mogoče si pa na poseben način povedal, da imaš premalo RAM-a, mislim ne se hecat, če se ti še vedno zatika kaj je potem narobe, res da je neoptimizirana, ampak obstajajo testi, ki pokažejo, da vseeno na high dela tekoče, če imaš dovolj vsega


Amm, igra utilizira max 2 GB rama -> 32-bitna app. -> neoptimizacija. Na 9800 GT sem velikokrat dobil ''freeze'' po kaki uri nabijanja GTA 4 in sem se moral logout-at in nazaj login-at. 10 sekund dela in je delalo, vendar vseeno... Igra je po pol ure prišla do svoje 2GB blokade.

Dovolj je že 3 GB rama pri 32-bitnih windows 7.

Bom še enkrat potestiral GTA 4 v sistemih z različno konfiguracijo, da malo primerjamo.

fireX88 ::

bi blo super da.. bom pa bench spustu na high nastavitcah pa ti povem kako in kaj...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

miraldi ::

Šknda k je ta Gta IV drgac ful huda igra najboljša zgodba igralnost in use, a kaj k so tak slab port nardil iz konzol. Nevem kaj naj sploh še nardim da bo čimlepša grafika. Rad bi maksimalno izkoristu mojo 7870 pa nekak ni dost boljše kokr na moji stari 4870 :/ Morm res počakat na Gta V da jo izkoristim. Upam da bo delal Gta V na full HD. Dal sem tudi ENB MOD pa še zmeraj nisem prevec zadovoljen. Kako ste si vi zrihtal Gta IV da ste imeli maksimalno lepo grafiko, ker po youtube gledam kako majo nekater to uštiman da je res lepa slika že po videu vidiš pa majo naprimer 6870 ali gtx 560. Če zna kdo naj mi pove kako to zrihtat pa ksn link tud dobrodošel.

dr.Akula ::

Poizkusi z Icenhancerjem 2.0. Jaz sem imel verzijo 1.25, ko sem še igral, ampak sem moral imeti grafiko na medium nastavitvah, ker so bili drugače diapozitivi na mojem kompu.

Download link za mod: http://depositfiles.com/files/670339x4j
Njegova facebook stran (imaš nekaj screenshotov gor kako stvar izgleda z Icenhancerjem): http://www.facebook.com/icenhancer
Pa "uradna" stran, če bo še kaj updatal: http://icelaglace.com/
ni podatka

miraldi ::

Tnx, bom sprobal pa javil če mi je uspelo zboljšat:)

miraldi ::

Mi je uspel zrihtat in mi je dost bolš kot prej. Zdaj me pa zanima kako je s car mode. Če dodam cel mode ki nadomesti prejšnje avte neven kaj naj naredim da bo "mešan" promet ne pa sam trije različni avti ostalo pa sami taksiji? tega tud od prej nikol nisem znal rešiti :|
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dr.Akula ::

Tega niti ne smeš naredit (da bi pobrisal avte kar ven iz igre). Lahko samo stare nadomestiš z modi ali pa dodaš mode na novo. Vržeš notri pač toliko modanih avtov kot želiš, ostali avti bodo pa še vedno vozili. Ne vem zakaj te skrbi, da bi bili sami taksiji.
ni podatka

miraldi ::

Ne narobe sem se izrazu, Jaz sem nadomestil prejšnje avte z novimi sam imam problem k se sam par različnih avtov pojavlja pa sami taksiji. Sem probu že taxibug fix pa traffic flow pa ne pomaga nič oz nevem kam nej to kopiram.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Sssaga ::

Evo testi na max grafiki (odklenjeni)


Split-screen: Navit i7&470 vs stock i7&470




Sistem:

***[STOCK]***
- CPU: Intel Core i7 920 2.66 Ghz C0 [H2O] - 8 Threads
- GPU: Gigabyte GTX470 1280 MB @607/3348 Mhz
- RAM: Corsair DDR3 4x1 GB Tri-Ch @1333 Mhz 9-9-9-24
- PSU: Corsair TX 750 W
- HDD: WD Caviar Black 1TB, 7200rpm, 32MB, SATAII
- RES: Full HD - 1920x1080
- DISPLAY: Samsung SyncMaster P2450H LCD 24''
- OS: Windows 7 Ultimate X64
- COOLING: EK-KIT H3O - Supreme HF 360
- CASE: Chieftec Dragon CH-07B-B-OP

***[OverClocked]***
- CPU: Intel Core i7 920 2.66 Ghz C0 @ 4011 Mhz [H2O] - 8 Threads
- GPU: Gigabyte GTX470 1280 MB @ 800/3500 Mhz
- RAM: Corsair DDR3 4x1 GB 1333 Mhz Tri-Ch @ 1146 Mhz 7-7-7-18

Gonilniki: 301.24

Maximum grafika 1920x1080 Patch 1.0.0.4

Igra je slabo slabo optimizirana. Oz. je prevelik zalogaj bil za koderje in današnje sisteme. ''Zvezdniki'' so že zdavnaj rekli, da bo potreben i7 sistem (glavni razlog za nakup i7) oz. kasneje da za konstantnih 60 FPS takega sistema enstavno ni 8-O
Je pa res nekaj: igra je neverjetno detajlirana za sandbox tip igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

miraldi ::

Evo zrihtu mode iCEnhacer 2.0 in mi je ušeč grafika, sam en problem se mi pojavlja namreč ko se vozim po mestu je podnevi nekje ful močna svetloba nekje je normalna nekje pa kar žari use in isto ponoči nekje je nama nekje pa kar bolj svetlo kokr da bi pod luč stopil. A je kakšen popravek zato in kam ga kopirat? Jaz sem sicer mal gledal po netu pa nič ne najdem.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dr.Akula ::

Ja ne vem kaj tip čara s tem flarom. V 1.25 verziji je bilo še kar v redu glede tega, v 1.35 je bil pa flare nenormalen in sem šel nazaj na 1.25 verzijo. 2.0 še nisem sprobal, ampak kolikor sem malo spremljal po 1.35 verziji je rekel, da bo to v naslednjih odpravil. Izgleda da ni.

Glede tvojega problema s prometom se mi pa ne sanja kaj bi lahko bilo. Jaz sem imel ene 50 modanih avtomobilov notri in nisem opazil, da bi se ves čas pojavljali isti avti. Drugače pa lahko daš notri scripthook trainer, s katerim si lahko (med drugim) v vsakem trenutku spawnaš avto, ki ga želiš. Tako ti jih ni treba po ulicah lovit :)
ni podatka

_Enterprise_ ::

1.20 verzija je bla najboljša, pol je šlo pa vse dol. nevem kako mu rata

miraldi ::

Ja pr men so pa sam eni trije različni postalo pa taxiji. A lahko link za scripthook trainer pa kako to zrihtam da bo delal?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

dr.Akula ::

Dobiš jutri (moram fajle še skup nabrat), danes sem samo še za v posteljo ;)
ni podatka

miraldi ::

ok, thx:)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

fireX88 ::

evo končno sem mel čas da sem testiral gta...
BENCH vse na max:
Statistics
Average FPS: 58.08
Duration: 37.00 sec
CPU Usage: 48%
System memory usage: 41%
Video memory usage: 55%

Graphics Settings
Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)
Texture Quality: High
Shadow Quality: Very High
Reflection Resolution: Very High
Water Quality: Very High
Texture Filter Quality: Anisotropic x8 (to sem pozabu dat na x16, negrem še enkrat zaradi tega...)
Night Shadows: Very High
View Distance: 100
Detail Distance: 100

Še v igri:

Nastavitve iste!:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
22196, 600000, 16, 56, 36.993


Nastavitve da mi zdaj deluje normalno, razen kakšnih ekstremov :)

Graphics Settings
Video Mode: 1920 x 1080 (60 Hz)
Texture Quality: High
Shadow Quality: High
Reflection Resolution: High
Water Quality: High
Texture Filter Quality: Anisotropic x8
Night Shadows: High
View Distance: 70
Detail Distance: 70

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg
28597, 600000, 20, 56, 47.662


drugač pa Sssaga te morem pohvalit da si se tako lepo potrudu za tako lepe benche!
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

Sssaga ::

Pa še kdaj :)

Lahko pa proba kdo frame limiter in da na 30 fps (60Hz/2 = smooth brez zatikanja) in pomaga, če te moti padec iz 60 fps na 25 fps.

Kako? MSI Afterburner 2.2 -> On screen Display -> ''wrench''/setup -> frame limit = 30.
Seveda prej najdite GTA IV.exe in ga imejte označenega ;)

miraldi ::

Mene pa ful motijo "zginjajoče" in "sprot ostrene" teksture. Imam pa ENB in carmode verzijo v enem installerju: GTA IV - EFLC Real Car Mod Pack V2.4cg

Nevem kaj naj naredim da mi nebojo te teksture meglene pa se sprot ostile in zginjale ker je ful moteče. Kaj naj zmanjšam nastavitve do podna? Pol mi je vseeno če bi na prejšnjem core2duo in hd 4870 igral. Ima kdo kakšno rešitev za te moteče teksture?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

Janac ::

jaz mam pa en problem s to igro, slika se maje! tak da ti je prav slabo ko igras...mam nalozen tudi patch. kaj bi laho bilo narobe?

ShowDown ::

Kupiš original in problemi zginejo. ;)
««
30 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto V (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Igre
2390443627 (10243) Kayzon
»

GTA4 - menjava procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
383858 (2572) Ancalagon
»

GTA IV PC Benchmarks (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110299 (5841) CaptObvious
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516411 (4856) ncc2000
»

procesor za GTA IV

Oddelek: Kaj kupiti
473114 (1886) samsung113

Več podobnih tem