» »

GTA 4 PC

GTA 4 PC

««
29 / 32
»»

GLAVNI ::

@Cveto, si že dobil GTA iz Anglije? Ker jaz še kar nisem in sem jih danes kontaktiral. Bili so res prijazni in so mi rekli, da če v 28 dneh ne dobim, mi pošljejo znova oz. povrnejo keš. Sicer pa ne vem, kako si lahko privoščijo pošiljati pisemsko in ne priporočeno.

Cveto ::

Robo sem dobil v ponedeljek in je vse ok. Že naročam naslednjo pošiljko (Fifa WC 2010).

Je pa prišlo mislim da nepriporočeno (ne vem, prevzel je tast a ni nič rekel da bi kaj podpisal).

GLAVNI ::

Ja sej to je največja napaka, da ni priporočeno. Pošiljka se lahko na poti zgubi kjerkoli in nihče ne bo vedel, kje je. Do sedaj sem dobil in BFBC2 in GOW3, a GTA še kar ni doma. Upajmo na najboljše. Ok ne bom več offtopic.

jizzer ::

Danes sem dobil 5770 ampak imam tak malo FPSjev kot da bi mel noter 15 let staro grafično?
Kaj bi blo narobe če mam na LOW vse! 30 FPS-ja? OMFG popizdujem?jaaaa

$%&/() ::

Ostale komponente pa so ...?

jizzer ::

C2D 7500 (vem ja dvojedrnik :)
4GB Ram

IvoJan ::

napajalnik?? pa za GTA 4 je priporocljivo imeti quad core proc :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Meizu ::

jizzer je izjavil:

C2D 7500 (vem ja dvojedrnik :)
4GB Ram


No saj zato ker veš, ga navij ali pa shajaj s fpsji pač takimi kot so.

Cveto ::

Upam da nimaš tekstur naštimanih preko 1Gb?

Sicer je pa ta igra zalo slabo predlena za pc in tudi pri meni (3ghz quad, 5850) dela dokaj počasi in z obupno sliko (predvsem sence so katastrofa).

IvoJan ::

meni na 5770 OC komaj potegne kaj cez 25 FPS
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jizzer ::

Ja kak te lahko spilas s KOMAJ 25 FPS-ji jebote če jaz pri 27-30 težko špilam...

IvoJan ::

a je kdo reku da spilam?? xD zato sem pa spil prodal haha xD tako retardirano optimiziranega spila v lajfu se nisem igral..
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

RazzorX ::

Vi mate potem neke problem z drugimi stvarmi. Meni na HD4850 in Q9300 2.5GHz dela dokaj uredu (okoli 30fps) včash gre tudi višje in mogoče malo nižje. Ne more na HD5770 delat slabše kot pri meni.

Cveto ::

In zakaj misliš da je 4850 kaj slabši od 5770? Poleg tega imaš quada in že to nekaj pomaga. Potem so tukaj še nastavitve ki tudi precej spremenijo situacijo.

jizzer ::

Cveto 5770 = 4870 kar ni enako 4850...logično da je moja bolša (+DX 11 in ostalo bonbončki) vglavnem mogo bom špilat na low da bom mel 40fps vsaj :S :)

RazzorX ::

No da ne bom preveč ugibal, tukaj so nastavitve in s frapsom izmerjeni FPS:

 nastavitve

nastavitve



 FPS

FPS



EDIT:

Sem malo spreminjal nastavitve na boljše in slabše in ubistvu neke velike razlike med FPS ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

IvoJan ::

average 24 ;)

meni cisto vse na high in do konca distance, detail in density vrze ven okoli 25-30 FPS na 1680x1050
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

RazzorX ::

Ja saj zadeva z resolucijo ne pridobi/izgubi FPS. No kakšnega že, ampak zelo malo.

__Devil__ ::

Evo še moje nastavitve in FPS-je.





Sistem v podpisu, grafa je navita 930/1130, ostalo je na stock.

Edit: Tole je Grand Theft Auto IV - Episodes From Liberty City. Z "navadnim" GTA IV ni kaj drugače.

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

Se mi zdi da je za tole povprečje odgovoren i7. :) Tale GTA IV je precej odvisen od procesorja, grafična nima preveč veze (razen očitno v količini VRAM-a).

__Devil__ ::

Se strinjam, da i7 veliko pripomore. Ko ga navijem na 4.2 Ghz poskočijo FPS-ji na ~60.

RazzorX ::

Saj če bi imel jaz kak konkreten napajalnik in RAM-e bi ga že zdavnaj vsaj malo navil pa hudič ni stabilen niti na 3,2GHz.

Meizu ::

O ja, i7@3.8Ghz in HD5850 (moja mašina v podpisu) enostavno raztrže GTA IV. Druga zgodba je pri AMD sistemčku z HD5770, kjer je procesor vseeno ozko grlo.

Tisti ki imate slabše quade ali pa celo dual core, potem si naštimajte detajle ki vplivajo na CPU processing. Jst sm tko nardil in zdaj je špil na AMD sistemu solidno igrabilen. Malce nad 30FPS.

joker16_7 ::

Lp!

Imam original GTA IV. Malo sem bral po tej temi in na netu in noben opis ne zajema situacije kakršna je moja. Naletel sem namreč na sledeči problem.

Želel bi prenesti saved game na USB, da lahko sformatiram PC in kasneje nadaljujem, kjer sem ostal, torej saved file in xlive mapo, a žal ne najdem ne ene in ne druge. Vsi imate namreč pod My documents nek saved file, ki ga osebno nimam in tudi v mapi, kjer je igra inštalirana ni xlive mape. Prilagam nekaj screen shotov:

Mapa My documents:

Mapa Rockstar Games:

Podmapa v Rockstar Games_1:

Podmapa v Rockstar Games_2:


Bil bi zelo hvaležen tistemu, ki bi mi objasnil katero mapo in kateri file naj si skopiram, da bom kasneje inštaliral špil ter zamenjal datoteke in bo zadeva špilala.:)

Hvala že v naprej!
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

69charger ::

Savegame je skoraj nemogoče prekopirati zaradi zakompliciranih zaščitnih sistemov,lahko pa probaš. Nahajajo se v: C:\Users\(uporabniško ime)\AppData\Local\Rockstar Games\GTA IV\savegames za Windows 7,za XP pa približno takole:

C:\Documents and Settings\(uporabniško ime)\Application Data\Local(tukaj nisem ziher)\Rockstar Games\GTA IV\savegames

Zgodovina sprememb…

simnov ::

Namesti si patch 1.0.7.0 vsaj enkrat shrani v igri in potem daj na ključ xlive.dll iz direktorija igre in mapo Rockstar Games iz dokumentov.

joker16_7 ::

Tnx obema!

x800xt: Potem morem verjetno tudi, ko bom znova inštaliral GTA zraven še enkrat patchat, če želim da bo delovalo?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

joker16_7 ::

Evo pa sem naletel še na večjo težavo kot prej. Po inštalaciji patcha 1.0.7.0 mi igre enostavno noče več zagnati. Ko kliknem na ikono se mi odpre Social club, a ko kliknem nato Play (offline) še malo miška trza, nato pa nič več, tudi če ponovim postopek je enako.

Še slika:


In kaj sedaj storiti? :S

p.s. To pa so originalne igre... Prvič in zadnjič sem kupil katero originalno igro. Vse scrackane igre kar sem jih do zdaj igral so delale brez težav, tako single kot multiplayer. Inštalacija je bla simpl, nobenih passov in nič... Inštaliraš, crackaš in špilaš... Tu pa samo sranje :'(
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

toxic_dude ::

zdravo! upam da je tema še živa. Imam originlano igro in sem jo use lepo inštalirav pa updatow igro na 1.0.7.0, zdaj pa ko hočem iti v igro, stisnem play in nato se samo pokaže črn ekran in to je to. kakšen nasvet?

dr.Akula ::

Vem, da je generičen odgovor, ampak a imaš zadnje driverje za grafično? Ti je igra že kdaj prej delal in ne dela zdaj, ko si updejtal ali si jo zdaj sploh prvič pognal?
ni podatka

toxic_dude ::

sem jo že prej igral, nato za nekaj časa izbrisal z računalnika in nato po dolgem času spet inštaliraw igro,

driverji so updatani to najnovejšega časa: 266.58WHQL, tudi igra je verzije 1.0.7.0, tko da to ne bi smel biti problem ;(

__Devil__ ::

Lep pozdrav!

Imam namen naročit GTA 4 preko spletne strani amazon.co.uk in gledam 2 različni "verziji igre":
Grand Theft Auto IV: Complete Edition (PC DVD)
Ter
Grand Theft Auto IV (PC)
Ker v ceni ni neke razlike bi se raje odločil za "Complete Editon" pa me zanima, če je pri obeh serijska s katero lahko igram Multiplayer, ker to je prav namen nakupa originalne igre.

Hvala za pomoč!

fireX88 ::

__Devil__ je izjavil:

Lep pozdrav!

Imam namen naročit GTA 4 preko spletne strani amazon.co.uk in gledam 2 različni "verziji igre":
Grand Theft Auto IV: Complete Edition (PC DVD)
Ter
Grand Theft Auto IV (PC)
Ker v ceni ni neke razlike bi se raje odločil za "Complete Editon" pa me zanima, če je pri obeh serijska s katero lahko igram Multiplayer, ker to je prav namen nakupa originalne igre.

Hvala za pomoč!



razlika je v dodatkih. uzami complite(original gta4 ter dva dodatka). mp bo pa tudi deloval,saj to je namen originalnih iger!
nisem cisto 100% sam mislim da mata dodatka tudi se vsak svoj mp,kar ti bo razsirlo igranje.

__Devil__ ::

Hvala za tvoje mnenje. :)

Sssaga ::

Nekkomu šteka na solidnem kompu (podoben mojemu) pa bom pojasnil kako najbolje optimizirati igro

Igra deluje najbolje na:
- Popravek št. 5 - 1.0.4.0 - November 2009. Izogni se zadnjim patch-em!
- Ustvari beležko/notepad v direktoriju igre ''commandline.txt''
in vanjo kopiraj sledeče:
-norestrictions -nomemrestrict -noprecache

Ker pa sem igral in posnel video na maximum nastavitvah 8-) pa sem uporabil še dodatno oznaki, ki požre precej več VRAMA, kot ga je imela moja 9800 GT, zato sem uporabil faktor 1.5 ... = 1500 MB video rama na voljo (a veš kao :-P )
Torej je bilo v beležki naslednje:
-norestrictions -nomemrestrict -noprecache -availablevidmem 1.5

Prilagam video, ki sem ga dolgo nazaj ustvaril, ko sem še imel notri staro grafo.





Rezultat? Naslednji video




Upam, da vam uspe rešiti vsaj nekatere težave, ker mi je kar težko brati, da na novih mašinah šteka.

T-h-o-r ::

no po veliki zamudim sem tudi sam obrnil špil


in je res fenomenalen, edino grafika mi pa ni jasna


crysis 2 sem na kompu lepo poganjal 1280x1024 pa medium texture pa to


tukaj me pa sploh prek 800x600 ni spustilo


like wtf
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Bananovec ::

Well, optimizacija na višku se temu reče.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

T-h-o-r ::

a sta gay tony pa ta drugi del boljš al isto sranje
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jurre ::

da se se jaz pohvalim, da mi je uspelo to igro nalozit na X let star PC in zadeva celo dela, odkar sem menjal graficno. Koncno jo lahko igram:D
Grafika je sicer obupna, ker imam resolucijo 800x600 (default ekrana pa 1920x1200) ter vse detajle na low, ampak je igra tekoca, brez stekanja.

Konfiguracija kompa pa AMD Athlon 4200+, 3Gb RAMa in Radeon X1600.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

T-h-o-r ::

meni na amd athlon x2 5600+ 2gb rama in hd 3850 ni spustilo prek 800x600 fucking weak
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

simnov ::

Ja igra je zelo požrešna.

Sssaga ::

Hajej, malo sem ačel z modi igrat. Seveda mi zdej grafa dela 99%, grafika pa božanska!!! Že tko najači špil, z grafiko ala ENB series (iCenhancer) + lepimi teksturami + kopico modanih avtov + kopica drugih modov pa postane še zmeraj eden najolj igranih špilov tudi po 3 letih izida. Saj ne morem vejet, da je že tok cajta, odkar je prišla na konzole. Cajt gre hitro.

hojnikb ::

^^ Jst sn si tud dau tale iCenhancer gor na verzijo 1.0.0.4, sicer je lepša grafika, sam je slika tak ful bela, pa sn popravo kontraste v nastavitvag pa nč.
#brezpodpisa

Sssaga ::

Jah, ENB moraš še malo potweakat :D

Nemixxx ::

Sssaga lahka daš link od teh modov?Js mam tega icenhancerja +ENB pa mi ful šteka še na low komp mam kr dost dobr...
Uglavnem prosu bi te sam da daš te linke od teh modov za grafo
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Bevcan ::

Mam AMD Phenom II X4 955
4Gb rama
GTX 460 1Gb

Pa ta igra ni igralna na 1680×1050 kt ma monitor

mam na 1280×960 pa detajle tm nekje na medium pa še včasih mal poskoči.

Prešvoh sistem al kej druzga ne štima?
Govoril sem.

Sssaga ::

Ok, potem pa probaj tole :)

Icenhancer filete zbriši pa dej not od tega ENB tweaka: http://www.gamefront.com/files/20518435...

Sam mam še Better City textures pa mi na max nastavitvah 1920x1080 dela 35-50 FPS
Trenutno nenavita i7 2.66 pa GTX 470 607/3348, ker še malo tweakam stvari :D

Pol pa na polno 8-)

Nemixxx ::

hvala bom probu
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Bevcan ::

Ok ker sploh ne vem kaj naj bi naredilo tistih par vrstic sklepam da pomaga patch 1.04. Sedaj na ful resolucija in high nastavitve dela lepše kot prej. Sem pa probu prej patch 1.07 pa igra pol sploh ne dela.
Govoril sem.

alfa159 ::

Ej Sssaga ta narejena datoteka nič ne spremeni.Še vedno šteka.
««
29 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto V (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Igre
2390441375 (7991) Kayzon
»

GTA4 - menjava procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
383842 (2556) Ancalagon
»

GTA IV PC Benchmarks (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110222 (5764) CaptObvious
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516353 (4798) ncc2000
»

procesor za GTA IV

Oddelek: Kaj kupiti
473103 (1875) samsung113

Več podobnih tem