» »

spletna stran

spletna stran

dejan707 ::

Sem še začetnik,v tem delu. zanima pa me kaj potrebuješ da lahko postaviš spletno stran na net?
Kako pa se vam zdi plačevanje preko paypal?je to 100%.zanima me kakšne so vaše izkušnje.
Hvala vsem za odgovor.

Lp

bluefish ::

Predpostavljam, da že imaš izdelano spletno stran.
V tem primeru boš potreboval ponudnika gostovanja in domeno (velikokrat dobiš domeno ob registraciji prostora). V nadaljnjem pa je vse odvisno od ponudnika. Datoteke na strežnik prenašaš preko FTP protokola (predlagam odprto-kodni program Filezilla), ostale nastavitve pa urejaš preko web vmesnika, ki ga ponuja gostitelj (ponavadi je to cpanel).

Plačevanje preko PayPal je praktično enako, kot bi storitev/izdelek plačal s kreditno. Pač je to le posredniška storitev, ki ti omogoča, da ne razdajaš naokoli tevilke kartice.

Sam sem imel domeno pri hitrost.com in je bila izkušnja pozitivna. Imajo odlično pomoč in ti odgovorijo skorajda takoj, serverji praktično nimajo izpadov,... Seveda pa niso ravno cenovno ugodni.

Če gledaš na ceno, potem so gostitelji v ZDA verjetno še najbolj ugodni. Seveda pa je slabost ta, da je dostopni čas kar velik (vpliva na hitrost nalaganja strani). Tako raje išči ponudnika nekje v EU (vsaj če pričakuješ predvsem slovensko govoreče obiskovalce in bo stran namenjena le tem).

dejan707 ::

Najprej najlepša hvala za hiter odgovor. kaj pa brezplačne domene?kako je s tem,se splača?Najprej bi testiral
spletno stran kakšen bi, če bi bil odziv uporabnikov,ob pozitivnem odzivu bi prešel na plačilne domene.

bluefish ::

lahko si odpreš tudi brezplačno reč. Seveda pa te potem pri vsem skupaj omejujejo oglasi na strani in ne ravno vedno dosegljiva stran. Za izbiro ponudnika pa si oglej to temo: http://slo-tech.com/forum/t115145/0

dejan707 ::

najlepša hvala za prijazn odgovor

dejan707 ::

nekaj me še zanima.

kako pa iz paypal nakažem denar na svoj bančni račun? Nekaj sem gledau pa si ne pridem gor.

Lp

bluefish ::

Ko si na začetni strani, ko se prijaviš, poglej v jezičku My Account za Withdraw.
Seveda pa moraš imeti ustrezno kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dejan707 ::

Hvala.Za enkrat sem ostal brez uprašanj,vrjetno se še bo našlo kakšno.do takrat pa lep pozdrav :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Za vse, ki rabite dober webspace PHP, CGI, ipd (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Izdelava spletišč
376286492 (9784) hariscorale
»

Obrali so me za 1000€ prek spleta !! pomoč/izkušnje!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518267 (13747) Daedalus
»

Spletno gostovanje

Oddelek: Omrežja in internet
426647 (5753) techfreak :)
»

PayPal DA ali NE?

Oddelek: Omrežja in internet
317345 (128) amigo_no1
»

Hosting v tujini + prenos domene

Oddelek: Izdelava spletišč
132977 (2425) gforce

Več podobnih tem