» »

Oddaljeno namizje-nezmožnost povezave???

Oddaljeno namizje-nezmožnost povezave???

Gromovnik ::

Pozdravljeni,

doma imam fiksen IP naslov in sem nastavil domač PC da lahko do njega dostopam preko službenega in obratno. Nekaj časa sem uporabljal oddaljeno namizje, po parih mesecih pa se iz službenega ne morem več poovezati z domačim, čeprav je ta prižgan, ima odpt port in nastavitve za oddaljeno namizje omogočeno,... skratka vse nastavljeno kot je treba, le povezati se več ne da z njim (iz domačega gre na službenega obratno pa več ne!) ,...kaj bi bil razlog da se ne da povezati z računalnikom saj ne vem več kaj bi lahko naredil da bi šlo, ker je že delalo in sem vse nastavitve parkrat preveril in ponovno nastavil,...

Je možno da antivirusnik onemogoča??? NOD32...
ker do ruterje gre, naprej pa ne... Morda firewall (od Windows XP) ki pa ima med izjemami oddaljeno namizje omogočeno:...

Če ima kdo idejo kaj bi lahko bil razlo, naj mi prosim svetuje,... Na skupnost slo tech pa sem se obrnil ker sam ne vem več kaj bi, tu pa se vedno najde kdo ki ve in rad pomaga,...

Hvala vsem ter lep pozdrav.

Janez

urosh ::

Lahko pričneš uporabljati program teamviewer ki je za home use free. Pa nima veze za kakim firewallom je in tkao dalje - vseeno dela. Nastaviš si, da se ti zažene ob zagonu in si izmenjaš cifri. Tak sem jaz zaj to naredo z vsemi 15 PCji na katere sekonektam. Ker drugače imaš probleme, ker ima domač rač drugi IP (če imaš dhcp ni rečeno da bo vedno isti).

Preobaj pa se sam odloči. Drugače nod sigurni ni kriv, ker je samo antivirus in ti ne blokira tega, ker nima FWja. Windowsow mogoče... Lahko pa je tudi hec v posodobitvah (to se je meni zgodilo na win 2008), da se enostavno ne da konektat, če imaš shranjeno geslo... Ampak javi napako. Če ti je tu ne, potem to pomeni, da ne pride do tvojega računalnika...

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z oddaljenim namizjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
183642 (2448) slitkx
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294814 (4098) lmorgh
»

oddaljeno namizje

Oddelek: Pomoč in nasveti
303650 (1891) hojnikb
»

Linux pomanjkljivosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5110610 (9129) poweroff

Več podobnih tem