» »

oddaljeno namizje

oddaljeno namizje

Djveki ::

Vprašal bi samo kako nastaviti oddaljeno namizje? Nekaj sem na internetu bral pa mi glih ne gre. Rabim pomoč ve kdo kaj več.
A je morda potrebno v ruteju kak port odpreti?
Imam 2 mega linijo pa v složbi je tudi taka linija.
Napiše mi:
Odjemalec ni mogel vzpostaviti povezave z oddaljenim računalnikom.
Morda oddaljene povezave niso omogočene ali pa je računalnik preveč zaseden, da bi sprejel nove povezave.
Povezavo lahko preprečujejo tudi omrežne težave.

tempoFlow ::

Če imaš na računalniku statičen IP - ali ga lahko pingaš?
Privzeti port je na RDP (Remote Desktop Protocol) 3389, a bi ga jaz spremenil zaradi možnosti vdorov. Spremeni se ga tako: http://support.microsoft.com/kb/306759.
Potem pa moraš na lokalnem routerju odpreti želeni port in zadeva preverjeno deluje.

BaRtMaN ::

Da, ker povezavo vzpostavljaš izven domačega omrežja, moraš odpreti port na ruterju, da ruter sploh ve, na kateri računalnik promet usmeriti.

Verjetno imaš Windows, kar pomeni, da moraš odpreti port 3389 in ga usmeriti na ustrezen računalnik. Na tem portu posluša strežnik za RDP.

Djveki ::

Ja samo problem je da ne najdem:
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\PortNumber
A mi še lahko tu kaj pomagate.
lp hvala!

mastah ::

lej tole nared, klikn desni na my computer, lastnosti in zavihek remote. tam daj kljukico da omogocis remote desktop

Djveki ::

Ja to sem že naredu.

tempoFlow ::

Saj dejansko ne rabiš spremenit številke porta - to sem napisal zgolj zaradi varnosti, saj večina ve, da RDP posluša na 3389 in je zato več možnih vdorov. Lahko pustiš tudi na tem portu in firewall odpreš za ta port.

BaRtMaN ::

Kar lahko narediš je, da vsiliš časovno pavzo med poskusi prijave v sistem, npr. na 2 ali 3 sekunde. Tako boš podaljšal čas bilo katerega password forcerja v nepraktične daljave.

En vodič. Nastaviš lahko tudi, da se po npr. petih nepravilnih geslih račun zaklene za nekaj časa. Jaz sem bil že nemalo presenečen, ko sem se hotel fizično prijaviti v sistem in se nisem mogel, tako da se zavedaj posledic teh nastavitev.

Djveki ::

Fantje hvla, sem uredil. Zdaj pa če mi še samo pomagate kako naj zamenjam port?
Lepa hvala!

BaRtMaN ::

Na mojem zgornjem linku si poglej poglavje Change the TCP Port.

thebaloh ::

LEP POZDRAV!
Kot vidim je mogoče tukaj primerna tema da še jaz nekaj izvem!
Vse to kar ste vi tukaj pisali meni dela normalno, da malo opišem: naredil sem si remote desktop in ko je zadeva delovala sem si naredil še image sistema, nato pa slučajno updejtam še xp-je in resetiram računalnik in zadeva ne deluje več. Hitro naredim test če je vzrok updajt in naložim nazaj image in stvar deluje spet deluje. Problem nastane ko se preje ali slej xp-ji updejtajo in problem je na dlani! Preveril sem če updejti odkljukajo kako kljukico na mrežni (porte itd) ali pa tam my computer pa lastnosti (dovoli oddaljeno namizje) in vse je tako kot mora biti!

Prosim vas za kake nasvete ki bi mi rešili težavo ki jo imam ( pa ne mi odgovorit ne updejtat sistema, ker to ni rešitev, ki bi bila ok )

BaRtMaN ::

Katere posodobitve pa povzročijo nedosegljivost RDC-ja?

thebaloh ::

Katere posodobitve pa povzročijo nedosegljivost RDC-ja?


Ja to je problem, ker je bilo posodobitev kakih 15, več ali man je pisalo security pa genuine pa neki za media player ampak največ ji bilo od zaščite.... to se tudi jaz sprašujem

thebaloh ::

No takole po teh updejtih remote desktop ne deluje več! :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

fosil ::

Najbolj sumljivo mi deluje tisti Group Policy, verjetno spremeni oziroma resetira kakšen Local policy v Security Settings.

Za hec probaj disablat in nato ponovno enablat remote desktop.
Tako je!

thebaloh ::

Sem šel v my computer, kljukica remote, pa vse kljukice na mrežni kar se tiče tega odkljukal, resetiral računalnik in potem vse še enkrat nastavil pa NE deluje!

hmmm?

Še kak predlog

fosil ::

Kakšno napako pa dobiš ko se hočeš povezat?

V windows firewallu imaš izjemo?
Tako je!

thebaloh ::

Pri izjemi je tudi kljukica, napaka pa je sledeča :
This computer can't connest the remote computer.
Try connecting again. If the problem continues, contact the owner of the remote computeror your network administrator!

BadB0y ::

To ni res da bi ti updejti zaprli RDP! Jaz imam 5 racunalnikov za povezavo na rdp in po 3 letih z updejti se še ni zgodilo da bi zaprlo RDP.


thebaloh ::

To ni res da bi ti updejti zaprli RDP! Jaz imam 5 racunalnikov za povezavo na rdp in po 3 letih z updejti se še ni zgodilo da bi zaprlo RDP.

Ja pojdi na windows update stran in si windovse poupdajtej do najvišje možne točke, meni je vse to delovalo do zadnjega updejta, tudi lahko rečem da je bilo prej 5 let mir. Sprobal sem točno te updejte kot je na zgornji sliki in nič drugega.
Potek prižgem računalnik ki je nanovo naložen, xp sp3, potem zaženem update (na zgornji sliki) in pred tem še probam remote - deluje kot mora. Po končanih updejtih resetiram računalnik sprobam remotedesktop in zadeva ne deluje!

Sprobaj sam pa mi javi če ti deluje- zadnji updejti tisti ki so na sliki zgori!

BadB0y ::

Done. Updejtani win 2003 sbs premium, win 2003 sbs, vista hp, 2 kisti z xp in dela normalno. updejtal pa sem na vse updejte kaj jih je ponudilo.


BadB0y ::

edino kaj je res pa da imam vgasjen pozarni zid na vseh windowsih.


thebaloh ::

ja danes sem še enkrat naložil na novo windovse in mislim da mi je po validaciji vse skupaj nehalo delovat + to je bilo pri enem računalniku pri drugem je pa zadeva potekala malo drugače počakal sem da se je update zdownloudal in nato sem dal instalirat tako da mi je ponudil opcijo pred ugašanjem (da se poinštaliral update) in ne boste verjel obe varianti sta enaki....ne deluje takoj ko dam connect z mojim ip-jem 84.24.xxx.xx mi vrže ven kot bi vedel da se ne sme povezati :)
Poizkusil sem tudi z ugasnjenim požarnim zidom na obeh računalnikih .....

amigo_no1 ::

Če imaš router vmes forwardaj ustrezen port na ustrezen pc.

Gwanaroth ::

RDP sux. Uporabljaj recimo TeamViewer, ki je, za non-commecrial use, free. Če ga inštaliraš kot servis, se ti zažene vedno, ko se ti naložijo windowsi (še pred login screenom).
Lights often keep secret hypnosis..

thebaloh ::

No takole podolgih sedenjih in napenanju možganov se je le porodila misel, kaj pa če imam prestaro validacijo (genuine) in potem sem seveda to potegnu dol resetiral komp in mi je začel delat!

Sepravi da win update in star Windows genuine povozita neko stvar ki prepreči remote desktop!

Hvala vsem ki ste sodelovali in mi pomagali, skupaj pa smo se le nekaj naučili!

Hvala

LP bali

thebaloh ::

oi imam pa še eno vprašanje, če sledim tej povezavi http://support.microsoft.com/kb/306759/... in si odprem porte tudi na ruterju se mi ne poveže kljub temu da odprem porte npr3390 na mrežni oz v windowsih.
jih morda moram odpret šekje v registru oz. spremenit

BadB0y ::

Saj pa na tem linku je sprememba v registru napisana. Spremenis v en port in pol tega forwardas na ruteru.


amigo_no1 ::

+ v firewallu- na pc-ju

reml ::

Pozdravljeni, V porastu tabličnih računalnikov, poznamo že kar nekaj uporabnih programov, za kontrolo oddaljenega racunalnika s pomočjo tablic, na katerih tečejo OSX, android in drugi podobni sistemi. Zanima me, če je kdo že kje zasledil obratno povezljivost. Torej da bi z klasičnim OS-om videl in upravljal namizje tabličnika na katerem teče OSX, android ali windows 8 mobile sistem?

lp, Klemen
To go..where no computer has gone before ...

hojnikb ::

obstaja teamviewer za samsung naprave.. teamviewer QS..
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Povezava z oddaljenim namizjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
183515 (2321) slitkx
»

Požarni zid, RDP in SSH

Oddelek: Omrežja in internet
152658 (2263) specing
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294645 (3929) lmorgh
»

Remote Desktop, nastavitev

Oddelek: Omrežja in internet
337742 (4616) fosil
»

Oddaljeni dostop do računovodskega programa

Oddelek: Omrežja in internet
91530 (1338) fiction

Več podobnih tem