» »

photoshop cs3

photoshop cs3

X-Men ::

lp, kako se v photoshopu zaoblijo robovi?

tnx

LapD ::

select -> modify -> smooth

X-Men ::

hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: X-Men ()

Wolfman ::

Če je že odprta tema, me zanima kako bi naredil poljubno ozadje (ene barve) in ga naredil transparentno da bi kazalo skozi.
Npr. pobarvam en pravokotnik siv, nato pa ga naredim da se skozi njega vidi ostalo (kjerkoli pač) ampak tisto sivo mora biti videti. Upam da razumete, če ne, vprašajte.

dëych ::

Opacity spreminjaš v tistem oknu, kjer imas layer-je...izberes layer in nastavljas opacity ali pa fill.

Wolfman ::

To mi je jasno, ne vem pa kaj moram nastaviti da mi to uspe.

urban99 ::

postavi se na layer, za katerega želiš da se "vidi skozi" in pritiskaj po numeričnem delu tipkovnice od 1-9. Je to to? (sicer imaš isto na vrhu okenca z layerji, kot so ti povedali). Če ni, boš moral postaviti vprašanje bolj jasno.

Wolfman ::

OK. Recimo da narediš en pravokotnik in ga pobarvaš. Potem bi rad videl da je kot steklo, da vidiš skozi, ampak skozi tako barvo kot je steklo. Torej vidiš ozadje ki je za steklom in malo sivo-modre barve ki je steklo.
Ne vem kako bi drugače povedal.
Mogoče kot če se pomikaš z miško po gumbu ko ga obarva približno tako. Obarva del kjer nekaj piše in obenem vidiš kar je napisano in ikonco.

LapD ::

to si tko napisal, da še sam sebe vrjetno ne razumeš :D

Wolfman ::

OK sem narisal. Tole kar je rdeče ob"kroženo" je moj pravokotnik (v prenesenem pogledu). In kot vidite je sive barve, in skozenj se vidi ozadje to so tiste črte. Upam da je dovolj jasno
  [:D

[:D

]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wolfman ()

blackbfm ::

dëych ti je povedal odgovor. Česa ne razumeš?

Wolfman ::

To ne uspe, ali vidim samo ozadje, ali pa samo pravokotnik skozi katerega ni videti skozi.

blackbfm ::



A je dost jasno? :)

urban99 ::

A je dost jasno? :)

Kje je siv kvadrat?! :D

Wolfman ::

Ok rešil sem in sicer ko sem resetiral računalnik, mi je bilo možno save as. in potem kot png ali gif. Prej sem shranil kot web ali prenosna naprava, ki očitno ni delovalo.
Hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Photoshop začetniški problemi

Oddelek: Programska oprema
362703 (1490) HighBane
»

Bi znal kdo zamenjati tekst na sliki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
132944 (2222) #000000
»

Photoshop

Oddelek: Programska oprema
252105 (1323) donski
»

Photoshop ... predelava logotipa

Oddelek: Programska oprema
81054 (948) Ciklamen
»

Transparenca strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
111115 (962) mte

Več podobnih tem