» »

povezava v internet brez tel. linije?

povezava v internet brez tel. linije?

jkjulc ::

A mi lahko kdo pove, kako se lahko z PC-jem povežem v internet, če na lokaciji ali v bližini ni tel. linije. Povezava preko gsm mi ni dovolj. Verjetno se da dobiti kakšna fiksna "škatla", ki nadomesti gsm?
Hvala vsem v naprej,

AndrejS ::

Povezava preko mobitela je čisto dovolj, le telefon moreš imeti ki podpira HSPDA in drugi pogoj je da si v bližini oddajnika, ki podpira HSPDA

jkjulc ::

povezava preko gsm mi ni dovolj zaradi tega, ker ne bom vedno prisoten pri pc-ju, pc pa veeno mora imeti dostop do interneta, ne v smislu da ni dovolj zmogljiva. Se pravi pc se mora povezati tudi, če v bližini ni telefona.

Infinity ::

dzinks63 ::

OChack ::

povezava preko gsm mi ni dovolj zaradi tega, ker ne bom vedno prisoten pri pc-ju, pc pa veeno mora imeti dostop do interneta, ne v smislu da ni dovolj zmogljiva. Se pravi pc se mora povezati tudi, če v bližini ni telefona.

ja sj simobil in mobitel ponujata neomejen dostop za fiksno ceno okol 20€, nevem kaj ti ni janso oziroma kaj kompliciraš, dobi se USB mobilni HSPDA modem ki lovi od 3Mbps pa navzdol
Int€l inside, IDIOT Outside

OChack ::

povezava preko gsm mi ni dovolj zaradi tega, ker ne bom vedno prisoten pri pc-ju, pc pa veeno mora imeti dostop do interneta, ne v smislu da ni dovolj zmogljiva. Se pravi pc se mora povezati tudi, če v bližini ni telefona.

ja sj simobil in mobitel ponujata neomejen dostop za fiksno ceno okol 20€, nevem kaj ti ni janso oziroma kaj kompliciraš, dobi se USB mobilni HSPDA modem ki lovi od 3Mbps pa navzdol


če ap misliš biti nekje v divjini potem ti satelit ostane in two way link za nekaj tisoč evrov :)
Int€l inside, IDIOT Outside

jkjulc ::

e, to je to.
Hvala. Nisem vedel točno kje začet iskat, zato sem vprašal. HSPDA bo prava reč za moj problem.

AtaStrudl ::

Dvosmerni satelitski link je cisto dostopna stvar, malo pogooglaj, tudi v SLO so firme, ki to nudijo.
Mesecna narocnina je reda nekaj deset eurov.

Kolega, ki zivi v eni taki zakotni luknji, kjer se navaden GSM za pogovarjat komaj nese, ima to, in je kar zadovoljen.

Stvar lahko neses na morje (ali kamorkoli na pocitnice v Evropi) in delas po isti ceni kot doma.
Fizicno izgleda kot en ruter in en malce debelejsi LNB z dvojnim kablom, ki ga das na navadno sat tv anteno.


LP!

AndrejS ::

Kupi raje pri mobitelu, je malo dražje ampak bolj zanesljivo... na simobilu že imajo kakšen teden probleme z paketno povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako do interneta?

Oddelek: Omrežja in internet
204124 (2623) miha07
»

4G v pogonu na Severu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
365148 (3483) Alexius Heristalski
»

nakup dlančnika/gsm/gps

Oddelek: Mobilne tehnologije
101825 (1630) bluesman
»

Znizanje Nokie N95 8Gb pri si.mobilu???

Oddelek: Kaj kupiti
121373 (987) Ziga Dolhar
»

internetna povezava v tujini

Oddelek: Omrežja in internet
5971 (902) teeehaaaceee

Več podobnih tem