» »

na hitro...kateri pc naj kupim?

na hitro...kateri pc naj kupim?

BuzzFuzz ::

na hitro želim izvedet vaše strokovno mnenje. kateri sistem naj vzamem.

ali predzadnji model QUAD ATI Monster HD4870 Crossfire = 1.609 €
ali zadnji model QUAD Monster GTX SLI = 1.719 €

http://www.funtech.si/sestavljeni.htm

.
  • spremenil: BuzzFuzz ()

M-XXXX ::

Če že moraš enega definitivno QUAD ATI Monster HD4870 Crossfire, čeprav dveh 4870 NE rabiš!

keba ::

Itak da QUAD ATI Monster HD4870 Crossfire, je boljš pa še cenejši.

lasse007 ::

Še vedno je pa 1.609 €, kaj boš pa delal s tako mašino? 1.000 € je ponavadi zadosti tudi za večje potrebe, najbolj pa bo vesel trgovec, dobavitelj in še proizvajalec.

Po moje je dovolj en ATI HD 4870, procesor pa ne najdražji, ker tu vedno preplačaš.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

keba ::

lasse007 maš prou ja, sam če si lahko privošči, je pa ta mašinca od ATIja zakon!

Planetarium ::

čist informativno.. za nekaj čez 1200€ dobiš tako mašino da razlike med tema dvema niti ne boš opazil. Boš pa prišparal 400€ ali mogoče malo manj. Vsaj jest bi naredil tako ter si za ta dnar kupu en soliden monitor :P

x45 ::

tole maš tud dovolj popolnoma, za razliko pa idi na dopust pa daj nekaj za dobrodelne namene:

FunTech AMD 64 4800 Dualcore 9600GT 2Gb

Ohišje GMC H70, ATX Middle,120mm + 140mm, USB/au, črno s srebrno fronto
Napajalnik SILENT POWER LC 550W LC5550, 120mm Fan, črn ATXVer2.2 24pin + 8pin EPS, 6pin PCIe, SATA (tiho delovanje)
Matična plošča Asus M3A, AMD, AM2+, AMD770, 4xDDR2, Link na uradno stran.
Procesor AMD ATHLON 64 X2 4800+ BOX AM2 Energy Efficient 65W ADO4800DDBOX
Ram Patriot 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom
Trdi disk WD 320 Gb, 7200, 8MB cache SATA-II/300 WD3200AAKS
Optična enota SAMSUNG DVD+/-RW DL 22X, RAM 12X SATA PRIKLOP - ČRNE BARVE SH-S223F/BEBE
XFX NVIDIA GeForce 9600GT 512MB DDR3, DVI+TV PCIe
Zvočna in mrežna kartica integrirani na matični plošči.
Možne tudi spremembe v konfiguracijah po želji kupca.

sss ::

Zanimivo, da ČISTO VEDNO, ko si nekdo zaželi nabaviti sanjski računalnik z očetovim denarjem ali pa svojim težko prisluženim - se oglasijo ljudje, ki moralizirajo o smiselnosti nakupa.

Vprašal vas je kater računalnik je boljši in ne če je psihično zdrav.

Bellzmet ::

"tole maš tud dovolj popolnoma, za razliko pa idi na dopust pa daj nekaj za dobrodelne namene:"

Ne vem zakaj moderatorji ne zbrišejo takšnih provokativnih in zaostalih odgovorov.

Tip hoče dati 1500 EUR za comp in se potem najde nekdo, ki predlaga 2gb RAMA pa 320gb disk? Pa to ne moreš verjet...

Da o "dobordelnih namenih" sploh ne govorim...idiot!

lasse007 ::

Zanimivo, da ČISTO VEDNO, ko si nekdo zaželi nabaviti sanjski računalnik z očetovim denarjem ali pa svojim težko prisluženim - se oglasijo ljudje, ki moralizirajo o smiselnosti nakupa.

Vprašal vas je kater računalnik je boljši in ne če je psihično zdrav.

Ta "sanjski" računalnik je samo trenutno sanjski, to sestavo pri Funtechu jaz razumem bolj v promocijskem smislu, nekako v stilu, poglejte tudi tak računalnik lahko kupite pri nas.

Pri takem nakupu ni pod vprašajem psihično zdravje, gre bolj za želje in pričakovanja. Jaz bi pri Funtechu še vprašal za popust v takem primeru.
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

D3m ::

Kupi takega, ki leti xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Cveto ::

Tale AMD 4800+ je res bolj za "reveže"...

Če kupuješ orenk sistem pol ni kaj dosti dvoma: E8400 ali Q6600 morda celo QX9450, 4giga rama, X38 matična plošča, 2x4850 ali 2x48780 in eden od novih 640GB diskov...

Planetarium ::

Zanimivo, da ČISTO VEDNO, ko si nekdo zaželi nabaviti sanjski računalnik z očetovim denarjem ali pa svojim težko prisluženim - se oglasijo ljudje, ki moralizirajo o smiselnosti nakupa.

Vprašal vas je kater računalnik je boljši in ne če je psihično zdrav.

Potem praviš da je zgrešeno če mu nekdo samo svetuje da lahko prišpara 300-400€ ter je še zmeraj na istem. Mašina bo ravno tako sanjska, v zgornjem desnem kotu ali kjer koli se bojo gibale popolnoma enake številke s to razliko da bo imel v žepu kar lepo vsoto pod mizo pa še zmeraj high-end PC. Če si s tem komentarjem šical na x45 se ti pa opravičujem ter se strinjam s tabo.

djpiky ::

kaj sploh sprašuješ kak rač. bolje kupiti, daj še 500€zram pa boš lahka reku da je biu čez 2000€. joke:d Ne resno samo zanima me za kaj ga potrebuješ

mesoreznica ::

Vzame naj prvi sistem če ima toliko denarja in je.

Če pa ga zanima nekaj za manj denarja in ne veliko počasnejše bo napisal.

@X45 ti si na glavo pado. Človek sprašuje po high end PC-ju ne pa medium mašini poganjani z X2 4800+. WTF?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

dronyx ::

Mogoče pa samo kakšen spletni prodajalec nalepi link za foro, če se bo našel kakšen kupec za to zverino. Sicer bi pa jaz vzel najdražjega. 8-)

BuzzFuzz ::

LOL
da še jaz na hitro odgovorim. Odločil sem se za ATI varianto. Jutri pokličem tja in povprašam kako je s ceno, ker bom vzel samo z eno 4780 kartico in dodal še disk 15k obratov. (ali priporočate CF glede na monitor?)
Glede denarja in zakaj ravno ta pc. Imam 24" monitor, na katerem se občasno zaigra tudi kakšen novejši špil ki mi ustreza. LOL Denar pa ni očetov, prislužil sem ga sam. Saj sem vednar že star ko biblija (30:p). Ok šalo na stran. Hotel sem tisti komplet ker sem bil mnenja da bom ta pc imel kar nekaj časa. Zato se mi je zdelo smoterno kupit CF sistem. Tale pc s katerega pišem sedaj je že konkretno star. Procesor AMD64 3000, menjana kartica x1600, prej Radeon 9600, 1Gb rama, prej dva.... skratka kišta je odslužila svoje. Letos sem kupil še Samsung 24" monitor in mi nikak ne deluje vse s pcjem tako kot bi moralo. Seveda bom uporabljal nov pc tudi v službene namene (CAD).

thx vsem. definitivno pa ne bom vzel +4800AMD in take kište. do zdaj sem bil zmeraj na amdju...čas je za spremembe. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

bajsibajsi ::

Vsi lahko moralizirate ali je taksen nakup smotrn, ce je psihicno zdrav..itd. Neizogibno dejstvo pa je, da je taksna cena (za obicajnega uporabnika, ki kdaj zaigra kaksen spil in dela s CADom in je do zdaj to delal na 3000MHz+, R1600..) stran vrzen denar. Tudi izgovor, da bo racunalnik sluzil vec let je za lase privlecen, saj je le cena tega mocno previsoka. Kdor zeli da mu racunalnik sluzi vec let s tako ceno kot sta zgornja dva, naj raje kupi zelo soliden sistem za cca. 800-900 evrov in cez kaksni dve leti spet novega za podobno ceno. In roko dam v ogenj, da bo cez cca. 2-3 leta takratni racunalnik (za 800+ evrov) bolje sluzil, kot pa bo taisti (danasnji), ki sedaj stane 1700 evrov.

niky_d ::

Hej!
Če bi rad crossfire ti naj dajo drugo plato not in sicer vsaj x38 ali x48, ker so pri crossfire velike razlike glede dveh 8(p45 čipovje) in dveh 16(x38 in x48 čipovje) linij, tudi do več kot 20%, tak da ta plata ni ok pri crossfire računalniku. Če pa se boš odločil za eno grafično pa je ta plata super(sicer je draga, ampak ok)-če kdo ne verjame naj na TweakTown prebere test link . Ostale komponente so ok, sicer bi jaz dal not samsung f1 750gb disk ampak imajo pri funtech preveliko ceno(vsaj 20€ preveloko).
Kot si že zasledil iz prejšnjega besedila, bi se jaz zaenkrat odločil za ati sistem, ker je trenutno "best buy" kar se tiče grafične.
Upam, da sem ti kaj pomagal.
Lp!

niky_d

Planetarium ::

Kje si pobral tole da je izgube za 20%?

niky_d ::

Na Tweaktown, v prejšnjem postu maš link.

mesoreznica ::

Na Tweaktown, v prejšnjem postu maš link.


Praktično edini test ki govori o takih izgubah.

M-XXXX testi kažejo drugače. Razlike komaj opazne med 8x/8x in 16x/16x.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

niky_d ::

Hej!

Imaš prav, vendar je teh testov zelo malo, kažejo pa vseeno neko razliko v prid x48. Pa če gledaš, da recimo asus rampage formula (x48) stane samo kakih 15-20€ več kot asus maximus II formula (p45) si le bolj na ziher strani če kupiš rampage formulo. Recimo, če bib bila maximus II za vsaj 50€ cenejša potem bi vsekakor vzel to. Upajmo, da bodo še kakšni testi za crossfire pa naj bo to z 4870, ki prav gotovo rabijo večji pretok preko vodila kot 4850.
Lp

mesoreznica ::

Ja v tvoji primerjavi že plačaš razliko. Kaj če pa kdo gleda ASUS P5Q Pro in mu je plata dovolj dobra ter bi rad fural CF? Potem razlika v ceni postane velika.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

niky_d ::

Res je samo jaz sem govoril za ta konkretni računalnik.
Lp

Valvoline ::

Več k 500-700e za škatlo je škoda dnarja.
Če mal razmisliš tale pc ki bi ga zdejle kupu za 1500e ga boš dobo ziher za pol manj če počakaš kkšnih par mesecev....

Valvoline ::

Men pa moj pc z e2160 ki pa gre po potrebi tut na 3.4ghz je stal manj k 250e pa špilam vse živo na med-max,grafa je x1900xt...

opeter ::

Men pa moj pc z e2160 ki pa gre po potrebi tut na 3.4ghz je stal manj k 250e pa špilam vse živo na med-max,grafa je x1900xt...


Se strinjam. Jaz sem za 350 € sestavil z Gigabyteovo ploščo na G31 osnovi en E2180 navit na 3 GHz, 4 GB RAMa in Radeon 3870 z 512 MB GDDR4 in vse kar igram, mi dela brez problemov na mojem 19" LCD-ju (1280x1024).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

niky_d ::

Sicer pa težko primerjaš rampage formula z p5q pro, recimo lahko pa p5q deluxe primerjaš z p5e deluxe in je zopet razlika v ceni enaka, kakih 10€. Matične, ki so malo višjem razredu P45 čipa pa tako imajo pri vseh bolj znanih proizvajalcih podobno različico X48, ki je dražja le za kakih 10-20€ ali pa x38, ki so ponavadi celo cenejše od p45 plošč. Tak da v bistvu ne vidim prednosti, da bi šel kupit p45 plošče razen, če kupujem v najnižjem cenovnem razredu.
Lp.

Planetarium ::

Hej!

Imaš prav, vendar je teh testov zelo malo, kažejo pa vseeno neko razliko v prid x48. Pa če gledaš, da recimo asus rampage formula (x48) stane samo kakih 15-20€ več kot asus maximus II formula (p45) si le bolj na ziher strani če kupiš rampage formulo. Recimo, če bib bila maximus II za vsaj 50€ cenejša potem bi vsekakor vzel to. Upajmo, da bodo še kakšni testi za crossfire pa naj bo to z 4870, ki prav gotovo rabijo večji pretok preko vodila kot 4850.
Lp

Pol odvisno kaj ti je prioriteta, eni ciljajo na CrossfireX ki ga bojda podpira samo P45. Če je razlika minimalna pol se itak normalno bolj splača maximus II formulo saj pri 8 pipah malo izgubiš vendar se še zmerom lahko igraš z CFXom. Če pa je razlika med 8/8 ter 16/16 večja se pa itak bolj splača X38/X48. Bi blo fajn doma en test nardit ker je kr hype okoli tega vendar nimam niti plošč niti kartic : P

Zgodovina sprememb…

niky_d ::

Hej!

Kot vidim na Ati-jevi strani podpirajo skoraj vse plošče z intel oz. amd ćipom crossfireX. Tukaj
 CrossfireX tabela

CrossfireX tabela

imaš sliko kompatibilnosti iz Atijeve domače strani za crossfireX. Stran pa je na tem linku .
Tak,da ne vem zakaj bi samo P45.
Lp

Planetarium ::

Čudno ampak http://asus.com/products.aspx?l1=3&l2=1... tukej ni videt da bi podpirala CFXa. No sej pravim nisem siguren glede vsega..

Zgodovina sprememb…

niky_d ::

Hej!

Ja saj jaz sem tudi pogledal na asus strani in tam res nič ne piše, samo če pogledaš na ati-jevi strani pa maš pol ta graf in če ga znam prav prebrat lahko crossfireX poganjš skoraj na vseh P in X Intel čipovju. Ko sem iskal crossfireX review na vseh straneh uporabljajo X48 matično za test, tak da jaz tudi nisem čist sigurn.
Kar se pa testa tiče, pa lahko to samo tisti naredijo, ki si lahko privoščijo več kot eno kartico in jaz še zaenkrat nisem med njimi. Samo bi bilo res super, če bi lahko testiral eno 4870 in eno 4870x2, ko bo ta izšla, v crossfireX.
Lp.

TOMAZZINI ::

Dečki, vi se tu kregate za 1600 €..jaz sem za moj comp dal 550 € brez ohišja in napajalnika in dvd enote

P5E DELUXE
HIS HD 3870
E 8400
OCZ REAPER

...PRI DRIVE CITY. DE

Volta ::

neish - če se še morda nisi dokončno odločil ti svetujem, da vzameš raje 4870X2, pa bo problem rešen. Še vedno boš imel prosto eno PCI-E režo, pa zverinsko grafiko ( če mu je kdo to že svetoval, se opravičujem )

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Radeon HD 3870x2 Crossfirex problem!

Oddelek: Zvok in slika
311953 (1481) tripzor
»

CrossfireX Povezave?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171747 (1580) galu
»

Katero matično kupit?

Oddelek: Kaj kupiti
12929 (669) klinker
»

Ultimate gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534118 (2550) BALAST
»

nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
191507 (1110) nuclear

Več podobnih tem