» »

Ultimate gaming

Ultimate gaming

«
1
2

Galaxy ::

Torej recimo da bom konec maja dobil večjo denarno vsoto in bi si rad vsaj enkrat v življenju dal duška za Maxed-out nastavitve v Crysisu. Ne želim izpasti kot kakršenkoli gloryhunter, ampak želim samo par nastvetov.

Razmišljal sem o nakupu GTX295, sam pa se sprašujem nekaj, in sicer: koliko bo okvirno padla grafi cena? Se bi splačalo počakati na DX11 z 5800 serijo?

Hvala za odgovore. Lp

TehDucky ::

Intelov i7 920, kake cl7 1600mhz rame(ocz platinum), matično kako rampage 2, disk mogoče že ssd, če ne, pa kaki raid 0 z 640gb wd black serijo. Grafična pa GTX 295, kot si sam rekel, ali 4870x2, ali pa mogoče 4890CF< not sure yet.

tilinho20 ::

Katera resolucija? Drugače pa tr. grafe oz. sistemi še niso sposobni gnati zadevo na max all.

Galaxy ::

Če sn tak v dilemi. Da bi malo bolj podrobno ATI ali nVidia napisali svoj roadmap. Ker imam pomisleke glede na ceno ene grafe, za katero bi dobil skoraj nov budget računalnik, nevem pa kako hitro pada cena (ima kdo kakšne spomine, kako hitro je padala cena npr. 3870x2, 8800GTX/9800GTX/GX2?). Za GTX300 nikjer nič ne zasledim, za 5800 serijo pa naj bi bila popolnoma premaknjena na 40nm proces in bi bila zelo podobna GTX295, vendar za ceno 299$.

Sicer bi v glavnem menjal grafo in kakšne takšne komponente. E7400 bo bottleneck za GTX295, kaj še pride v poštev razen i7 platforme, ki ima (na žalost še vedno) zelo nabito ceno. In slišal sem tudi nekaj hudega o podražitvah RAMov, to ni dobra zadeva.

Resolucija pa je "le" 1680x1050, in vsekakor sem poglobljen v tole zadevo. Za maxed out bi GTX295 zadostovala, vsaj po testih, ki sem jih gledal. Več kot 22" v roku leta in pol ne bom šel, saj ni dovolj moči za detaile v igrah.

TehDucky ::

4850 180$ ob prihodu zdej so okol 140-150$
4870 240€ ob prihodu zdej so okol 190-200€

Obedve kartici sta izšle 23 junija (uradno), kdaj pa k nam pa ne vem.

Gtx295 in 4870x2 sta res dobri grafični kartici, ki sta tudi zelo dragi. 4870x2 je 390€, gtx295 pa 440€ (elektronika.si) Razlika med gtx295 in 4870x2 je v večini igric 5 fps-jev v dobro gtx295, le pri COD5, je razlika 10fps, še vseeno se gibajo fps-ji v ranku 75-85, ter 72-76 za farcry2. Medtem ko je prid grid 4870x2 hitrejša za 15 fps-jev preko gtx295. Tudi 3dMarki so naklonjeni 4870x2 (čeprav to nima veze). Drugače je pa i7 platforma nekaj, kar bo držalo + bo omogočalo nadgraditev na 8 jedernike, tako da absolutno to (ob prevelikem prilivu denarja).

$%&/() ::

HD4870 je najcenejša 138€ ;)

http://www.sestavi.si/item.php?id=380&t...

TehDucky ::

Uh ja, sem opazil tudi sam nekaj minut nazaj. Drugače pa so bile cene še kakšen mesec nazaj tam okol 180-190€ najnižja 4870 v sloveniji. Zdej pa ima 4870 elektronika za 168€, sestavi.si pa 138€.

Lp

deadbeef ::

EVGA X58 Classified plato, 2x EVGA GTX 295 (da bo quad SLI), Intel 940 i7

TehDucky ::

i7 940 je brezvezno kupovati. Če navijaš ali pa če ne, v obeh primerih se ne splača dat še enkrat toliko denarja za tistih 200mhz. Navijanje je pa isto. Razen, če imaš dober test.

Galaxy ::

Recimo da ni tako zelo velik priliv, jaz sem mislil investirati samo v grafo. Vprašanje ali bo CPU bottleneck? Sicer pa no khm, upam na pocenitev GTX295, če ne bom očitno kupil v VB.

Valvoline ::

Šparaj si keš,jaz osebno več k 300e za pc škatlo nikol neb dal. Enostavno ni vredno tega dnarja.
Kšno punco poleg,tga keša maš za par mescov GOOD LIFE :=)

deadbeef ::

Rumor is that NVIDIA is working on a single-PCB GTX 295, dual-GPU card (like the ATI 4870X2):

http://www.pureoverclock.com/story3484....


NVIDIA is said to be finalizing the engineering sample of new GTX 295 within April, but it won’t be officially launched until May.

Baje po cenejša kartica od zdejšne.

sss ::

Šparaj si keš,jaz osebno več k 300e za pc škatlo nikol neb dal. Enostavno ni vredno tega dnarja.
Kšno punco poleg,tga keša maš za par mescov GOOD LIFE :=)


Vedno se more najdt kak zoprn človek, ki najeda s takimi.
Ni te vprašal, kaj bi ti naredil z denarjem.
Ni te vprašal za nasvet kaj naj on s tem denarjem.
Prosil je za nasvet pri nakupu sanjskega računalnika.

glistovje ::

Šparaj si keš,jaz osebno več k 300e za pc škatlo nikol neb dal. Enostavno ni vredno tega dnarja.
Kšno punco poleg,tga keša maš za par mescov GOOD LIFE :=)


Vedno se more najdt kak zoprn človek, ki najeda s takimi.
Ni te vprašal, kaj bi ti naredil z denarjem.
Ni te vprašal za nasvet kaj naj on s tem denarjem.
Prosil je za nasvet pri nakupu sanjskega računalnika.


Zmerej se more najdt kak zatežen - tečn člouk, ki najeda s takimi. povedal je svoje mnenje kot vsi ostali. zdej ce ti ni vsec pa ne rabs brat in stvar je rešena.

imaš ljudi ku bi vse zmetali za dobr comp, mas pa tud take ku bi zadevali, pili, se parili in igrali igrce. :) ur choise

Galaxy ::

Točno :) in mi bo ostalo keša za punco, enih 30 pivskih pohodov pa še toplice :) Torej če ima še kdo kakšen komentar bi lepo prosil.

TehDucky ::

Galaxy, če nam zaupaš koliko denarja dobiš na račun, bi nam mogoče to postavilo kakšne meje.

Lp

D3m ::

Če bi smatrali koliko dobi preliva na račun, bi rekli zero.
Ker je njegova starost 15 let, fant nima službe ampak dobi subvencije od staršev.
Pa še to je pod vprašajem, če bo dobil tisti denar konec maja, kakor si je zamislil.
|HP EliteBook|R5 6650U|

TehDucky ::

Dobro no Skooric, sej sem ga vprašal koliko denarja dobi, ne pa kakšen preliv ima. Mogoče je pa fant priden pa so mu bodo za rojstni dan dali denar. Pač jaz bom tudi dobil maja denar za rojstni dan, ki bo verjetno ves šel v i7. Drugače sem pa samo vprašal koliko denarja ima na razpolago, ker ponavadi nam to postavi meje :)

Galaxy ::

Recimo okoli 1000€. Če še kdo misli kaj komentirati glede moje starosti naj se po domače j**e, prosim za samo resne komentare. Še enkrat - osredotočil bi se na grafično kartico. Se bi mi splačalo raje shranit denar za kasneje, npr. za DX11 ali če okvirno gledamo en mesec in pol, raje investirat in kasneje posodabljat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Galaxy ()

NoNam3 ::

@Galaxy

Hmmm, moje mnenje je, da počakaj z nakupom kašen mesec ali dva, da vidiš kaj bo sedaj z novimi 40nm grafami in DX11. Največja bedarija je, da dobiš denar in hočeš na vrat na nos kupit PC, ko si itak sam dokaj razgledan in veš, da nič trenutno ni ziher. Po mojem ti bo krepko žal, če ga boš kupil takoj ko bo 1k€ na razpolago.

Kot pravim, počakaj, da vidiš kaj se bo zgodilo na trgu. V primeru da se odločiš za nakup, pa bi jaz vzel HD4890 in kasneje nadgradil z še eno 4890 v CrossfireX (je pa res, da bo v Crysisu laufalo slabše kot pa GTX295 :D) ... in ja i7 kupi :)

bluefish ::

počakaj do prihoda novih grafičnih, ko se bodo tudi cene i7 spustile na neko sprejemljivo raven.

glistovje ::

najdi si eno lubico, pa naj te ta strese pošteno - nategne domače rečeno :D, ne bodo ti vec racunalniki hodili po glavi - posebej pa tako dragi ;(( za ta dnar (1000€) na daljenem zahodu treseš ceu mesc , vsak da po 4 druge bejbe;)

jimyboy ::

4870 bo menju za 4890, to bo pa res poteza stoletja. Pa Crysis bi tudi lahko s to grafo igral na Max, pač zmanjšaš resolucijo. Tudi z i7 nebo delal nič bolje kot s trenutnim procesorjem. Na tvojem mestu bi počakal na novo generacijo graf, procesor pa se ti za manj kot seštjedernika ne splača menjat (še kako leto bo poganjal vse igre enako dobro kot i7 na resolucijah od 1680 naprej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Galaxy ::

Hm. Torej sem bral o 6-jedrnem i7, predvidevan za Q4 2009. Tak lepo jaz bom nekje junija preklopil na GTX295, vse ostalo pa bo prišlo kasneje. DX11 naj bi tudi bil Q3-Q4, predvidevam da bojo prve cene DX11 graf zasoljene, tako da do takrat bom pač užival potem pa se za jajca grizo zakaj nisem počakal. Bom pač mel 6-jedrnika ;)

In brez skrbi, lubic je pri meni preveč 8-)

echo ::

Kaj pa če dodaš še eno 4870 ali pa celo kaj boljšega? Glede na to, da ti matična podpira crossfire in da bi preko sestavi.si zapravil zgolj 138€...

tilinho20 ::

CF ne deluje v Crysisu tako super. Še celo SLI ne ravno najbolje.

Galaxy ::

tilinho ima prav, mogoče bom dokupil še eno, ampak prej ko slej bom prodal.

Toxic ::

Jaz bi na tvojem mestu zaj dokupil še eno....pol kasneje pa boš itak videl kak se bo kaj razvijalo pa kak se bodo nove grave obnesle.Če se bo splačalo pač zamenjaš...bolše da zaj porabiš 170€ in ti bo kasneje žal kot pa da zaje*eš 500€ pa ti bo žal...

Galaxy ::

Hm. Vseeno bom malo še počakal, mogoče še pride kakšen popust, potem kupim takoj. Škoda da se je tista akcija tako hitro končala..

klinker ::

Ma na ta komp rukni enega C2Q 9550 + se eno 4870 pa si dober se za 1leto sigurno...pa se 500€ ti ostane za si izpolnit se kako zeljo... :D

tilinho20 ::

Pa sej je rekel, da hoče Crysis na max igral. In kaj boš tam delal z CF?

deadbeef ::

Eni še kr mislte da je 4870 nevem kako hitra kartica pa sploh ni. 4870 v CF pri nekaterih igrah sploh ni nič boljše od ene same GTX 285. Špilam Crysis na 1920x1680 vse na high in 2x AA. Pri 4870 mi je v nekaterih scenah začelo štekat. Medtem ko GTX 285 laufa gladko.

na DX11 se ne splača čakat, sej še za DX10 je res malo iger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

Galaxy ::

Torej bo GTX295 kmalu pri meni :D

klinker ::

Sej ce ne pa zberi se slabih 300€ pa si casti to....

CPU Core i7 920 282,40€
ASUS P6T S1366/PCIE/S/R/F/GL/QPI 231,98€
OCZ DDR3 3x 2GB PC3-12800 1600MHZ,PlatinumXTC CL7 114,21€
VGA GIGABYTE NV 295GTX,1792Mb 489,72€

...se en soliden napajalec in si na slabih 1300€ :D

aja....seveda stare komponente pol prodas in dobis se nekaj povrnjeno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Galaxy ::

Hehe, grafa je okoli 380 v tujini, procesor tudi ceneje ipd.. Pa do takrat bodo cene padle, ce ne pa vedno lahko kupim rableno :D

M-XXXX ::

Eni še kr mislte da je 4870 nevem kako hitra kartica pa sploh ni. 4870 v CF pri nekaterih igrah sploh ni nič boljše od ene same GTX 285. Špilam Crysis na 1920x1680 vse na high in 2x AA. Pri 4870 mi je v nekaterih scenah začelo štekat. Medtem ko GTX 285 laufa gladko.

na DX11 se ne splača čakat, sej še za DX10 je res malo iger.

lol:D

Furbo ::

Raje mu povejmo, da za jurja pač ne bo dobil Ultimate Gaming mašino, kot bi bilo soditi po naslovu teme, ampak eno dobro mašino, vendar brez presežnikov. Jurja je komajda dovolj za dve dobri grafi v SLI+ napajalec.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Galaxy ::

Eni ste narobe razumeli oz. niste prebrali mojih postov. Mogoče pa sem jaz tudi dal napačni naslov teme - in sicer "ultimate gaming" je mišljen bil za grafično kartico. Takole - poučen sem kaj za koliko dobim, tako da ne rabim nevem kakšnih nasvetov da za toliko denarja ne bom dobil nič kaj wow. Potreboval sem samo par nasvetov o padcu cen, prihodu DX11 in zmogljivost GTX295...

Tako da se oproščam za napačen naslov ;)

jack0311 ::

Ah 4870 je čist kul mal glasna sam v Crysis se glih ne obnese mal še počakaš pa bo ATI driverje za crysis naredu pa ti bo tud 4870 gladko delala.Za zdej pa crysis favorita nvidio.Tko rajs si kupi 4870/4890 pa čez kšen let crossfire nared.

ne neki bolšga je prišlo ven na trg:GTX 275

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jack0311 ()

Galaxy ::

Nevem kako bo z driverji za Crysis. Če me spomin ne vara je Crysis prišel ven že leta 2007. 2 leti nista dovolj za programerje ATI-ja?

$%&/() ::

Galaxy ::

Arrr.. alternativa. Khm, zaj pa sem v dilemi. Pa še tako cenovno ugodna je, cene bodo še padle ipd. Ampak ni lepše imeti eno grafo z dvema jedroma, kot 2 z enim jedrom?

Denis15 ::

najdi si eno lubico, pa naj te ta strese pošteno - nategne domače rečeno :D, ne bodo ti vec racunalniki hodili po glavi - posebej pa tako dragi ;(( za ta dnar (1000€) na daljenem zahodu treseš ceu mesc , vsak da po 4 druge bejbe;)

za 1 kEUR dobiš rabljeno aprilio rs 50/70/125 pa to furaj :D
xD

Denis15 ::

@ Galaxy saj pa imaš dovolj dober pc da zaganja današnje igre tudi tam na high resolucijah. Nevem zakaj bi zdaj novega kupil če pa maš skoraj high-end sistem. No moje mnenje pa en komentar ZGORAJ
xD

Galaxy ::

Hmm.. pač moja domišljija. Saj bom videl kako bo..

TOP ::

Imaste pa eni res dobre predloge.Tukaj kupuje PC pa mi svetujete od bab do motorjev in kaj si bo pomagal s tem.Tisto o nategovanju je brez veze,ker se bo naveličal in bo potle babo zalovu.Kar se tiče motorja pa se bo ubil ali poškodoval,škoda denarja za to.Kupi PC:))

Galaxy ::

*** breaktrough

Samo iz zanimanja, a bi špili boljše delovali na npr. Intel Xeon X5570 Nehalem 2.93GH (eden 1300€) in na plošči za 96GB RAM-a in par graf GTX295? Ali na "običnem" i7.

Ciklamen ::

Dvomim da bi.
- End of the Post ->

Lawler_ ::

Galaxy ::

Jah, sem že subscriban. Človek pa ima res PREVEČ denarja. Predvidevam da ima okoli 50k $ vredne robe doma.. 8-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri racunalnik kupiti ? (gaming pc)

Oddelek: Kaj kupiti
313253 (2247) luka66_6
»

Nov Comp za iGre...

Oddelek: Kaj kupiti
432630 (1823) DaVidQ
»

Katero grafično: GTX295, 2x GTX260 GS, 4870x2 ?

Oddelek: Kaj kupiti
322608 (2101) White&Nerdy
»

NVIDIA GeForce GTX 295 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1028887 (6067) BuBBle.D
»

Obširni test Grafičnih kartic

Oddelek: Strojna oprema
434569 (3913) mesoreznica

Več podobnih tem