» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
169 / 506
»»

Dr_M ::

bajsibajsi je izjavil:

darkolord je izjavil:

Dodaj 15 evrov pa vzemi Samsunga.
To je pol že 30 eur več za enga - če jih kupš ene par, se kr pozna...


Mja, sej to je tezavno... ko ti prijazn folk na ST pomaga, pa ti pogosto rece, raje vzami to in ono... dodaj se tistih 20 evrov, kasneje bos zelel to in ono... Potem pa na koncu pri sestavi celotnega sistema presezes svoj zacrtani budget za npr. 200 evrov. :)


Ce pa za 200e presezes, pol moras bit pa ze hudo skrt in si izbral res najslsase mozne komponente.

PrimozR ::

Niti ne. 50 € lahko brez večjega problema nabereš, če namesto 3570 in H77 vzameš 3570K in Z77. Posledično te več pride še zmogljivejši hladilnik, vzameš še malo boljši SSD (830ko namesto M4), malo hitrejši RAM, malo boljšo grafo, malo boljše ohišje. 10 € tu, 10 € tam pa si res kmalu na 200 €.

Dr_M ::

Z77 namesto H77 je ze popolnoma drug svet.
M4 in 830 sta v tujini prakticno enako cenjena. :> Pri nas 830 res se vedno placas v zlatu.

Seveda lahko iz enga pisarniskega racunalnika na gamerskega hitro naberes 200e razlike, tu ni dileme. Ampak ce pa ze takoj dolocis namen (in budget) masine, moras bit pa ze res hud salabajzer, da nardis tako razliko.

bajsibajsi ::

Al so pa salabajzerji tisti, ki svetujejo brez da bi pozorno brali.

Nima veze koliko, in ce sploh, je nekdo skrt. Gre zgolj za zmoznost placila oz. zastavljen budget glede na to, koliko kdo lahko ali zeli zapraviti. Ze ko sem napisal zgornjo misel, sem imel v glavi, da marsikdo na ST ne bo zmogel (zelel) razumeti. PIPI je razumel. Darkolord se bolj, glede na to da on kupuje... pa mu nekdo drugi svetuje, brez slabih namenov seveda, da se stegne se za 15 evrov vec, nakar mu tretji rece, da naj zalozi se 15 evrov vec... Ampak nima veze, tu je tema o SSD. :)

kmetek ::

un za 67€ za kak 3 leta star laptop bo super?

hojnikb ::

kmetek je izjavil:

un za 67€ za kak 3 leta star laptop bo super?

Dokler dela, potem je bestbuy, sam crknat ne sme..
#brezpodpisa

OldSkul ::

Evo, jst sm dobil 256GB Samsunga iz Amazona. Z Acronisom true image 2012 (zaradi pomembnosti rednih varnostnih kopij, imam original) sem najprej naredil kopijo obstoječega SSDja, nato sem preko tega programa naredil zagonski USB in prenesel celotno particijo na novi disk. Vse je potekalo brez problema in že uživam v 256GB za 180EUR. Pred tem sem imel 60GB Vertex2. Takrat sem mislil, da je 60GB zadosti, pa sem se pošteno motil.

Dr_M ::

Al so pa salabajzerji tisti, ki svetujejo brez da bi pozorno brali.


Se strinjam. Tole pozorno branje moras zelo popraviti pri sebi :)
Tukaj se nekako skrbi za to, da se clovek ne nategne. Bolje dobro porabljenih 85€, kot stran vrzenih 65€. Pomoje ni nihce tako bogat, da bi poceni kupoval.

kuglvinkl ::

Natančno.

Runnagain ::

darkolord je izjavil:

A je kej pametnega in ugodnega za SATA2 zdej? Okrog mene videvam en kup SATA/SATA2 naprav, ki žalostno gledajo in bi kaj cenejšega prišlo prav...

Na hoh.de sem na prvem mestu topseller slučajno vidu tale Vertex Plus 120GB za 66,9 eur. A pozna kdo kej tole? Reviewov ni neki dost, sam zgleda updejtan Barefoot (boljši random write performance), pa poraba štroma zgleda zlo mejhna...

Al je vseen bolš 15 eur več za kšn Agility3?


Rajši agility 3, ker je bistveno bolj stabilen kot omenjeni!
Za tistih 16EUR razlike se boš lahko še orenk po glavi tolkel!
Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

pirlo ::

Kolikor berem tukaj je firmware v3.55 popravil marsikomu težavo, tak da Vertex Plus mogoče sploh ni slaba stvar.

PlayTheGame ::

d0rK je izjavil:

Samsung 830



Za Samsung 830, priklopljen na SATA 2 vodilo. Slabo ali OK?


Evo za primerjavo, takle rezultat imam jaz z enakim diskom na SATA 2 vodilu (matična P5Q - P45 chipset):

 Samsung 830 128gb

Samsung 830 128gb



Sicer pa po dobrih 5 mesecih uporabe dela disk bp, nikakršnih težav, hitrost (odzivnost) pa enaka kot prvi dan. :)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Spock83 ::

Če bo sreča dobim 256GB Vertex 4. Ne vem kaj čem s starim Intelom 160GB. Še vedno zelo dobro dela :)

ST-777 ::

pirlo je izjavil:

Kolikor berem tukaj je firmware v3.55 popravil marsikomu težavo, tak da Vertex Plus mogoče sploh ni slaba stvar.
Kot berem tukaj, novi firmware še vedno dela težave lastnikom OCZ Vertex Plus: "fails every load of windows I have done even after so called firmware update fix to make windows work. ... I have updated firmware and still no success." Zapisano 7.6.2012.

taukQ ::

Včeraj sem naredil test ssd crucial m4 128 Gb, razdeljen na dve particiji (ena particija je sistemska) in mi pljune ven vrednosti 390/150 (seq sekcija). Dej me pa zanima, k tuki gledam vaše teste, zakaj je write pri mojem tako nizek? Sm pr enmu vidu (isti ssd kot jaz) pa ma ca. 400/500 :( V čem je štos?

never mind, sem že našel "blesavo" rešitev :P
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dragi ()

McLuzo ::

VELIKO je odvisno tudi od kontrolerjev na matični plošči, nekateri marvell kotrolerji (z enako oznako) se lahko med seboj kar precej razlikujejo. Katero matično pa imaš?

Skyman ::

* Branje: do 415 MB/s
* Pisanje: do 175 MB/s

to je lastnost crucial m4 ne vem kje si ti najdu 400/500

kapucino ::

RejZoR je izjavil:

Sam sem imel SSD v 3 leta starem Acer netbooku pa je delal bp, sem pa imel gor še WinXP brez TRIM in na SATA v IDE načinu...


Kje si pa dobil adapter SATA na IDE? Vidim zdaj, da ima Acer IDE, disk pa seveda SATA. Prostora za vmesnik pa skoraj ni!

taukQ ::

plato mam asrockovo z77 pro4; ja, neki postov sem pomešal med sabo :P samo uporabnik r00k ma reference 500/200 (tema hitrost vsašega ssd,hdd, itd; stran 22)

a obstajajo različni sata kabli za priklop diskov (sata2 vs. sata3)?
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

hojnikb ::

Skyman je izjavil:

* Branje: do 415 MB/s
* Pisanje: do 175 MB/s

to je lastnost crucial m4 ne vem kje si ti najdu 400/500

nov firmware ga sprav na 500mb read
#brezpodpisa

McLuzo ::

kapucino je izjavil:


Kje si pa dobil adapter SATA na IDE? Vidim zdaj, da ima Acer IDE, disk pa seveda SATA. Prostora za vmesnik pa skoraj ni!


Mišljen je IDE način v BIOSU, torej da ni AHCI.

lojze8 ::

taukQ je izjavil:

plato mam asrockovo z77 pro4; ja, neki postov sem pomešal med sabo :P samo uporabnik r00k ma reference 500/200 (tema hitrost vsašega ssd,hdd, itd; stran 22)

a obstajajo različni sata kabli za priklop diskov (sata2 vs. sata3)?

se dobijo za sata3 - malo je debelejši in tudi piše na njemu 6G

OmegaM ::

Sam iščem SSD za IPC. Torej, da ne bi pričakoval kakšnih nevsečnosti, kaj se sedaj najbolj "izplača". Sicer sem prebral kar nekaj, nekako opazam, da ima OCZ težave.
Torej, iščem stabilno zadevo na katero bo kar nekaj pisanja.
Izbiram nekako med:

SAMSUNG 830 128GB
Crucial m4 SSD 128GB
Corsair Force Series 3 F120

Zaenkrat je na IPC vodilo SATA2.

Hvala za odgovor.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

nodrim ::

Spock83 je izjavil:

Če bo sreča dobim 256GB Vertex 4. Ne vem kaj čem s starim Intelom 160GB. Še vedno zelo dobro dela :)


prodaj mi ga za 50 € :)

taukQ ::

lojze8 je izjavil:

taukQ je izjavil:

plato mam asrockovo z77 pro4; ja, neki postov sem pomešal med sabo :P samo uporabnik r00k ma reference 500/200 (tema hitrost vsašega ssd,hdd, itd; stran 22)

a obstajajo različni sata kabli za priklop diskov (sata2 vs. sata3)?

se dobijo za sata3 - malo je debelejši in tudi piše na njemu 6G


eh, spet bo treba v nabavo :)

firmware za crucial se dobi na uradni strani?
Mojstru Yodi ne sežem niti do gležnja :P

Spock83 ::

nodrim je izjavil:

Spock83 je izjavil:

Če bo sreča dobim 256GB Vertex 4. Ne vem kaj čem s starim Intelom 160GB. Še vedno zelo dobro dela :)


prodaj mi ga za 50 € :)


LOL :) (Verjetno ga bom obdržal, itak se mi ne splača prodat).

medenko ::

PrimozR ::

Ja pa ja, s .de ne pošiljajo v Slovenijo. Za Slovenski shipping imaš pixmania.si. Kjer je pa cena, na pamet, vsaj 20 € višja, torej okrog 220 €, plus shipping (mislim da 15 €).

EDIT: damn, 215 pa 10 EUR shippinga. So close :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

bajsibajsi ::

Crucial M4... write bi lahko bil visji.

hojnikb ::

ubistvo je tole dober write. Marvel ne stiska podatkov, zato je tud write manjši (je pa zato realen in neodvisen od tipa podatkov.)
#brezpodpisa

e-marko ::

Moj M4 dosega takšne hitrosti:

 Crucial M4

Crucial M4



@bajsibajsi
Lahko ponoviš test in daš vsaj tri ponovitve?

Lp
...somebody, somewhere...

domzalcan ::

Pozdravljeni! Zagotovo je kje na teh 169 stranek kej o tem napisanega sam jst res ne najdem, ato vrjamem, da ne bo nič narobe če vprašam še enkrat.
Kupljen, je nov računalnik, ki vsebuje tudi SSD disk. Zdej bi pa jst rad gor inštaliral Windows7. A se isto inštelira kokr na navadne diske? (torej greš v biose naštimaš prioriteto dvd enoto, daš not dvd z windowsi, tm te praša na ker disk da windowse in daš pač daš SSD?)

Zanima me pa tudi kaj bi vi še predlagal, da se daje na ssd disk? Velik je 120GB Računalnik je pa precej gaming vrjanta :)

Hvala za vaše odgovore.

Tilen ::

Namestiš normalno, kot na navadni disk. Nanj namestiš vse kar rabiš za normalno delovanje sistema + 1-2 igri.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kmetek ::

nastaviš kot ACHI če se ne motim.

Tilen ::

AHCI bi tako ali tako moral biti že nastavljen, če je pred tem uporabljal SATA disk. Če ni, ga nastaviš pred namestitvijo sistema.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ST-777 ::

@domzalcan, pred namestitvijo sistema namesti najnovejši firmware SSD-ja. Firmware mojega Intel 320 se ni mogel iz CD-ja namestiti, ko je bila nastavitev v AHCI, morda bo pri tvojem SSD-ju enako. Ko sem v BIOS-u preklopil v IDE, je potekala namestitev brez problemov. Seveda pred namestitvijo sistema preklopiš v AHCI.

kmetek ::

Tudi jaz imam 320, kaj je fora ST-777 kako namestiti zadnji fw potem?

ST-777 ::

@kmetek, FW namestiš na CD, v biosu nastaviš na IDE, namestiš FW iz CD-ja in v biosu ponovno nastaviš na AHCI. Ko sem prvič nameščal FW, tega nisem vedel in sem samo začudeno gledal, ko comp sploh ni prepoznal CD-ja s FW-jem, čeprav sem imel nastavljeno namestitev iz CD-ja. V navodilih seveda Intel piše, kako se namesti FW, vendar teh navodil nisem prebral, tako kot verjetno še marsikdo drug ne. :D

kmetek ::

pa je nuja, da posodobim?

packed 09/20/2911
version#: g22722-604

kako da ne uporabljaš ssd toolbox 3.0?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

ST-777 ::

@kmetek, tista zadeva s FW-jem se je zgodila pred več kot enim letom, ko sem imel pred sabo nov in prazen SSD. Sedaj seveda uporabljam najnovejši Intel SSD toolbox, ki ima oznako 3.0.3. Vprašal si o posodobitvi, FW je vedno dobro posodobiti, če imaš star FW, IMHO.

kmetek ::

verjetno ni ekstra hiter je pa med zanesljivimi, mar ne?

ST-777 ::

S hitrostjo mojega Intel 320 sem povsem zadovoljen. Ko so na mojmikro.si testirali Samsung 830 so omenili tudi Intelove SSD-je: "Samsung se je odločil za isto pot kot Intel in med zapisovanjem po SSD disku sproti izvaja tudi procese za čiščenje in optimizacijo, s čimer žrtvuje nekaj zmogljivosti na račun visoke zanesljivosti delovanja." Zanesljivost delovanja pa mi je najbolj pomembna, mnogo bolj kot hitrost.

Sssaga ::

Zanesljivost delovanja pa mi je najbolj pomembna, mnogo bolj kot hitrost.


Vse dokler je hitrost še zmeraj visoka, drugače bi kar ostali na HDD...

ST-777 ::

@Sssaga, nekateri SSD-ji so kar za nekaj velikostnih razredov bolj zanesljivi in se manj kvarijo, kot nekateri HDD-ji. HDD ima seveda svoj smisel. Kot arhiv za večjo količino podatkov ima HDD vsekakor prednost pred SSD-jem, saj je od njega precej cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

MK99 ::

In kateri so to? Tudi sam razmišljam o cca 120GB SSDju za OS, kjer mi je na prvem mestu zanesljivost/stabilnost/zivljenska doba?

ZaphodBB ::

Intel. Nuff said.

hojnikb ::

MK99 je izjavil:

In kateri so to? Tudi sam razmišljam o cca 120GB SSDju za OS, kjer mi je na prvem mestu zanesljivost/stabilnost/zivljenska doba?

Crucial m4 ali samsung 830.
#brezpodpisa

Tilen ::

Vertex 4 ima 5 let garancije (največ od vseh omenjenih) in je hitrejši in cenejši od Intela. Niti SF kontrolerja nima več. Pa to je ja no brainer!1one
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MK99 ::

Hmm.. ok.. potem je najboljša izbira Intel ali Crucial ali Samsung ali Vertex... :|
Zdaj vem toliko kot prej.. oz, da ocitno edino Kingston ni ok.. :)

darkolord ::

Intel, Crucial in Samsung so "preizkušeno" zelo dobri. Vertex 4 naj bi sicer bili tudi v redu, se jih pa nekateri izogibamo zaradi slabih preteklih izkušenj (Vertex 2).

Za ostale to ne pomeni, da niso OK, samo razlika v ceni je ponavadi minimalna (sploh tile Samsungi so zelo ugodni zadnje čase), tako da s tem pač ne moreš zgrešiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
««
169 / 506
»»