» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
166 / 506
»»

Dr_M ::

Od kdaj pa je ssd nedober za sistemski disk (z izjemo starih jmicronov)?

hojnikb ::

18k iopsov ni slabo za tako ceno.
Tole je steal, samo zaradi tega ker ni sandforce..

Janac je izjavil:

zato da dam OS gor in da ga dobim za dabe.

good luck with that..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kuglvinkl ::

hojnikb je izjavil:

18k iopsov ni slabo za tako ceno.
Tole je steal, samo zaradi tega ker ni sandforce..

Janac je izjavil:

zato da dam OS gor in da ga dobim za dabe.

good luck with that..


Jaz imam na V-40 OS (W7) in appse, ki jih rabim. Čist doable. 15 GB frej.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

serija 2 plextorjev je verjetno čiščenje zalog. so slabši kot nasledniki, vendar vseeno verjetno vredni tega denarja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Dr_M ::

Vec kot odlicni za tak dnar, vrhunski bi lahko rekel.

WarpedGone ::

Dr_M je izjavil:

Od kdaj pa je ssd nedober za sistemski disk (z izjemo starih jmicronov)?

Kako hitro se folk razvadi...
Po novem tut 18k IOPSov ni več dost dobro za OS, nucaš kao 50k+ :)

18k : 50k je občutno le v benčmarkih.
120 : 18k je občutno vedno.

Zgornji Plextor zgleda tko jummy da mi je sumljivo.
Zbogom in hvala za vse ribe

gruntfürmich ::

zakaj so pravzaprav cene tako padle zadnji mesec?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mipe ::

Konkurenca. Vse več je proizvajalcev SSD-jev, za razliko od HDD-jev. Zato ljubimo konkurenco!

kuglvinkl ::

Upam, da se bodo marketing oddelki čimprejh fokusirali na 256 GB kapacitete. "To moramo potrošnikom ponuditi za 150 evrov". 128 je že malo out of focus s tem, ko je cena padla na okol 100 evrov.

You will see :)

hojnikb ::

kuglvinkl je izjavil:

hojnikb je izjavil:

18k iopsov ni slabo za tako ceno.
Tole je steal, samo zaradi tega ker ni sandforce..

Janac je izjavil:

zato da dam OS gor in da ga dobim za dabe.

good luck with that..


Jaz imam na V-40 OS (W7) in appse, ki jih rabim. Čist doable. 15 GB frej.

ja itk da je doable, sej to ni bil niti moj point.
Hotu sn povedat,da manjše kapacitete niso nujno tolk cenejše..
#brezpodpisa

PrimozR ::

Jah, že tako je 256 GB 200 € in resno razmišljam, da bi vzel kar 256 830ko namesto 128. Potem sem enostavno veliko bolj fleksibilen pri OS-u (trenutno zasede nekih 50 GB), zraven bi pa lahko naložil še nekaj drugih programov, morda kak špil in podobno.

hojnikb ::

Mipe je izjavil:

Konkurenca. Vse več je proizvajalcev SSD-jev, za razliko od HDD-jev. Zato ljubimo konkurenco!

pomoje je krivo tut to, da je že 25nm proces dost zrel, da lahko znižajo ceno flash čipom na tako raven kot je.
#brezpodpisa

Mipe ::

Hm, sam imam raje OS in podatke na ločenih particijah. Kako je s tem pri SSD-jih?

hojnikb ::

OS na SSDju, podatki na HDDju. Problem solved.
#brezpodpisa

hojnikb ::

hyperx ma sync ram, force pa async.
Pa dost marže majo te trgovine, zato take razlike..

hojnikb je izjavil:

hyperx ma sync flash, force pa async.
Pa dost marže majo te trgovine, zato take razlike..

Vzami force3 pri ttc, če rabiš najcenej.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Shkorc ::

kuglvinkl je izjavil:

Upam, da se bodo marketing oddelki čimprejh fokusirali na 256 GB kapacitete. "To moramo potrošnikom ponuditi za 150 evrov". 128 je že malo out of focus s tem, ko je cena padla na okol 100 evrov.

You will see :)


Od tvojih ust do božjih ušes ;)

gruntfürmich ::

kuglvinkl je izjavil:

Upam, da se bodo marketing oddelki čimprejh fokusirali na 256 GB kapacitete. "To moramo potrošnikom ponuditi za 150 evrov". 128 je že malo out of focus s tem, ko je cena padla na okol 100 evrov.

You will see :)


ja, bo kar držalo. glavnino prodaje vseeno računajo za prenosnike, za kar pa morajo ponuditi vsaj 256gb po ugodnih cenah. in pri takem padanju cen kot smo jim priča se bo to kaj kmalu zgodilo.
ob butični prodaji za stacionarce in entuziaste se pač ne da živeti, zato morajo vse sile upreti na prenosnike. kjer pa je, kot že rečeno, pomembna velikost vsaj 250gb in seveda ugodna cena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

PrimozR je izjavil:

Jah, že tako je 256 GB 200 € in resno razmišljam, da bi vzel kar 256 830ko namesto 128. Potem sem enostavno veliko bolj fleksibilen pri OS-u (trenutno zasede nekih 50 GB), zraven bi pa lahko naložil še nekaj drugih programov, morda kak špil in podobno.


Enako, mi je glih kolega učeri reku, da misli nabavit iz Hoh.de tele 830ke 256gb za 166e (brez ddv), samo apn ker sem trenutno brez keša., 166e je res lepa cena za tak disk :)
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Mipe je izjavil:

Hm, sam imam raje OS in podatke na ločenih particijah. Kako je s tem pri SSD-jih?

Kakšne podatke imaš v mislih?

A pozna sicer kdo kak app oz. način, da bi v Win7/8 neko mapco mountal kot svojo particijo?

ST-777 ::

@ lalalana, na tvojem mestu bi vzel SAMSUNG 830 series 128GB, ki je pri nas le 20 € dražji od Corsairja Force 3 120 GB. O SSD-ju Force 3 so na newegg.com različne ocene, od zelo dobrih do slabih.

Jaz vsekakor ne bi kupil Force 3, eden od uporabnikov je za Force 3 namreč napisal tole: "Worst drive ever. Corsair actually had to re-call the 1st version of these drives but there still are not good. Look it up I'm not the only one. Drive continually crashes, blue screen, application crashes, never ever stable. Update the firmware, re-installed windows, did all the mods corsair said, still not stable. Stay away from this drive !!! you will regret it." http://www.newegg.com/Product/Product.a...

zile ::

PrimozR je izjavil:

Mipe je izjavil:

Hm, sam imam raje OS in podatke na ločenih particijah. Kako je s tem pri SSD-jih?

Kakšne podatke imaš v mislih?

A pozna sicer kdo kak app oz. način, da bi v Win7/8 neko mapco mountal kot svojo particijo?


subst /? v cmd

zile ::


PrimozR ::

Tole drugo sem mislim da že videl. Tnx vseeno za link oz. za subst komando :)

korenje3 ::

mene pa zanima če se da tiste usb diske, ki jih prodajajo v e-leclercu in big bangu montirat za interno uporabo, brez usb vmensika?

Okapi ::

Ja. Vzameš izvijač, odpreš škatlo in noter je navaden sata disk.

O.

kmetek ::

gruntfürmich ::

kmetek je izjavil:

Return rates of components (6)

pa naj še kdo reče da se folk laže glede ocz pogonov in da so feetbacki na newegg brezveze.
da se ni intel res ustrelil v koleno s tem sf.jem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

hojnikb ::

Ka še ne bo narobe s tem sanforce kontrolerjem ?
Prvo ti bsodi zarad konstantnega power saving moda, zdej pa ugotovijo da je aes-256 pogon sfukan...
Sej ne da se me kej od tega dotakne (enkripcije ne uporablam, bsodi pa se na srečo še niso pojavl- star čipset ;) ) sam tale sandforce pa res očitno nima nobenga q&a.

Sam še čakam novico o tem, da lahko kontroler eksplodira zarad nwm česa 8-)

Pobje, Marvell is the way to go, vsaj trenutno..
#brezpodpisa

PrimozR ::

Njet, Samsung :D

lambda ::

Vgrajena enkripcija o katere implementacijskih podrobnostih in varnostnih standardih se ne ve skorajda ničesar, je približno toliko vredna, kot enkripcija, ki ne deluje. S tem tole odkritje ni kaj bistveno spremenilo situacije ...

dronyx ::

Moj računalnik letnik 2008 nameravam dograditi s SSD diskom in imam par začetniških vprašanj (matična je Asus P5Q, če je to kaj pomembno).

Kot SSD bom verjetno vzel SAMSUNG 830 64GB 25/S600.

Kako se izvede priklop? Je potrebno dokupiti še kakšne nosilce za vgradnjo v računalnik na mesto, kjer so diski, ali se to priklopi kako drugače? Ali je potrebno kaj preveriti, če matična/bios podpira SSD diske in ali so tu lahko kakšne težave?

Kar se OS-a tiče ne bom prenašal obstoječe postavitve, ampak nameravam sistem postaviti od začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ST-777 ::

dronyx je izjavil:

Ali je potrebno kaj preveriti, če matična/bios podpira SSD diske in ali so tu lahko kakšne težave?
Imam matično ploščo GIGABYTE GA-P35C-DS3R, ki je starejša od 5 let, bios doslej še ni bil nadgrajen in moj SSD Intel 320 je plošča takoj prepoznala. SSD dela že več kot eno leto odlično.

Starost matične plošče v večini primerov ni vzrok težav. Sem pa pa že prebral na forumih, da se določene matične ne razumejo najbolje z nekaterimi SSD kontrolerji.

hojnikb ::

Ti samo glej da ti plata podpira podpira AHCI, pa ne bo panike.
#brezpodpisa

Tezaab ::

dronyx je izjavil:

Kako se izvede priklop? Je potrebno dokupiti še kakšne nosilce za vgradnjo v računalnik na mesto, kjer so diski, ali se to priklopi kako drugače?

Ponavadi (razen ce dobis OEM verzijo diska, tako kot jaz) imas vse potrebno za namestitev v pc ze zraven. Nosilec za v 3,5" disk slot, vijake, kabel. Preveri ob nakupu.

Da se ga tudi namestiti brez tega nosilca, tako da je na eni strani privijacen, druga pa je prosto v zraku...

dr.Akula ::

PrimozR je izjavil:

http://www.anandtech.com/show/5971/inte...


Jaz bom mojega kar vrnil, če imam že priliko, ker mi na 120 GB enostavno zmanjkuje prostora. A je tole trenutno bestbuy kar se večjih kapacitet tiče?
ni podatka

element ::

Ja, Samsung 830 je best buy.

medenko ::

vračila so samo za 520 serijo ali 320?

vzemi si samo disk za 199€ ne rabiš kita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: medenko ()

PrimozR ::

Samo za 520, 320 nima Sandforce krmilnika.

Ja, tudi jaz bi tistega za 200 €, itak je nepremičen, če ga magari postaviš na tla kište, če nimaš primernega montažnega mesta...

kapucino ::

Imam še perfektno delujoč prenosnik Acer Aspire 5100
spec:
Acer Aspire 5100

Kateri SSD disk do 128 GB je najbolj primeren za nadgradnjo in pohitritev prenosnika, glede na vgrajeni SATA??

RejZoR ::

Crucial M4...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kapucino ::

RejZoR je izjavil:

Crucial M4...


Se pravi tega, ki ga Crucial učinkovito reklamira na svoji strani:

128GB Crucial m4 2.5" SSD with Data Transfer Kit

Za cca 120 € nabavljen v SLO - CRUCIAL M4 SSD 128GB, 2.5, SATA 6GB/S (CT128M4SSD2)

In Vista Ultimate 64., ki mi leži v predalu še nenameščena ..

To je kompatibilno, načeloma ne bi smelo biti pri namestitvi, zagonu in predvsem uproabi na Acer 5100??

RejZoR ::

Sam sem imel SSD v 3 leta starem Acer netbooku pa je delal bp, sem pa imel gor še WinXP brez TRIM in na SATA v IDE načinu...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

medenko ::

ST-777 ::

Na newegg.com je precej slabih ocen za Sandisk Ultra SSD 120GB.

"As stated by other reviewers, this drive completely bricked after 6 months of use.":
http://www.newegg.com/Product/Product.a...

SSD sistemski disk je pomembna naprava v kompu, zato se mi ne zdi modro kupovati poceni SSD-je.

gruntfürmich ::

SF ko SF. ne biti presenečeni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

OldSkul ::

na amazonu je samsung 256gb spet 140 funtov.

maf007 ::

Pozdravljeni! Zamimam se glih za tegale Samsunga 830 256 giga, rabu bi ga pa za pc. Kje se ga najcenej dobi (tko da v Slovenijo shippajo)?

OldSkul ::

amazon.co.uk. 186EUR s poštnino

maf007 ::

Uf, treba registrirat se hit, pa naročit. Kaj je sploh razlika teh notebook kitov pa desktop kitov, a so sam dodatki drugi, sam disk pa identičen?
««
166 / 506
»»