» »

SSD za sistemski disk

SSD za sistemski disk

Temo vidijo: vsi
««
168 / 506
»»

PrimozR ::

Drugo je smrt kontrolerja, tukaj se je govorilo o življenjski dobi flasha. Mehanski diskipa pogosto odletijo s klikanjem in podobnimi simptomi, ja.

kmetek ::

prokleti američani

Crucial 256 GB m4 2.5-Inch Solid State Drive SATA 6Gb/s CT256M4SSD2

kurbe jedne, vse imajo ceneje....150€ !!!!

hojnikb ::

kmetek je izjavil:

prokleti američani

Crucial 256 GB m4 2.5-Inch Solid State Drive SATA 6Gb/s CT256M4SSD2

kurbe jedne, vse imajo ceneje....150€ !!!!

Damn, sam tole je pa res dobra cena ;)
#brezpodpisa

kmetek ::

RejZoR ::

Omfg, ne me jebat, 256GB Crucial za 170 dolarjev (ne evrov, dolarjev!).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

cen1 ::

Pa višje plače majo tudi :)

Steinkauz ::

V bistvu 180 dolarjev ali 140eur.
Pa sej imajo vso elektroniko veliko ceneje kot mi. Get used to it. Ponavadi so njihove cene v usd ->naše v eur(al pa nemške vsaj)

carota ::

kmetek je izjavil:

prokleti američani

Crucial 256 GB m4 2.5-Inch Solid State Drive SATA 6Gb/s CT256M4SSD2

kurbe jedne, vse imajo ceneje....150€ !!!!

Pregovorna slovenska foušija ... :))

PrimozR ::

kmetek je izjavil:

prokleti američani

Crucial 256 GB m4 2.5-Inch Solid State Drive SATA 6Gb/s CT256M4SSD2

kurbe jedne, vse imajo ceneje....150€ !!!!

Koliko pa ceno zviša davek in garancija?

Samo da naš davek prišteješ, si na 180 €. Po drugi strani je pa Samsung 830 256 GB, ki je boljši, v Nemčiji 200 €. A je to res tako grozna razlika? Če imate pa vi v Comshopu enak SSD za 300 € je pa to vaš problem, ne problem američanov.

cen1 je izjavil:

Pa višje plače majo tudi :)

Pa plačljivo zdravstvo in šolstvo tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

kmetek ::

ne razumem kaj ima Comshop veze tu?

Runnagain ::

Samsung 830 NoteBook Kit 128Gb ugodno na hoh.de - 99,90€.

LP, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

Napoleon II ::

Lep pozdrav,

zanima me kateri SSD kupiti. Nekjde do 150€. Pa ne vem katerega, precej sem prebral da so se OCZ diski z novimi firmwari popravili, pa še dokaj ugodni so. Prosim predlagajte, katerega bi vi vzeli za ta budget.

Hvala!

hojnikb ::

#brezpodpisa

technolog ::

Runnagain je izjavil:

Samsung 830 NoteBook Kit 128Gb ugodno na hoh.de - 99,90€.

LP, Runnagain!!


Samo?

4 mesece nazaj sem ga kupil za 180€. Narajš bi se prebičov :)

Hitr kupit, eden izmed najboljših SSDjev!

Shkorc ::

Ni boljš počakat, da pade 256GB varianta na 150EUR.

darkolord ::

4 mesece nazaj sem ga kupil za 180€. Narajš bi se prebičov :)
Bi zamenjal 4 mesece na HDDju za 90 eur?

bajsibajsi ::

Je med tema dvema kaksna razlika?
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

edit
nvm, en je 7mm, verjetno za notebooke, ki nimajo 9mm placa. Ja pri namizni masini kaksna razlika?

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ne. Problem je samo, če 7 mm dašv 9 mm prenosnik, kjer ta nima posebne kletke. Torej npr. da ga vtakneš v slot, brez da bi uporabil 4 luknje pri straneh.

ST-777 ::

Japonski raziskovalci so pripravili nov koncept pogonov Solid State z ReRAM-om.

"Ker predpomnilnik ReRAM odlično podpira naključne dostope in visoke hitrosti, to posledično pripomore tako k izboljšanju zmogljivosti pogona Solid State kot zmanjšanju porabe električne energije. Ker se večina manjših podatkov »obdela« kar v predpomnilniku, to pripomore k še daljši življenjski dobi.

Prve meritve hibridnega pogona Solid State so pokazale, da lahko uporaba predpomnilnika ReRAM hitrost zapisa poveča za kar 11-krat v primerjavi z običajnimi pogoni. Poraba električne energije se zmanjša za 93-odstotkov, medtem ko se življenjska doba poveča za okoli 6,9-krat. Če bodo japonski znanstveniki uspeli prototip preleviti v tržni izdelek, bodo ti pogoni Solid State kot nalašč celo za podatkovne centre. To naj bi se zgodilo predvidoma najkasneje do leta 2014." Vir: racunalniske-novice.com

carota ::

ST-777 je izjavil:

Japonski raziskovalci so pripravili nov koncept pogonov Solid State z ReRAM-om.

"Ker predpomnilnik ReRAM odlično podpira naključne dostope in visoke hitrosti, to posledično pripomore tako k izboljšanju zmogljivosti pogona Solid State kot zmanjšanju porabe električne energije. Ker se večina manjših podatkov »obdela« kar v predpomnilniku, to pripomore k še daljši življenjski dobi.

Prve meritve hibridnega pogona Solid State so pokazale, da lahko uporaba predpomnilnika ReRAM hitrost zapisa poveča za kar 11-krat v primerjavi z običajnimi pogoni. Poraba električne energije se zmanjša za 93-odstotkov, medtem ko se življenjska doba poveča za okoli 6,9-krat. Če bodo japonski znanstveniki uspeli prototip preleviti v tržni izdelek, bodo ti pogoni Solid State kot nalašč celo za podatkovne centre. To naj bi se zgodilo predvidoma najkasneje do leta 2014." Vir: racunalniske-novice.com

To potrjuje vprašanja par postov višje, da se splača še malo počakat z nakupom SSDja. :))

Hec, of course.

pirlo ::

Po dobrih dveh tednih uporabe. Kakšni so bili rezultati ob štartu ne vem, verjetno nekaj podobnega :)
 Vertex 3 na mac mini late 2009

Vertex 3 na mac mini late 2009

FlyingBee ::

kmetek je izjavil:

ne razumem kaj ima Comshop veze tu?


eni res ne znajo med vrsticami brat, s tem ko je omenil comshop, je povedal vse kar je hotel, brez odvečnega razglabljanja (meni se zdi zelo vmesno comshop omenjat - dobro razmerje med retail in online shop)

SSD-ji se cenijo in kaj dosti hitrejše niti več ne rabimo, samo kapaciteta se naj viša pa stabilnost

pe3c ::

pirlo je izjavil:

Po dobrih dveh tednih uporabe. Kakšni so bili rezultati ob štartu ne vem, verjetno nekaj podobnega :)
 Vertex 3 na mac mini late 2009

Vertex 3 na mac mini late 2009



zdravo, s katerim programom si potestiral? imam macbook pro early 2011 in bi rad potestiral crucial m4

hvala

d0rK ::

Ej, koliko placa pustite praznega na ssdju?

hojnikb ::

SSDji majo ponavad itk spare space, tak da ni take panike okol tega..
#brezpodpisa

d0rK ::

Samsung 830



Za Samsung 830, priklopljen na SATA 2 vodilo. Slabo ali OK?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

darkolord ::

Odlično

pirlo ::

pe3c je izjavil:

zdravo, s katerim programom si potestiral? imam macbook pro early 2011 in bi rad potestiral crucial m4
hvala

Xbench. Izbral pa sem samo disk test.
 Še par detajlov, če koga zanima :)

Še par detajlov, če koga zanima :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

fireX88 ::

d0rK je izjavil:

Samsung 830



Za Samsung 830, priklopljen na SATA 2 vodilo. Slabo ali OK?


evo lahko primerjaš z mojim na sata III (ahci). Disk je pa 128GB.

ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

d0rK ::

Hvala!

Vidim da je moj počasnejši na najvišjih branjih in pisanjih, kar ni čudnega zaradi SATA 2 bottlenecka. Če/ko upgradam na IB konec leta, bo bolje. Zadevo pa laufam na AHCI, pa indexiranje sem izklopil ter superfetch. Še hibernacijo bom, pa prefetch.

kuglvinkl ::

d0rK je izjavil:

Samsung 830



Za Samsung 830, priklopljen na SATA 2 vodilo. Slabo ali OK?


Jaz imam write za 10 MB višji, se pravi okol 70 MB/s. Na P45.

Ampak, who cares...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

gruntfürmich ::

ST-777 je izjavil:

Japonski raziskovalci so pripravili nov koncept pogonov Solid State z ReRAM-om.

"Ker predpomnilnik ReRAM odlično podpira naključne dostope in visoke hitrosti, to posledično pripomore tako k izboljšanju zmogljivosti pogona Solid State kot zmanjšanju porabe električne energije. Ker se večina manjših podatkov »obdela« kar v predpomnilniku, to pripomore k še daljši življenjski dobi.

Prve meritve hibridnega pogona Solid State so pokazale, da lahko uporaba predpomnilnika ReRAM hitrost zapisa poveča za kar 11-krat v primerjavi z običajnimi pogoni. Poraba električne energije se zmanjša za 93-odstotkov, medtem ko se življenjska doba poveča za okoli 6,9-krat. Če bodo japonski znanstveniki uspeli prototip preleviti v tržni izdelek, bodo ti pogoni Solid State kot nalašč celo za podatkovne centre. To naj bi se zgodilo predvidoma najkasneje do leta 2014." Vir: racunalniske-novice.com


to je že bolj pametno kot pa neumno sparjanje flasha z hdd-jem...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hojnikb ::

gruntfürmich je izjavil:

ST-777 je izjavil:

Japonski raziskovalci so pripravili nov koncept pogonov Solid State z ReRAM-om.

"Ker predpomnilnik ReRAM odlično podpira naključne dostope in visoke hitrosti, to posledično pripomore tako k izboljšanju zmogljivosti pogona Solid State kot zmanjšanju porabe električne energije. Ker se večina manjših podatkov »obdela« kar v predpomnilniku, to pripomore k še daljši življenjski dobi.

Prve meritve hibridnega pogona Solid State so pokazale, da lahko uporaba predpomnilnika ReRAM hitrost zapisa poveča za kar 11-krat v primerjavi z običajnimi pogoni. Poraba električne energije se zmanjša za 93-odstotkov, medtem ko se življenjska doba poveča za okoli 6,9-krat. Če bodo japonski znanstveniki uspeli prototip preleviti v tržni izdelek, bodo ti pogoni Solid State kot nalašč celo za podatkovne centre. To naj bi se zgodilo predvidoma najkasneje do leta 2014." Vir: racunalniske-novice.com


to je že bolj pametno kot pa neumno sparjanje flasha z hdd-jem...

Zanimiv zna bit tut MRAM, ki ga razvijajo že dosti časa..Bi bil dober nadomestek trenutnega flasha..
#brezpodpisa

fireX88 ::

d0rK je izjavil:

Hvala!

Vidim da je moj počasnejši na najvišjih branjih in pisanjih, kar ni čudnega zaradi SATA 2 bottlenecka. Če/ko upgradam na IB konec leta, bo bolje. Zadevo pa laufam na AHCI, pa indexiranje sem izklopil ter superfetch. Še hibernacijo bom, pa prefetch.


se ne sekiraj, verjetno že tukaj opaziš razliko?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Skyman ::

evo po dolgem casu bom tudi jaz prilimal sliko svojega ssd diska(kingston hyperx ssd 120gb) je pa seveda updejtan na novejsi firmware.



Je prikljopljen na sataII vodilo ampak nekaj me sedaj zanima kam se je zgubila hitrost pri write glede na to da bi moral biti okol 250mb+ je pa 143mb sm zadevo priklopil na drug sata prikljucek imam tam 170mb writa.V biosih imam seveda nastavljeno na AHCI nalagal v windwsih nisem nič le dal sm chipset od intela.Matična ploščca je asus p5q3 deluxe(Intel(R) P45 chipset)res pa je da sm gledal na strani za gonilnike od maticne ploščce pod sata gonilnike imam na vojlo Intel(R) Matrix Storage Manager Driver V8.9.0.1023 for Windows 32/64bit XP & ter Marvell 6121 SATA Driver V1.2.0.68 for Windows XP & 64bit XP & 32/64bit Vista. tega pa res nism nic nalagal gor je mogoče tle problem

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

hojnikb ::

očitno trim in GC ne delata, tak ko je treba..
#brezpodpisa

Skyman ::

mogoce kaksen napotek da se zadeva izboljša,sicer windowsi so bili sveze instalirani, mogoce Intel(R) Matrix Storage Manager Driver tle kaksen problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

hojnikb ::

fsutil behavior query DisableDeleteNotify

0 =trim on
1 =trim off
#brezpodpisa

Skyman ::

ok sm probal porocam.Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Spock83 ::

Hja niti ni toliko neumno. Dejansko se lahko hibridi primerjajo z velociraptoji diski. Torej imaš OK perfomanse in precej većjo kapaciteto.

Pozabljate, da se hard diski še dolgo bodo uporabljali v enterprise segmentu v kombinaciji kot "cache" so SSdji odlični. Tako se dela pri velikih oblakih. Me zanima kako bo dropbox prešel na samo SSDje (kot sem prebral v eni od novic).

darkolord ::

A je kej pametnega in ugodnega za SATA2 zdej? Okrog mene videvam en kup SATA/SATA2 naprav, ki žalostno gledajo in bi kaj cenejšega prišlo prav...

Na hoh.de sem na prvem mestu topseller slučajno vidu tale Vertex Plus 120GB za 66,9 eur. A pozna kdo kej tole? Reviewov ni neki dost, sam zgleda updejtan Barefoot (boljši random write performance), pa poraba štroma zgleda zlo mejhna...

Al je vseen bolš 15 eur več za kšn Agility3?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Dr_M ::

Lahko probas sreco, samo nekako mam v spominu, da nimajo neke blazno dolge zivljenske dobe. Tam od nekaj dni, do nekaj tednov :>

kuglvinkl ::

kuglvinkl je izjavil:

d0rK je izjavil:

Samsung 830



Za Samsung 830, priklopljen na SATA 2 vodilo. Slabo ali OK?


Jaz imam write za 10 MB višji, se pravi okol 70 MB/s. Na P45.

Ampak, who cares...


V bistvu mam 77... But again. Random read je to kar šteje.

Skyman ::

Mi zna kdo povedat v cem je razlika tem testom k sm ga naredil popoldne,ter testom ki sm ga sedaj naredil.

test1



test2

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

bajsibajsi ::

darkolord je izjavil:

Al je vseen bolš 15 eur več za kšn Agility3?


V eni masini imam OCZ Agility 3 60GB 2.5" SATA3 MLC in po cca. pol leta deluje povsem ok, in to na WinXP. :)

edit
Tukaj je OCZ Agility 3 SSD 120GB 2.5" SATA III http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... 83 evrov. Pristejes se 15 evrov postnine. Jaz danes/jutri nekaj narocim s hoh.de, ce si iz LJ se lahko pridruzis (kontaktiram se Franca, ko vem da je iskal narocilo).

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Dodaj 15 evrov pa vzemi Samsunga.

m'kay.

bajsibajsi ::

Saj kvaliteta mogoce ni top, ampak madonca je cheap 120GB za 67 evrov http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk... Ob nizanju cen SSD menim, da se vec kot 120/128 ta moment sploh ne izplaca, v kolikor nekdo RES ne potrebuje vecje kapacitete.

btw, ce ga vstavim v blagajno, pise da je posiljanje free. :)

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Dodaj 15 evrov pa vzemi Samsunga.
To je pol že 30 eur več za enga - če jih kupš ene par, se kr pozna...

bajsibajsi ::

darkolord je izjavil:

Dodaj 15 evrov pa vzemi Samsunga.
To je pol že 30 eur več za enga - če jih kupš ene par, se kr pozna...


Mja, sej to je tezavno... ko ti prijazn folk na ST pomaga, pa ti pogosto rece, raje vzami to in ono... dodaj se tistih 20 evrov, kasneje bos zelel to in ono... Potem pa na koncu pri sestavi celotnega sistema presezes svoj zacrtani budget za npr. 200 evrov. :)

gruntfürmich ::

bajsibajsi je izjavil:

Saj kvaliteta mogoce ni top, ampak madonca je cheap 120GB za 67 evrov http://www.hoh.de/hardware/ssd-laufwerk...


to more bit neko predpotopno čiščenje zalog...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
168 / 506
»»