» »

Sistemski disk

Sistemski disk

micky84 ::

Pozdravljeni!
Imam vprašanje glede diskov. Zanima me, če je opazna razlika pri hitrosi diska z 10 000 obrati in tistega z 7500.

Namen imam vzeti WESTERN DIGITAL RAPTOR 150Gb 16 mb. (Tega bi uporabljal kot sistemski disk)
Ali bi mogoče bilo pametneje vzeti SATA2 SAMSUNG F1 1000GB 32MB. ( V tem primeru bi tega uporabil kot sistemski disk , s particijami).

Hvala za odgovor

bluefish ::

Hitrejši diski se ponašajo z nižjimi dostopnimi časi. Stvar je koristna ob dostopanju do kopice datotek,... Žal pa so tovrstni diski tudi glasnejši, nekateri se bolj grejejo.
Za navadnega domačega uporabnika je nakup takega diska nesmiseln.

solatko ::

Ni toliko razlike v samih časih, kot je v ceni.

micky84 ::

no saj to, nižji dostopni časi, sam me zanima, če ga ima kdo da bi povedal, kako se obnese v praksi, če je razlika. Na primer pri igrah, programih ipd..(v navezi z 7200), kasneje mogoče tudi Raid polje.

solatko ::

Taki diski so po navadi uporabljajo v profi mašinah, ker naj bi bili bolj sigurni. Koliko ti bo to pomagalo v igrah - dvomim, da opazno.

___ ::

pri igrah bo pomagalo le če je igra OGROMNA in more pač sproti nalagat mapo. pri kakšnih ful fragmentiranih diskih se kar opazi ko igraš kakšno igro z veliko mapo (vsaj test drive unlimited ali pa še bolje Flight Simulator x...nevem..to igričarji bolj poznajo) in se opazi ko pač prideš in enega območja v drugega ko slika za delček sekunde zašteka in potem normalno deluje naprej.takrat more namreč naložiti nov del mape saj so ti delu tako veliko da nemore naložiti vseh na enkrat


moja ocena nakupa diska z 10000 obrati.....popolni nesmisel

ocena nakupa 1000 gb diska....popolni nesmisel.rajši uzemi 3 diske po 320 gb, kajti če imaš 1 tako ogromen disk...in da ta disk crkne avtomatsko izgubiš 1000 gb podatkov.tako pa pač le 320....čista logika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

micky84 ::

Ste me kar prepričali. Bom najverjetneje vzel amsung SpinPoint F1 750GB 32MB SATA II, zaradi predpomnilnika 32MB.
Hvala za odgovore

Urc ::

moja ocena nakupa diska z 10000 obrati.....popolni nesmisel

ocena nakupa 1000 gb diska....popolni nesmisel.rajši uzemi 3 diske po 320 gb, kajti če imaš 1 tako ogromen disk...in da ta disk crkne avtomatsko izgubiš 1000 gb podatkov.tako pa pač le 320....čista logika

Ja. Najbolš vzet 10x 80 gb disk. Še najmanj podatkov zgubiš če kir crkne, ane ? Pač 10 000 rpm diski so za tiste, ki vedo za kaj jih rabijo. Npr. če hočejo bit prvi v mapi pri codu, imeti hitrejši startup winsew, uporaba v raznih programih, da se hitreje stvari zlovdajo. Skratka odzivnejši računalnik, ker trenutno je glih disk (najbol) ozko grlo računalnika ... Po eni strani pa se SSD že toliko ceni, da nakup takih diskov res počasi izgublja smisel.

___ ::

urc...tvoj odgovor je slišat nekoliko sarkastično?:)

pač rad arhiviram podatke ki jih nočem izgubiti...za tako početje je pa po mojem najbolš če imaš 3 diske

StratOS ::

Ne vem, zakaj imajo nekateri toliko problemov z diski, na računalniku, ki je vedno prižgan in dela že več kot 2-3 leti diski delajo BP.
Dandanes zelo redko srečaš disk z 'problemi' na njemu.
Večina problemov je plod uporabnika in njegove uporabe , nevednosti oz. nerodnosti.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

denabiker ::

Oj.

Imam en kup diskov pa ravno rabi kolega disk za OS in me zanima, kateri podatek je najbolj pomemben (Average read access time? Random read?,...) , če bo OS gor? Bom s programom AIDA vse potestiral... A je mogoče kakšen boljši program? HD Tach je boljši?
Po logiki bi gledal na povprečni čas dostopa.

denabiker ::

ene 4 sem testiral..WD blue je nov, izdelan april 2012, čudno, da ni hitrejši??? Green je pa itak samo za backup.



Bi bilo občutna razlika v hitrosti, če bi dal enega samsunga F3, WD black ipd?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Ko daš ssd not je občutna razlika, med navadnimi hddji pa ni neke oh in sploh ralike (itk so vsi počasni proti ssdjim ;))
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri trdi disk

Oddelek: Kaj kupiti
352569 (2057) xyxyxyxy
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533917 (14067) xyxyxyxy
»

Kateri 1TB trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
548489 (4353) Tilen
»

1. sestavljam pc...

Oddelek: Kaj kupiti
241951 (1138) bluefish
»

Trdi diski/veliki obrat

Oddelek: Kaj kupiti
369078 (8565) neoto

Več podobnih tem