» »

Obširni test Grafičnih kartic

Obširni test Grafičnih kartic

D-PaX ::

Zdaj vem katero grafo bom vzel :D
KLIK
Paxy

DJ MartiNi ::

Katera je srečnica? :D
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

kmxkmx ::

KAj dela HD4870x2 :O !!!!!!!
Trga nvidiino 280gtx na koščke.

Vedel sem, da je dobra. Ampak v enih testih za 100% boljša?!?!?
Pa enojna 4870 tudi trga gate.

Edit: skoraj za 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmxkmx ()

clix ::

4870x2 je najjača :D

sonac ::

Končno je nekdo bil dovolj pameten, da je grafične kartice stestiral na ZELO močnem procesorju.

ModriN96 ::

4870x2 trga ja... k sta na ENI plati 2 4870... Kok bo pa "trgala" k bo nvidia dala u prodajo gtx 295 bomo pa še vidl;);)

Oz že po neuradnih testih pomete s tem ati "zverinam"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ModriN96 ()

Mitja358 ::

ja cena pa za 200€ višja od hd4870 x2

=Exceed= ::

KAj dela HD4870x2 :O !!!!!!!
Trga nvidiino 280gtx na koščke.

Vedel sem, da je dobra. Ampak v enih testih za 100% boljša?!?!?
Pa enojna 4870 tudi trga gate.

Edit: skoraj za 100%


Kako je fantek vesel ko vidi ATI-ja blesteti. Tukaj bo pa fantek jokal Guru3D

nVidia all the way

jimyboy ::

Saj tudi v tem testu ne blesti Ati. Kje vi vidite 100% razliko mi ni jasno v skoraj vseh testih je 10-20% razlike med X2 in GTX280. Ali pa rezultati med 4850 in več kot leto starejšim 8800GT-9800GT, kjer je tudi razlika zelo mala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Meizu ::

KAj dela HD4870x2 :O !!!!!!!
Trga nvidiino 280gtx na koščke.

Vedel sem, da je dobra. Ampak v enih testih za 100% boljša?!?!?
Pa enojna 4870 tudi trga gate.

Edit: skoraj za 100%


Kako je fantek vesel ko vidi ATI-ja blesteti. Tukaj bo pa fantek jokal Guru3D

nVidia all the way


Hah lol.... Itak bmk kdo je na vrhu... Važno da je konkurenca in da so nizke cene. Drugo me boli k.

Pdove05 ::

Halooo Jimyboy ce je tebi 10% v nekaterih testih 20% razlika mala potem se res bol 9800gt splaca kupit.

Pdove05 ::

Poglej si cene http://www.elektronika.si/product_info....
http://www.elektronika.si/product_info....
Je res radeon 20€ drazja samo je bolsa

Na visjih resolucijah pa 9800gt sploh ni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

jimyboy ::

No tudi kjer je samo 4850 to je pri nekaterih resolucijah 2560 si z 5-10 fps nimaš kaj pomagati. To pišem predvsem tistim ki so prodajali 8800GT za male pare da so potem doplačali 70-80 in več EUR za 4850. Potem pa še 20-30 EUR za tišji vent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jimyboy ()

Pdove05 ::

http://techreport.com/articles.x/14967/5 tu je se en test malo bolj v prid Hd4850 pred konkurenco zato res nevem kateremu naj se verjajem

P.s.http://www.demise.si/product_info.php/c... je zelo tiha govorim iz izkusenj

mesoreznica ::

4870x2 trga ja... k sta na ENI plati 2 4870... Kok bo pa "trgala" k bo nvidia dala u prodajo gtx 295 bomo pa še vidl;);)

Oz že po neuradnih testih pomete s tem ati "zverinam"...


Mnja. Glede na to da pri nas HD4870-X2 sploh ni veliko dražji od GTX 280 me zanima kak bo cena GTX 295 pri nas.

Mi je prav smešno kako se eni postavljajo na ATI ali Nvidia stran. Vzamše največ kar dobišš v tvojem cenovnem rangu.

Ko sem jaz hotel kupit GTX 280 sem ugotovil da tiste strašne ponudbe z GTX 280 kjer stanejo 380, 390, 400€ sploh ni na zalogi. Na koncu bi lahko dobil GTX 280 za 440€, HD4870-X2 pa je bila za 470€. Mislim da je jasno katera je tu boljša grafična glede na denar.

GTX 295 je hitra ko pes, upam samo da ne bo v sloveniji tudi draga ko pes. Če bo stala 700€ ali več ji hitrost nič ne pomaga. Če pa bo v rangu 500€ potem bo pa to druga zgodba.

Test pa ko test, nič posebnega še manj pa novega.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Končno je nekdo bil dovolj pameten, da je grafične kartice stestiral na ZELO močnem procesorju.


A ti si pa kje prespal dosedanje teste okoli? Skoraj vseposod so na testih QX-i blizu 4 GHz.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

filip007 ::

4GHz...ali ni zadosti 3GHz na Dual Core

No nevem samo sprašujem dosti jih ne bo kupovalo 4870x2 ali GTX295 ker stanejo...za ta denar že prišparaš na PS3 pa Gran Turismo 5.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pdove05 ::

Ps3? pa kaj ti si normalen zakaj bi to hoto zamenjat za Pc

tilinho20 ::

4GHz...ali ni zadosti 3GHz na Dual Core

No nevem samo sprašujem dosti jih ne bo kupovalo 4870x2 ali GTX295 ker stanejo...za ta denar že prišparaš na PS3 pa Gran Turismo 5.


1. Dual core 3ghz ni zadosti, sploh pa zato zverino!
2. Kupil jo bo pa tisti, ki jo rabi oz. kateri ima denar za prestiž oz. drugače povedano, da se važi.
3. Nekaterim pa je komp bolj všeč kakor PS3 pa Gran Turismo 5

Pdove05 ::

Ofc saj na Ps3 nemores delat nic pametnega

Meizu ::

Dual core za 4870x2 definitivno ni zadosti. Stvar komaj poleti s primernimi quadi (q9xxx, i7 9xx in podobni)... Pa primerno plato seveda.

Pdove05 ::

je pa neki q9xxx predober za grafo hd4850 oz nekaj podobnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

kmxkmx ::

Exceed komu ti fantek !?!


Zdaj pa mi naj nekdo pove ali so computerbase Ati fanboyi ali so guru3d Nvidia fanboyi ?????
Ker pri guru3D je GTX260 216 skoraj tako dobra kot Hd4870 X2 pri computerbase pa kar zaostaja za Atijem.


Bo treba počakati na test Gtx295 na OC-Lab-u

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmxkmx ()

mesoreznica ::

Dual core za 4870x2 definitivno ni zadosti. Stvar komaj poleti s primernimi quadi (q9xxx, i7 9xx in podobni)... Pa primerno plato seveda.


Dokler bodo ljudje igrali na majhnih resolucijah bo ta izjava držala. Ko pa igrate na visokih resolucijah in visokih efektih pa je Dual Core čisto dovolj. Sem lepo videl sam. V nasprotnem primeru bi sedaj kupil quada in ne E8500.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

mesoreznica ::

Exceed komu ti fantek !?!


Zdaj pa mi naj nekdo pove ali so computerbase Ati fanboyi ali so guru3d Nvidia fanboyi ?????
Ker pri guru3D je GTX260 216 skoraj tako dobra kot Hd4870 X2 pri computerbase pa kar zaostaja za Atijem.


Bo treba počakati na test Gtx295 na OC-Lab-u


Glih kar sem si ogledal test HD4870-X2 na guru3D in zadeva konkretno potolče GTX280. In kje si ti videl da je GTX260-216 enako dobra na njihovem testu?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

kmxkmx ::

gtx295

To pa res ni neka pretirana cena za tako grafo. Jaz sem mislil da bo prišla več.
Morda se pa kaj pocenijo Atijeve grafe :D


Mesoreznica: ne ravno enako dobra (sem malo pretiral) ampak se ji ful približa v nekaterih testih.
Na computerbase-u so večje razlike v FPS med 260-tko in x2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmxkmx ()

mesoreznica ::

Me zanima koliko bo pri nas.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

kmxkmx ::

Ziher ene 50 EUR več. Najmanj.

Meizu ::

Nevem čuj... Ne bi se ravno strinjal... Vsi testi povezani s top grafami so bili vedno opravljeni na quadih @ 4ghz or so. Zakaj potem ne opravljajo testov na c2djih če pa so čisto dovolj?

mesoreznica ::

Zakaj testirajo na quadih? Za to ke rjih imajo. ne bodo sedaj dual core procov not dajali.

Smo že imeli to temo enkrat. E8500 na 4.5 GHz bo v vseh igrah razen mogoče GTA4 čist enako hiter kot quadi. Sploh pa na visokih resolucijah.

Zanimivo da moj HD4870-X2 dela v Crysisu, Far Cry 2 etc na 1920x1200 vse na max dela z polno močjo, oba gpu-ja na 99%, procesor pa na 70%.

Mene bi en q6600 ki bi ga navil stal enako kot E8500. Že vem zakaj sem vzel C2D.

Vi komot kupujete quade, sam nehajte že nabijat z to izkoriščenostjo v igrah.

V zahtevnih igrah na visokih resolucijah in efektih je zadeva GPU limited, tudi na HD4870-X2.

Glede na to da nobena igra razen GTA 4 ne zna iskoristit 4-ih corov je navit 8500 ali 8600 najboljša zadeva. Zakaj bi quad izkoristil grafo bolje kot C2D če ne izkorišča dodatnih core-ov in je po frekvenci počasnejši?

Ima kdo kak resen primerjalni test kjer se vidi CPU limitation C2D E8xxx serije na visokih resolucijah in max efektih?

Zadnji test ki sem ga jaz videl je v vseh igrah C2D E8600 čist lepo na enakem kot QX-i. Tudi pri nižjih resolucijah.

Edina izjema tule je GTA4.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Nevem no, ampak so quadi definitivno najboljša naložba, če hočeš stvar vezat v SLI/CF. Tam se dvojedrnik sigurno prej obesi kot pa quad...

Pdove05 ::

Mesoreznica se strinajm s tabo C2d so bolsi za igre pa se cenejsi so.

Urc ::

Meizu ne moreš vse mešat skupaj. Kaj potem, če jaz kupim Skulltrail in naredim Sli bom imel še enkrat več fps kot ostali uporabniki zaradi 2 procesorjev ? Največ je odvisno od igre same, ker že omenjamo sli in CF. Če igra (primer Crysis) ni narejena za CF se lahko obrišeš pod nosom tudi, če maš 8 jederni proc. Crysis dobro podpira Sli, ampak to tudi še ne pomeni da boš imel ti z najboljšim procesorjem več fps (do neke meje ja, naprej pa ne več). Dosedaj je tudi večina špilov narejena za 2 jederni proc in tam ti 4 jederni nič ne pomaga. Quad pride do izraza pri GTA 4 in Far Cry 2, pa še to se da lepo rešiti z navitim c2d. Povzetek tega je, da ni vse v procu.

Meizu ::

Narobe si me razumel. Popolnoma. Nisem omenjal nobenih podpor CFja, in nič. Rekel sem samo, da bo komp (če bi imel 2x HD4870x2 v CF) gotovo imel boljši score v špilih z enim poštenim quadom kot pa dvojedrnikom. Je pa odvisno od igre, ja sej ne pravim da ni res.

Sam itak kdo pa ima 1000€ za vrčt stran sam za dve HD4870x2 o.O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Urc ::

To je tudi res :))

macgajver ::

http://www.tomshardware.com/reviews/gef...
Če je X2 100EUR cenejša se definiticno ne splača 295 čakat.

In še moje mnenje o dvojnih grafah in navitih procih. Za benche ok. Drugač pa dvojedrno grafo za resolucijo pod 1920 se ne splača.
In če ima kdo občutek da mu intelov duo ali quad pri 3ghz bremza najhudejšo grafo naj uklopi 16XAA in 16XAF in ga nebo več če pa hočete z navitimi proci dosegat 200fpsjev pa izvolite zame jih je 60-100 povsem dovolj.

Ker zapomnite si CPU botleneck se pri hitrih grafah pokaže pri nizkih resolucijah pri le teh pa ponavadi niso ovira nizki fpsji kajne.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

macgajver ::

In še to ko je nekdo omenil
Glede na to da nobena igra razen GTA 4 ne zna iskoristit 4-ih corov je navit 8500 ali 8600 najboljša zadeva.

Tule imaš Quada na 2.6ghz
 LINK

LINK


In tule quada na 3.2ghz
 LINK

LINK


Je kar lepo več fpsjev ampak jih defenitivno ni več ker bi gta tako lepo izkoriščala 4jedra poglej si Porabo Cpuja.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

Urc ::

Zdaj bi bilo fino videt še screen duota na istih Mhzjih (seveda z istimi komponentami).

Meizu ::

Macgajver kaj za en proc imaš to in grafo?

mesoreznica ::

http://www.tomshardware.com/reviews/gef...
Če je X2 100EUR cenejša se definiticno ne splača 295 čakat.

In še moje mnenje o dvojnih grafah in navitih procih. Za benche ok. Drugač pa dvojedrno grafo za resolucijo pod 1920 se ne splača.
In če ima kdo občutek da mu intelov duo ali quad pri 3ghz bremza najhudejšo grafo naj uklopi 16XAA in 16XAF in ga nebo več če pa hočete z navitimi proci dosegat 200fpsjev pa izvolite zame jih je 60-100 povsem dovolj.

Ker zapomnite si CPU botleneck se pri hitrih grafah pokaže pri nizkih resolucijah pri le teh pa ponavadi niso ovira nizki fpsji kajne.


E točno to govorim cel čas. Nihče ne kupuje HD4870-X2 ali GTX 295 da bo igral na 1680x1050 in meidum efektih. Vsaj jaz ga nisem.

Na visokih resolucijah in efektih pa si igre GPU limted in ne CPU limted. In z a to so narejene te grafe.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

_Medo_ ::

mesoreznica ::

Se pravi bodo cene od 550 do 650€ glede na cene elektronika.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Urc ::

Jaz vidim cene od 500 € do 555 € v Elektroniki. 8-O

V tujini pa (severni sosedje) od 430 € naprej...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

mesoreznica ::

V elektroniki ja. Ampak kolikor gledam ostale prodajalce imajo navadno kar precej višje cene od Elektronike.si.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

285gtx ali 295gtx? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212925 (12048) BuBBle.D
»

Grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182056 (1633) Meizu
»

NVIDIA GeForce GTX 295 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1028887 (6067) BuBBle.D
»

Katero graficno pa procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
431814 (1122) Meizu
»

graficne kartice

Oddelek: Strojna oprema
322050 (1539) mesoreznica

Več podobnih tem