» »

Zamenjava MAC adrese mrežne kartice

Zamenjava MAC adrese mrežne kartice

hysteria ::

Zanima me, ali imajo mrežne kartice kakšno omejitev pri številu zamenjav MAC adrese?

Imam T-2 internet (in dinamični IP, ki to pravzaprav ni, od tod tudi razlog za zamenjavo mac adrese) ter Realtekovo mrežno in do nedavnega sem s programom SMAC 2.0 brez problema lahko zamenjal mac adreso s katerokoli drugo naključno izbrano. Zdaj pa sicer zamenjam še zmeraj lahko, vendar internetne povezave potem ne morem več vzpostaviti, internet mi deluje samo na tej mac adresi ki sem jo uspel zamenjati nazadnje.

Pri ročnem vnašanju mac adrese preko Properties ==> Configure.. pa mi zadeva nikoli ni delovala. Če se prav spomnim sem nekje zasledil da vse mrežne kartice ne delujejo z naključnimi mac naslovi, čeprav je meni do nedavnega delovalo s čisto vsakim, ko sem uporabil program SMAC 2.0.

A ma kdo kako idejo kaj bi lahko bilo narobe da kar naenkrat internetne povezave ne morem več vzpostaviti z drugimi mac adresami?

#000000 ::

Narobe je to da T-2 pusti dinamičnim IP-jem samo 2 menjave MAC naslova na dan, potem zadeva zablokira za 24 ur.

Rumko ::

Zakaj narobe?
Lease se podari za 24 ur, lahko imaš 2 (ali je 3?) lease-e, če pa že rabiš menjavati IP-je bolj pogosto (Zakaj že? Trenutno mi ne pade noben legalen in/ali moralen razlog za tako potrebo na pamet) pa release-aš lease pred novo zahtevo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334429 (3862) NeMeTko
»

Dinamični in statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
164795 (4202) Pimoz
»

Iskanje ukradenih prenosnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
639174 (7974) Master_of_pc
»

LAN Omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
81478 (1286) bastadu
»

MAC adresa

Oddelek: Omrežja in internet
152533 (2163) Self-Defence

Več podobnih tem