» »

čuden procesor

čuden procesor

durrenmatt ::

moja prijateljica ima težave s svojim hp-prenosnikom nx6125. Punca ni nič updejtala windowsov, odkar ga je v roke dobila. Zdaj pa ima težave. Nameščene ima neoriginalne xp professional in ko sem ji poskusil posodobit preko windows update, je tisti genuine validation tool OS prepoznal kot piratskega. Kljub temu sem uspel downloadad in namestit sp3, a še vedno noče noramalno updejtat. In zdaj največja fora: ima turionov mlinček ml-28, ki sicer dela pri 1,6 GHz, njej pa v Systemu kaže, da ji dela pri 785MHz. Kaj se to dogaja?

Reaper ::

temu se pravi speed step tehnologija. kadar računalnik ne potrebuje polne moči procesorja, sistem zniža frekvenco procesorja da varčuje z energijo in s tem podaljša avtonomijo baterije. to imajo računalniki že od pentiumov 3 mobile naprej. to ni nič narobe da je frekvenca nižja ob brskanju po netu itd. odpri malo bolj zahteven program pa bo takoj frekvenca na 1.6 GHz

kihc ::

Vsi prenosniki manjšajo frekvenco procesorja kadar je v stanju brezdelja, zato da se podaljša življenska dobo baterije. Nima to nobene veze z gusarskimi winsi ali sp3.

//edit: bi zbrisal, ampak nov slo-tech ne omogoča brisanja postov.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

durrenmatt ::

ne me hecat. Na nadzorni plošči v System (sistemske lastnosti - splošno) vedno kaže samo nazivno hitrost procesorja. Torej njegovo polno hitrost. Isto kot je tudi količina pomnilnika tam vedno enako navedena.

mihajlo carr ::

naloži cpu-z in poglej multiplier in bus speed in poročaj
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

PaX_MaN ::

ne me hecat. Na nadzorni plošči v System (sistemske lastnosti - splošno) vedno kaže samo nazivno hitrost procesorja. Torej njegovo polno hitrost. Isto kot je tudi količina pomnilnika tam vedno enako navedena.


O rly?
 !true

!true

Scorpia ::

Pri meni je windwos enkrat prov napisal, drugič spet narobe. Imam tudi speed step tehnologijo, pa je prikazalo še dosti manj kokr jo ta tehnologija nastavi na najnižjo frekvenco. Uglavnem sem dal novejšo izdajo xp-ja (febuar) od ETHO, in so te težave izginile. Zdej vedno pravilno prikaže najvišjo frekvenco, ta najnižjo nikoli. Opazil sem da xp in ostali programi imajo težave z prepoznavanjem. Npr meni in sestri ki ima isto HP noben program ne more zaznati temperature pa ostale sra... :)
////

PaX_MaN ::

novejšo izdajo xp-ja (febuar) od ETHO

Ni čudno, da imajo "težave s prepoznavanjem",a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XP se zaganja 10 minut v čem je fora

Oddelek: Operacijski sistemi
191238 (871) dëych
»

CPU Idle ; processor Cooler programi

Oddelek: Navijanje
121361 (1176) Azrael
»

Rad bi zamenjal procesor na laptopu

Oddelek: Strojna oprema
312658 (1901) zee
»

Telemach fura 10x hitrje (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
515692 (3726) Robert_S
»

Se da spraviti Pentiuma M 1.5 ghz na manj kot 600 mhz

Oddelek: Strojna oprema
352138 (1434) Damjan Jagar

Več podobnih tem