» »

Crysis na Asusu EEE

Crysis na Asusu EEE

dronyx ::

Tole temo nisem odprl tu zato, da bi ujezil admina, ampak enostavno nisem vedel, kam bi sodila. Morda Igre, Konzole, Omrežja...

V bistvu sem študiral cel dan v vročini, kako bi bilo fino, če mi ne bi bilo treba kupiti igralne konzole, ampak bi se lahko naročil za razumno ceno samo na kakšen servis, ki bi mi prek širokopasovne povezave prenašal sliko, jaz bi pa zadevo iz vmesnika samo vštekal v TV ali zaslon od računalnika ter vtaknil v komunikacijsko napravico igralni plošček. Ko bi se ene konzole naveličal, pa bi se naročil na drugo ali si našel nov način zabave.

In potem najdem spletno stran StreamMyGame, ki nekaj podobnega baje omogoča, čeprav je trenutno poudarek na PC igrah. In pred kratkim so v sporočilu za javnost obvestili, da se sedaj lahko igra Crysis tudi na Asusu EEE.

Kakor sem uspel na hitro preleteti, zadeva izgleda obetavno, sploh ko bodo ustrezno podprli še igralne konzole. Za razumno ceno se takoj naročim na tak servis. Predlagam, da se kakšen ponudnik FTTH dostopa loti projekta.
  • spremenil: dronyx ()

bond007 ::

Verjetno bi bil problem v lagu in kako bi ene 50 slik na sekundo sprejemal. Pomoje bi rabil kar veliko pasovno širino.

dronyx ::

Težko tu vržem na plano kakšne formule, samo laično gledano, ljudje danes gledajo doma TV, ki ne prihaja več po zraku, ampak kot IP stream prek optike. Kaj pa je drugače, če spremljaš TV oddajo, ali pa sliko iz konzole, ki je 100 km stran pri nekem ponudniku igranja na daljavo? Le da v primeru konzole potujejo paketi še v drugo smer, ker moraš figurice na ekranu nadzorovati z joypadom. Tu ne vidim kakšnega problema.

Pa še citat iz review(a) te rešitve v reviji Linux format (ta program ti namreč omogoča, da na Linuxu igraš PC igre, ki tečejo na igralnem strežniku pod Windowsi):

We found that a wireless G network could only manage 800x600 where as a wired network handled BioShock at 1440x900 without problems and thats what is increadible about SMG. It really does work.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

PaX_MaN ::

Ja, na 1Gbit LAN povezavi. Imaš 1Gbit povezavo do doma? Bl ne.

bond007 ::

Sm si prebral članek in pogledal filmček na youtube. Zgleda obetavno. No če jim je na G wirelessu delal 800*600, potem rabiš ene 7 MB/s, kar je 56Mbit/s. To bi recimo še šlo, če maš en dober net. Druga zadeva je input lag - edn je komentiru na youtube, da je viden lag, kar zna biti kr moteče pri kakih fps, kjer je veliko akcije. Ne vem - vse je precej na meji današjih hitrosti neta. Verjetno v prihodnosti pa zna ta zadeva postati veliko bolj aktualna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

dronyx ::

Jaz si predstavljam "online gaming" tako, da boš povezan prek optike direktno na strežnik (oziroma z minimalno vmesne komunikacijske opreme, ki vnaša zakasnitve), kjer bodo tekle igre. Saj pri optiki ni problem to, da ne moreš prenašati 1Gbs, ampak da te z 1 Gbs povežejo v internet, to pa seveda stane. Takšni servisi bodo po moje morali delovati mimo Interneta.

Ko bo infrastruktura to omogočala, bodo lahko razvili tudi namenske računalnike, kjer bo lahko hkrati teklo veliko virtualiziranih iger, namensko pisanih za njih in tako piratstva na takem sistemu po moje ne bo moglo biti. Če se ne boš naročil na storitev, pač ne boš igral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Yohan del Sud ::

Nisem šel raziskovat v globino ampak po lastnih izkušnjah in preprosti matematiki bi zadeva lahko delovala. Zadeva s prenosom slik vsekakor deluje, saj sam že vsaj pet let uporabljam zastonjske prekospletne različice dostopa do računalnika na daljavo, ki delujejo po enakem principu in niso odvisne od OS. In zadeva dela tudi na 1920x1200, seveda odvisno od pipe, meni le po eno sliko na dve sekundi. :) Logmein je to, če smem delat malo reklame.

Poglejmo tvoj primer. Naj me kdo popravi, če sem kaj zgrešil. EEE deluje, če se ne motim na okrog 640x400. V enem normalnem kompresiranem stilu je to recimo 300k za sliko če zelo zaokrožimo navzgor. Rabiš recimo 30 slik na sekundo. To je cca. 10MB na sekundo, ali 80Mb kabel. Če malo zoptimizirajo vso zadevo to pomeni, da tam kjer napeljujejo optiko bi bilo to načeloma možno.
www.strancar.com

kihc ::

Mnja, nevem kolk bi EEE zmogu hkrati dekompresirat in kompresirat zadeve. S kakšnim dodatnim hardwearom pa bi najbrž šlo.
x

Senitel ::

Saj rabiš samo dekompresirat (slabo zakodiran) video v bistvu. Prometa v smeri strežnika ni veliko. Mene bolj skrbi kako bi vse tole na strežniški strani izgledalo.

dronyx ::

Asus EEE meni v bistvu brez težav dekodira divx video, tako da verjetno tu ni problema. Pa v bistvu me toliko ta tehnologija ne zanima za igranje iger na EEE, ampak vidim potencial v tem, da bi se tako kot na kabelsko TV naročil pri nekem ponudniku in potem imel dostop do iger, ki bi tekle na njihovi opremi, jaz bi imel doma pa samo "komukikator", v katerega vštekaš joypad in izhod povežeš na TV. To izgleda nekateri v tujini že razvijajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

kihc ::

Aja itak, saj ne ti ne pošiljaš slike, stupid me. :S

Mnja, pomoje pri trenutni tehnologiji bi blo velik ceneje, če bi neka firma dajala konzole v najem. Torej ti bi plačal x*10€ na mesec, oni bi ti pa dali recimo PS3 in ducat iger. Za dodaten paket iger imaš pač še mal višjo naročnino. Neki v tem stilu.
x

dronyx ::

Čeprav je tega več na PCju, ampak verjetno tudi konzole niso na to imune. Problem namreč vidim v tem, da so s to tehniko težave, nekatere reči ne delujejo, potrebuješ popravke, nadgradnje, vedno te nekaj zajebawa...in večina ljudi ima težave, da to rešuje. Pri kabelski si pa navajen, da pritisneš daljinca in gledaš, nič ne piše, da ne najde pravega gonilnika ali da ne deluje s tvojo grafično kartico.

In tako si predstavljam, da bi morala taka platforma delovati in bi se verjetno odprl nov trg za plasiranje računalniških iger. Jaz ležim v fotelju z brezžičnim joypadom, kliknem na daljincu mojega operaterja multimedije meni igre, izberem neko igro iz seznama in se igram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

Čeprav je tega več na PCju, ampak verjetno tudi konzole niso na to imune. Problem namreč vidim v tem, da so s to tehniko težave, nekatere reči ne delujejo, potrebuješ popravke, nadgradnje, vedno te nekaj zajebawa...in večina ljudi ima težave, da to rešuje. Pri kabelski si pa navajen, da pritisneš daljinca in gledaš, nič ne piše, da ne najde pravega gonilnika ali da ne deluje s tvojo grafično kartico.

In tako si predstavljam, da bi morala taka platforma delovati in bi se verjetno odprl nov trg za plasiranje računalniških iger. Jaz ležim v fotelju z brezžičnim joypadom, kliknem na daljincu mojega operaterja multimedije meni igre, izberem neko igro iz seznama in se igram.


Za povprečnega človečka je to dandanes še znanstvena fantastika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dronyx ::


Za povprečnega človečka je to dandanes še znanstvena fantastika.

Res je, zato pa o tem govorim v Loži in ne v rubriki Igre, kjer prebirajo zapise "povprečni človečki", ki zmečejo vsaki dve leti 1000 € za računalnik, pri čemer če bi kupovali še igre, bi to vsoto lahko množili krat dva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igre za N64

Oddelek: Igre
428115 (7568) kixs
»

GTA V - PS 3 IN XBOX 360 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
5612971 (12079) opeter
»

Nakup računala in/ali konzole

Oddelek: Kaj kupiti
191351 (1119) Dromar
»

Playstation 2 - nakup

Oddelek: Kaj kupiti
81881 (1578) kiFni
»

E3: Sony vs. Nintendo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
539974 (8673) PrimozR

Več podobnih tem