» »

kako priklopiti DVD in CDRW (zaporedje)

kako priklopiti DVD in CDRW (zaporedje)

username ::

me zanima kako naj priklopim IDE naprave (oziroma naročim, kako naj priklopijo v firmi kjer bom kupil mašino):

plata bo gigabyte ga-7vrx, disk maxtor ata133; DVD pioneer 116, CDRW pa Liteon - za slednja dva me zanima kateri naj bo master na IDE2 (saj za disk je najbolje da je sam, a ne?)

pa še to - je treba za ata133 kakšen poseben kabel in ali je dobro da na to opozorim prodajalca?

vse to me zanima ker je menda treba paziti pri povezavi diskov itd. (ko sem pred leti kupil eno mašino so mi dali cdrom na isti ide kanal kot disk, kasneje pa sem slišal da je boljše če sta posebej - na ide2 itak ni bilo nobene naprave)


rc-car ::

Ja najboljš je, če maš disk na master na IDE1, potem pa recimo DVD na IDE2 na master, RW pa na slave.

Vsaj jaz mam tko, in tudi ko pečem iz DVD-ROMA direkt na CD (16x) ni nobenih problemov :)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

Lime ::

DISK primary master
DVD primary slave
RW secondary master

Verjetno ti bodo že sami tako priklopili.

DVD/CD in CDRW ni dobro dajati na isti kabel, če nista od istega proizvajalca. So lahko težave.

krucymucy ::

To in vredu če kopiraš na disk!
jest mam:
- disk - primary master
- CD-rom - secondary master
- CD-RW - seocndary slave

tud kopiranje iz CD na CD laufa (32X)

MadMax ::

1- disk - primary master
2- CD-rom - secondary master
3- CD-RW - seocndary slave

Po potrebi pa zamenjaj 2 in 3 (mojmu Plextorju se ne dela v podrejenem nacinu, prejsnji HP pa se je znal prilagodit obema situacijama. Aja, CD ROM mam pa Lite-On, ce ti kaj pomaga)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vprašanja v zvezi s povezavo diskov in cd-rom enot

Oddelek: Pomoč in nasveti
121099 (912) pirx
»

Priklop diska, DVD in pekaca.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101194 (1006) bodom
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181511 (1188) Kriko
»

Povezava DVD in CD-RW

Oddelek: Pomoč in nasveti
102174 (2096) Matty
»

Priklop pečice

Oddelek: Strojna oprema
132410 (2285) Loki

Več podobnih tem