» »

Win 98 in mreza

Win 98 in mreza

fraising ::

Imam dva racunalnika z Win98 (oba imata mrezno kartico PCI pravilno instalirani-driverji) ter povezana s kablom (mislim da je NULL kabel).
Problem je v tem ker na enem racunalniku vidim samo sebe na drugem pa sploh ne morem odpreti ikono Omrezna sosescina.

Prosim pomagajte:'(

gumby ::

Kako to, da ne moreš odpreti?

cmocko ::

Za kakšno povezavo pa gre? UTP ali BNC?
Pri UTP potrebuješ za povezavo dveh mašin direkt crossover kabel. Pri BNC pa imoraš imeti terminatorje na zacetku in na koncu mreže!

fraising ::

Gre za UTP povezavo (crossover kabel)

DJroky ::

Nekaj je narobe pri računalniku, kjer ne moreš odpreti mape. Tam odstrani vse driverje in protokole in ponovi vajo še enkrat. Če je vse prav bi ti morala zadeva delovati.

leonius ::

prvo poglej, če lučka sveti na mrežnih, ko priklopiš kabl. Če sveti pomeni da se kartici "poznata". Pol pa probaj pingat. Če se pingata te pa je mreža tu:> Sicer pa, pazi da maš res crossover kabl. Ko sem jas mrežo delo, sn mel navadnega pa sn se par ur zaj**** ker nisn vedo kaj je narobe:( lame me.

cmocko ::

A maš ti mogoče dve različni mrežni kartici?

Tomi ::

Saj je vseeno, če sta različni mrežni.Jaz imam doma eno navadno za 3k in eno Intelovo na laptopu, pa dela mreža brez problema z x-kablom.
metrodusa.blogspot.com

fraising ::

Dobro, zdaj me pa zanima če je slučajno potrebno v protokol TCP/IP vnesti kakšen DNS

ToniT ::

Če ju boš uporabljal samo za delo med sabo, ni treba.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podaljševanje UTP kabla (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5827801 (13530) denisbegood
»

KKS -Arnes- router ??? A je res nemogoče??

Oddelek: Omrežja in internet
211868 (1453) kajak33
»

Mrežni razdelilec

Oddelek: Kaj kupiti
214105 (3888) Tomi
»

Ne dela pa ze 7 dni se ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
141371 (1217) McClane
»

Povezovanje treh računalnikov

Oddelek: Strojna oprema
121039 (844) ns-miha

Več podobnih tem