» »

Graficna za profi rabo?

Graficna za profi rabo?

Stra ::

Kaksno graficno kartico mi priporocate za profi rabo (ne za igre)? Pogoji: cimbolj ostra slika, 2 izhoda za monitorje (ne digitalna), cena ne vec kot 70kSIT. Matrox, ATI kaj tretjega?
  • zaklenil: OZZY ()

ChiefThunder ::

Kokr jz vem Matrox slovi po izredno kvailtetni sliki v DualHead načinu, tko, da mal okrog Matroxa poglej. Tudi ATI jeve kartice niso slabe...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

JLP ::

Vsekakor Matrox. Majo najbolj kavlitetno sliko sploh, najboljši DualHead način in drajverji so zakon. U Win2K še hitrejši kot v Win9x
Live long and prosper!

yjj ::

Matrox G450 in pika.

R0K ::

zdej pride nou model vn -- G550

Stra ::

Na Matroxovih staneh ni nc o G550 (vsaj jz nism najdu nc). A ves kdaj okvirno izide?

krneki0001 ::

G550 naj bi prišel ven v začetku julija.
LP
Nebivedu

R0K ::

Straker : poglej po arhivu novic za maj 2001 pa boš vidu :D

JLP ::

Vse informacije o datumu izzida G550 k se jih najde na netu so sam špekulacije in nič druzga. Dokler Matrox kej ne reče produkt spleh ne obstaja. In Matrox ni reku še totalno nič.
Live long and prosper!

jetam ::

Kaj naj pa razumemo kot "profi" rabo? Photoshop, Illustrator, 3D Max, Autocad, Maya, Corel, ...??

Stra ::

Hm. Torej bomo pocakali, da Matrox kaj rece o tej zadevi.

Pod profi rabo sem mislil resno delo, torej ne igre. Recimo graficni dezign in podobne fore.

burekar ::

Kaj pa ko bi si nabavu GTS-a pa ga v Quadra 2 preštromu? Leti tak da se ti lahk v glavi kr rola prot Matroxu pa tem sranju(če rabiš za 3d). Če rabiš pa 2d pa vsekakor Matrox.

Stra ::

Mislim, da bom kar Matroxa, ja, ker mi ga vsi po vrsti svetujejo za 2D rabo.

Mimogrede, ce kdo ve.. Kaksna je razlika v kvaliteti 2D slike med G450 in (mojim :) Vudujem 3 2000?

JLP ::

Razlika je kar velika. Boš pol najbol vidu k boš zamenov. Jest sm mev pred V3 3000 not Matroxa G200 in ti rečem da je razlika zelo opazna. G450 je pa še boljši po kvaliteti kot G200 (logično an).
Live long and prosper!

burekar ::

Lahk si pa tud Radeona kupiš, to ma tud zlo lepo grafiko.

leskovsekg ::

Lahko pa razmisliš tudi o Appian kartici (Jeronimo ali kaj podobnega). Na njihovi strani pod "Products - What's right for me?" boš našel primerjalno tabelo...

LP

krneki0001 ::

Vzemi matroxa, ne bo ti žal. Jst sem že 8 let samo na Matroxu in do sedaj nisem še nič obžaloval.
Rišem v avtocadu, delam s photoshop-om in podobne stvari.
Vzemi pa dualhead nujno.
LP
Nebivedu

luni ::

ko se ti zahoce igerc pa laufas k sosedu ane :)
Artificial Intelligentia

Stra ::

Ste me prepricali v Matroxa z dvema glavama. :D Igric pa itak ne igram, razen kaksnih starejsega kova.

Hvala vsem za predloge.

MaD_Mavr0 ::

Matrox ima zelo kvalitetno sliko v 2D !
Imel sem G200 prej pa vem;
Matroxove grafične imajo zelo dober kontrast, zasičenost barv predvsem pa kvaliteto slike v ostrini in ostrino barv in nasploh je cool....

>>Jaz pa bi ti priporočal da si še na Matroxa recimo G450 gor obesiš Pinacle DV500plus, ki je provi zadevica za Foto-Video montažo, Maxa, Photoshop in take hude .... oglej si www.pinaclesys.com
>>To je karta za profi, ki potrebuje še grafično....

OZZY ::

Ste mu pomagali, da se je odloču za matroxa in konec debate. Zaklepam.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matrox grafična kartica.

Oddelek: Strojna oprema
262514 (2114) opeter
»

Matrox grafa

Oddelek: Strojna oprema
91161 (979) kuglvinkl
»

Zadnja anketa o grafičnih kartah - Matrox

Oddelek: Strojna oprema
151141 (862) tha_man
»

Matrox G550 & Sony G400 problemi IN kako uporabljati 2 kartici in 1 monitor?

Oddelek: Zvok in slika
5836 (741) Jux
»

Matrox vs. nVidia

Oddelek: Kaj kupiti
252034 (1690) Daishi

Več podobnih tem