» »

Kateri hladilnik za Q6600?!

Kateri hladilnik za Q6600?!

Kibby ::

LP! Se orpavicujem ce ze obstaja celotna doktrina glede tega problema. :) Pred dnevi sem nabavil omenjeni procesor in sem optimisticno pricakoval da bo Box cooler koliko toliko soliden, ampak nazalost temu ni tako. Temperature so na 45+ ob kaki minimalni obremenitvi, al pa sploh ne. Sploh si ne mislim predstavljat kako bi bilo ce bi obremenil vse stiri jedra na max., kakih 60-70 temp mi ne uide. Avtomaticno tudi odpade moznost navijanja. Zato bi prosil, vse tiste ki imate omenjeni proc in ga imate ali navitega ali ne, da mi pomagate pri izbiri primernega CPU hladilnika, nazalost je izbira ogromna, tudi testi pravijo razlicno.

Budget: max. 50EUR

LP, Kibby

PS: Plato imam Gigabyte GA-p35-DS4 (Rev 1.0), ki okrog CPU-ja izgleda takole:


PPS: Edital ze "miljonkrat" pa mi ni uspelo skup spackal postenega linka/slike... sorry, upam da bo ok za prvo silo :)
  • spremenil: Kibby ()

novinec09 ::

Jaz bi ti priporočal Scythe Mugen
Če ti ni težko dati malo več, pa vzemi NOCTUA NH-U12P

Pesimist ::

Vprasanje ce bo mugena gor spravo, sploh ce bo zraven priso ker moras nenormalno mocno stisnit not. Tak da bolse da dodatno backplato pa alternativno instalacijo dokupi ce ze.

novinec09 ::

Tega bi pa mogel dobiti gor, saj je precej dvigjen.
Pa Noctua bi tudi po moje šel gor! :\

Kibby ::

|Sawyer| imas mogoce kak link do tega, domnevam, kita z temi dodatnimi zadevami...

PS: Prej sem pozabil... Kaj pa Zalman CNPS9700 LED? Kako se odreze v primerjavi s prej omenjenimi hladilniki? Bral par user reviewov in so kar zadovoljni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

blze ::

jz mam gor bigtyphoon in imam temperaturo okrog 35 stopinj pri normalnem delovanju, je za zelo tih in je prav prijetno.

link:
Big Typhon - Zmogljiv procesorski hladilnik

Ta vrhunski hladilni sistem združuje toplotno prevodnost bakra, vrhunsko tehnologijo toplotne cevi in zmogljivost velikega hladilnega ventilatorja, ki močno in tiho hladi procesor.

Tehnične lastnosti:

Namestitev za Intel P4 LGA 775 in AMD K7, K8, AM2
6 toplotnih cevi hitro odvaja toploto
Gosto posajene aluminijaste ploščice zagotovijo optimalno hladilno površino za izjemno razprševanje toplote
hladilni elementi so na bakreno osnovo privarjeni, kar zagotavlja optimalni prenos toplote
velik in tih ventilator premera 12 cm zagotavlja učinkovito hlajenje
glasnost med delovanjem le 16dB

več na http://www.funtech.si/hladilniki.htm
uživejte
blze

Pesimist ::

Tukaj Stem gre res lahko. Ce jaz recem da gre lahko gre lahko :D .
Ko sem prvic hladilnik gor daval z navadnimi pushpini sem se celi porezal na rebrah od tega. Samo naslono sem zgornji del palca malo na rebra ko sem stiskal in ze 3 zarezice pa blood, ostro ko nož :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Ve kdo mogoce ali morajo te heatpipe proizvajajo kaksno temperaturo ce hladilnik vredu deluje? Ker moj mugen je kompletno hladen ko se ga dotaknem. Tudi na bazi kolko pac segnem zram je hladen.
Procesor pa tudi ne hladi tak fenomenalno kot bi pricakoval. 39,40,39,39C temperature jeder trenutno z RealTempom pri 21C room temperaturi, Temepratura v ohisju pa 27C. Mozno da je tekocina v hladilniku se posusila ali kaj? Priterjen je ziher vredu pa dovol paste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Jst ::

Glas za Scythe Infinity ali pa nov Scythe Orochi SCORC-1000.


Jaz sem se cel dan je*al z namestitvijo infinityja. Gre namreč zelo na tesno na plato. Samo za vednost...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Temperatura:

Ne bodi presenečen, če boš imel okoli 70C na posameznem jedru. Pazi se temperatur od 80 naprej. Jaz imam q6600@3.2 (400x8) in imam temp do 70. Čez 70 gre zelo zelo redko.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Kibby ::

Jst to z temle coolerjem k isi ga v enem postu visje predlagal? Dvomim da z box...

EDIT: Kaj pa Xigmatek HDT-S1283? Cena je zelo ok, performance bi naj tudi stimal, sam nevem kako je s kompatibilnostjo z mojo maticno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kibby ()

Jst ::

Navit q6600+infinity -> temp za posamezna jedra do 70C. Ceprav redko, ampak se temperature gibljejo malo pod 70C.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

Neke teste sem gledal ko so testirali hladilnike pa pise da so temperature podane over ambient. Torej to pomeni tolko stopinj nad temperaturo sobe/zraka ali nad temperaturo ohisja?

Ker v mojem primeru z Q9300. Je 16.3C nad temepraturo v sobi oz. 11C nad temepraturo v ohisju trenutno. Torej okol 40C na jedrah merjeno z RealTempom. Ce merim z cem drugim kot HWmonitor pa je 51C. Baje doben program nezna vredu kazat temeprature.

Jst ::

Potrebno je vedeti, da CoreTemp ne prikazuje temperature v stopinjah celzija in da naraščanje temperature ni linearno. Je pa res, da so z Coretemp in q6600 temperature, ki jih omenjeni program sporoča, okoli 70 nekje normalne za ta procesor. Sploh navit.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

Kolko jaz vem idle temperature nena kaze normalno. Cim bolj naraste tem bol tocna je. Drugace pa 70C niti pogojno ni normalno za ta procesor. wtf?

batista ::

A to mislite do 70 stopinj pod orthosom al med igranjem recimo iger da je še sprejemljiv atemperatura?

Jst ::

Do 70C za q6600, seveda navit. Jaz imam infinityja in se mi temperature z OCCT, ki obremeni vsa jedra, približajo 70C. 350*9= 3150. Ohišje je pa pravilno prezračeno: spredaj spodaj vleče hladen zrak, vent na infinityju je obrnjen tako, da gre zrak skozi rebra v napajalnik, ki ima spodaj vent. Ter še en vent zgoraj, pod napajalnikom, ki vleče vroč zrak ven.

Za q6600 naj vas skrbi, če se vam temperature bližajo ali presežejo 80C.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

Mah tem senzorjem tak nemores nic verjet. zmontiral sem not Accelerota S1. Temperatura graficne padla iz 55C idle na 38C.
Vse lepo in prav. Zdaj pa reporta maticna oz Hardware monitor CPUTIN kot 31C idle. prej pod 38 ni slo, temperatura maticne pa tudi 35C. Prej pod 39 tudi ni slo.
Jedra pa se RealTemp vedno reporta kot 39,41,40,40. Kaki 1-2 temp nizje ko prej.

Tak da ta novi VGA cooler je poskrbel da je emperatura CPUja padla tak drasticno? Res da je tudi v ohisju par stopinj nizje sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hladilnik za amd procesor socket am2+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172284 (1935) KuhaR
»

Dober PC ampak počasen?

Oddelek: Strojna oprema
131606 (1165) blackbfm
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
51593 (1452) SebaR
»

e8400 nameravam naviti - kater hladilnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61161 (986) joze28
»

Kateri high-end hladilnik za CPU?

Oddelek: Kaj kupiti
101416 (1164) AapocalypseE

Več podobnih tem