» »

Wireless

Wireless

eddy22 ::

Pozdravljeni

Zamislil sem si brežično omerežje sedaj pa me zanima kaj predlagate povezavo imam 4mbs/1mbs,
rabil bi pa za 3 računalnike dva sta takoj zravn modema eden pa je odaljen tri prostore in vse v istem nadstropju.

Nekaj sem ze gledal pa me zanima se vaše mnenje ker na brežično tehniko se ne spoznam prav veliko.


Kpl F5D9050 F5D9230 Belkin g mimo
BELKIN F5D9050 G+MIMO USB WIFI
1 router+usb
2 usb
Stane okrog 150eur

Linksys wlan 802.11g router WRT54GL-EU
Linksys wi-fi usb adapter WUSB546C-EU
1 router
3 usb
Stane okrog 170EUR

ali pa

DIR-615 Wireless N Home Router 4 port
DWL-G132 USB 54/108 Mbps Wireless Dongle

1 router
3usb
Stane okrog 190Eur

Hvala za nasvete
Lp
  • spremenil: eddy22 ()

imagodei ::

Če sprašuješ, kakšno omrežje NAJ POSTAVIŠ, si ga še nisi OMISLIL, ampak ZAMISLIL.

iz SSKJ online:
omísliti si -im si dov., omíšljen (í ȋ) ekspr. kupiti si, priskrbeti si: omislil si je nov avtomobil; takih oblek si ne more omisliti / celo hlapca si je omislil dobil, najel; boljšega skrivališča si ne bi mogel omisliti najti, pripraviti omísliti star. preskrbeti, oskrbeti: omislil ji je gramofon / omisliti koga z vsem potrebnim

zamísliti si -im si dov. (í ȋ) 1. v mislih izoblikovati, ustvariti: zamisliti si načrt za pobeg; za pogovor si je že vnaprej zamislil vprašanja; stvar poteka drugače, kot si jo je zamislil / storili so, kakor si je zamislil; ali si lahko zamisliš, kako bo potekal ta poskus 2. v mislih izoblikovati, ustvariti podobo, predstavo česa a) kar v resničnosti (še) ne obstaja: zamislite si črto med dvema točkama; risba je taka, kot si jo je zamislil; njegovo zunanjost sem si drugače zamislil / ni si mogoče zamisliti bolj različna značaja (...)
- Hoc est qui sumus -

eddy22 ::

Sem popravil hvala za opozorilo.

Lp

bluefish ::

izogibaj se Belkin-a, saj pod večjim številom povezav enostavno poklekne.
Morda se ozri še po Buffalu, če te omenjeni modeli ne omejujejo.

Spajky ::

1 x wifi router Buffalo WHR-HP-G54 + 3 x NetGear WG111T wifi UsbKey 8-)
pa nastavit vse na 802.11b_Only 11Mbit/s in na ruterju firmware nadgradit na DD-WRT ... 8-) , skupaj manj kot 200e ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nejck ::


rabil bi pa za 3 računalnike dva sta takoj zravn modema eden pa je odaljen tri prostore in vse v istem nadstropju.

...

Linksys wlan 802.11g router WRT54GL-EU
Linksys wi-fi usb adapter WUSB546C-EU
1 router
3 usb
Stane okrog 170EUR



Ne rabis 3h USB, ce imas 2 racunalnika takoj zraven modema,routerja jih lahko povezes s kablom.... in ze si na 100€ :)

lp

roccco ::

Linksys WRT45GL pa zdravo!

blackbfm ::

Linksysu se reče WRT54GL in ne 45GL.

Če rabiš zanesljivo in stabilno ter odzivno povezavo raje potegni kabel..da ne boš potem razočaran :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

OldSkul ::

Buffalo ali Linksys wrt54gl, z nobenim ne boš zgrešil

Gwanaroth ::

Kaj mislite, če bi v tem primeru uporabil za router Linksys WRT54GL in v pcju Canyon CN-WF511, bi verjetno moglo it?

 situacija

situacija

Lights often keep secret hypnosis..

bluefish ::

verjetno bi. Sam namreč v bloku lovim signal soseda nadstropje višje; tudi signal od sosednje hiše.

Spock83 ::

Priporočam Dlink DIR-635. Sam imam DIR-655 in je vrhunski.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

Gwanaroth ::

Hmm, ta Dlink je še enkrat dražji od Linksysa.
Sprašujem se, če to splača, glede na to, da bo serviral samo 1MBit adsl in popolnoma nič drugega .. ?
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi router z 802.11n podporo?

Oddelek: Kaj kupiti
271496 (1159) RejZoR
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879742 (6483) janezek67
»

Kateri Wireless router?

Oddelek: Kaj kupiti
254896 (3647) Voip
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435438 (4235) KandazaR
»

WRT54GS ali WRT54GL router?

Oddelek: Omrežja in internet
232692 (1831) amigo_no1

Več podobnih tem