» »

Problemi z inštalacijo linux

Problemi z inštalacijo linux

samy ::

Pozdravljeni,

Že nekaj časa se ubadam z inštalacijo linux OS. Probleme imam med samo inštalacijo, saj računalnik kar zmrzne. Vsakič ko ponovim ista zgodba. Poskusil sem že inštalirati openSUSE 10.3 na DVD in na CD, Ubuntu 8.04. Pri vseh isti problem. Imam pa prenosnik Sony Vaio PCG-FR102, AMD Athlon XP 2000+, 256 DDR rama, 120 GB diska.
Na računalniku imam že inštalirane XP (40 GB) za linux pa namenim 20gb in 2gb za swap. Če ima kdo kakšno idejo kaj bi bilo krivo bi ga prosil za odgovor ali nasvet.

Vsi CD in DVD, ki sem jih uporabil pri inštalaciji so delujoči brez napak. Sedaj bom nalagam še OS Mandriva in bom poskusil še s tem.

Hvala

LP
Samy

samy ::

Sedaj sem iskal malo po netu in zasledil, da imajo tudi drugi s podobnim računalnikom kot jaz enake težave. Torej najverjetneje je problem v računalniku?

http://ubuntuforums.org/showthread.php?...
Samy

kriko1 ::

Nadgradi bios najprej, ponavadi je težava v le-tem.

samy ::

Žal sem to že opravil. Imam naložene zadnje Bios-e.
Poskusil sem kontaktirat tudi Sony, vendar oni za druge operacijske sisteme, kot Win ne nudijo pomoči.
Poskusil se inštalirati linux na vse možne načine, vse možne različice in vedno isti rezultat!!

LP
Samy

kriko1 ::

Si poskusil še z recimo:
ide=nodma apm=off acpi=off noresume nosmp noapic maxcpus=0 edd=off
boot parametri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kriko1 ()

karafeka ::

Si probal kak livecd ?
Systemrescue ali knoppix ?

samy ::

Z live CD sem poskusil, Linux zažene lepo vendar ko inštaliram spet zmrzne.

Kriko1 zelo rad bi poskusil s tvojim predlogom, vendar je to zame prva uporaba Linux in te bi prosil, če mi lahko podrobneje opišeš, kje naj te boot parametre nastavim.

Hvala

LP
Samy

kriko1 ::

Pri zagonu nekje moraš imeti opcijo za dodat "boot parametre" - poglej, nimam nobenega ubuntu cdja pri sebi.

samy ::

ok ok sem dobil na strani od ubuntu https://help.ubuntu.com/community/BootO...

Bom preizkusil sedaj, kriko1 hvala.

LP
Samy

kriko1 ::

Samo s temi parametri je tako za "silo" stvar bo delovala počasi. Poskusi najprej samo z:
apm=off acpi=off
če dela tako je ok, ne boš trpel padca v performansu, drugače pa žal je verjetno buggy bios.

samy ::

Sem poskusil tudi na ta način, vendar že samo če upišem eno apm=off ali acpi=off, mi dela počasi za umret. Na tak način bi moral inštalirat en teden. Cd se skozi vrti in miška se komajda premika (čakal sem max. 5 ur).
Jaz sem že obupal :(
Samy

kriko1 ::

Sorry, imaš res broken bios. Edino sony te lahko reši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - prenosnik ne ugaša na novejših jedrih

Oddelek: Operacijski sistemi
252357 (1497) nergac
»

[Linux] namestitev (črn ekran)

Oddelek: Operacijski sistemi
431880 (1334) Makkaba
»

Linux nemogoče instalirat

Oddelek: Operacijski sistemi
412384 (1685) 416c6573a
»

Red Hat 8 problem na HP Proliant DL360/380!

Oddelek: Operacijski sistemi
12872 (753) podtalje
»

RedHat 9 install problem

Oddelek: Operacijski sistemi
211037 (851) ||_^_||

Več podobnih tem