» »

Prepoved za ogled spletne strani le nekaterim

Prepoved za ogled spletne strani le nekaterim

zdenko100 ::

Pozdravljeni,
želim narediti spletno stran, ki bi bila vidna le obiskovalcem iz Slovenije, za ostali svet pa bi ne bila vidna.
To bi verjetno lahko dosegel tako, da se na začetku zmeraj preveri IP in glede na to se uporabnika spusti na stran ali pa se ga zavrne.
Zato me zanima, kje dobiti podatke o lokaciji IP naslovov? A obstaja kakšen tovrstni servis na spletu (po možnosti zastonj), ali pa je kje na svetu kakšna baza s podatki o IP naslovih, ki bi se jo dalo uporabiti za ta namen?
Lepo prosim za nasvete,
Zdenko

c3p0 ::

GeoIP

c00L3r ::

Še vedno se lahko tujci povežejo na stran preko proxy-a, ki teče v SLO.

zdenko100 ::

c00L3r:
Vem da se preko proxya lahko povežejo tudi tujci...prosim za odgovor glede uporabne baze, ki bi jo za ta namen lahko uporabil.
Sago:
Hvala, toda ne zanima me to da mi GeoIP izriše mojo lokacijo glede na moj IP, ampak kako naj jaz za svojo stran dobim in imam takšno bazo, kot je na GeoIP.

Pimoz ::

še drug predlog...
za ogled strani je potrebna registracija pol maš pa captcha tak naprimer:
kdo je trenutni predsednik republike slovenije?
(pač v slovenščini k je tujcem itak skor nerazumljiva :P

c3p0 ::

GeoIP ponuja tudi lokalno instalirano bazo, s katero lahko preverjaš lokacijo za poljuben IP. Tudi PHP primer mora bit nekje not. Poišči.

fiction ::

GeoIP je kul in nudi dostop do svojih podatkov tudi preko vmesnikov v razlicnih jezikih - samo ne vem kako je tocno z licenco. Kolikor pise tukaj moras povsod omenjati, da uporabljas njihovo bazo.

V principu bi lahko tudi sam (periodicno) downloadal RIPE bazo in preverjal kateri IP-ji so slovenski. Te bi dodal v neko whitelisto, vse ostale pa zavrnil. Lahko pa bi naredil tudi tako, da bi bil tvoj IP na katerem je na voljo dolocena storitev announcan samo lokalno preko SIX-a in se potem kdo drug iz tujine sploh ne bi mogel povezati.

Ampak v koncni fazi je neka omejitev na drzavno najbrz dokaj nesmiselna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na podlagi IP naslova najdi točno lokacijo

Oddelek: Omrežja in internet
61331 (1015) Spc
»

Google Street View zbiral podatke o brezžičnih omrežjih

Oddelek: Novice / Zasebnost
86665 (5710) poweroff
»

Lociranje in usmeritev obiskovalca glede na državo

Oddelek: Izdelava spletišč
141432 (1142) Loki
»

Ip številka

Oddelek: Omrežja in internet
51701 (1487) meatwaad
»

Spletni servis za statistiko

Oddelek: Izdelava spletišč
61959 (1864) bradek

Več podobnih tem