» »

Ponovna namestitev sistema

Ponovna namestitev sistema

Trocki ::

Zadeva je taka. Na servisu so mi zamenjali matično ploščo. Rečeno mi je bilo da bo treba na novo naložiti windowse. Še prej bi moral narediti backup meni pomembnih datotek na C disku, vendar se računalnik resetira še preden pridem v windowse ( tudi na safe mode). Tudi če vstavim CD z windowsi xp in bootam iz njega, mi med proceduro resetira comp. Kako bi prišel v windowse, da prenesem datoteke na prenosni disk?

Hvala ,LP

zee ::

Ubuntu Live CD.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

R-S-LoVe ::

MS Dos disketa ;)
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

imagodei ::

Malce bolj točno povej, kaj se dogaja...

Ali se ti zares začne bootat iz CD-ja? Se pravi, ali imaš nastavljeno, da začne boot proces iz CD-ja, ali se ti kljub vstavljenem CD-ju pobira iz HDD?

Recimo, da imaš nastavljeno prav. Če ti PC resetira že med bootanjem iz CD-ja, še preden se dotakneš katerekoli tipke, potem je problem verjetno še vedno v strojni opremi. Niti Ubuntu live cd, niti MS disketa ne bosta pomagala. Ali se ti resetira vedno na istem mestu?
- Hoc est qui sumus -

Trocki ::

Nastavljen imam boot iz CD-ja ter tudi začne bootat, samo se mi v vmes ko nalaga windows setup spet resetira comp. Disketa itak odpade ker nimam disketnika. V bistvu niti nisem bil pozoren kdaj točno se to zgodi. Bom danes še večkrat probal.

So še kake druge možnosti?

mesoreznica ::

Live CD je prava pot, če tudi to ne bo delalo je problem v strojni opremi.

Preveri ali se začne proces nalaganja iz CD-ja, ali pa se poskuša postavit windows, ki je že instaliran na disku. Če je slednje bo linux live CD omogočil kopiranje datotek na prenosni disk. In tudi če te zajebava pri instalaciji windowsow z CD-ja bo Live CD verjetno deloval. V vsakem primeru skopiraj najprej datoteke potem pa formatiraj in naredi svežo instalacijo. Če tudi to ne bodelovalo nesi PC nazaj. Jaz imam za take zadeve instalirane XP-je na USB ključu.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Spike Edin ::

Živjo!

Tako ali tako ne boš mogel uporabljati starega sistema ko si zamenenjal matično ploščo, tako da edina stvar ki te lahko reši je kšn Live CD da dobiš dostop do datotek.

Lp!
The PC Doctor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Modri zaslon Fatal Sytem Error

Oddelek: Pomoč in nasveti
9955 (869) _Denny_
»

BSOD pri inštalaciji Win

Oddelek: Pomoč in nasveti
8790 (665) dela
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192039 (1437) mp3pesmi
»

lsass.exe - error

Oddelek: Operacijski sistemi
211392 (1241) seatleon
»

Ubuntu live CD - izklop swapa

Oddelek: Operacijski sistemi
112201 (2012) Liker

Več podobnih tem