» »

navijanje Athlona 4200 + 939 socket

navijanje Athlona 4200 + 939 socket

Alessio983 ::

Hay !

A bi mi lahko prosim pomagali pri navijanju procesorja , orginal ima takt 2,2 , radbi ga pa spravil vsaj do 2.6 , namontiran je zalman hladilnik , tukaj pa prilagam slikice kako zgleda .oz kaj se da nastavit v biosu .

http://www.file.si/viewer.php?file=lkm1...
http://www.file.si/viewer.php?file=kqo6...
http://www.file.si/viewer.php?file=vet0...
http://www.file.si/viewer.php?file=sutr...
http://www.file.si/viewer.php?file=nv7c...
http://www.file.si/viewer.php?file=9i0l...

Se opravičujem drugače nisem znal narediti , nekot ni šlo da bi pokazal samo sliko oz. klik

Suly ::

Jaz sem v starem kompu preprosto fsb dvigno ... Bil je sicer tisto še enojedrni athlon 64 3000+, pa še to samo iz 1,9 do 2,2. Nekaj pa je le blo :) Tak da probaj s fsbjem, dokler bo temperatura pa stabilnost vredu :)

Alessio983 ::

ja tja do218 X 11 je stabilen , to se pravi 2398 . potem pa ne več , pa nevem ali moram voltažo dvignit ali kaj ...

Meizu ::

če je še nisi jo definitvno probaj malce dvignit. Pa rame naštimej tko, da bojo ob končnem navitju na stock frekvenci, da bojo lepo hladni.

kixs ::

Kot je Meizu rekel, predvsem pazi, da ne bodo rami sli preko svoje meje. Drzi jih na okoli 200MHz (DDR-400MHz)

Potem pa se malo dvigni voltazo na CPU-ju. Meja je nekje 1.55V - tu potem PAZI na temperaturo CPU-ja ob obremenitvi - nekaj cez 60stC se gre.

lp

Meizu ::

Mogoče ti ravno rami bremzajo vseskupaj, da ne moreš nadaljevat z OCjem.

Alessio983 ::

rame imam takšne , trenutno nastavljene http://www.file.si/viewer.php?file=hygi...

samo če večam , fervenco procesorja se mi tudi veča ferkvenca ramov ... , kako se pa to naredi da se mi ne veča ??

Meizu ::

ti pravim, da naštimaj frekvenco ramov na nižjo. Torej če maš stock na 200mhz naštimaj malce nižje in potem navij. In ko boš navil proc, se ti bo ram "navil" na stock frekvenco.

Alessio983 ::

aha kapiram :D:D

Alessio983 ::

hm sm poskusil , pa dela , samo ko grem irco igrat , se čez čas ugasne ekran dol , morda veš zakaj ???

kixs ::

hm sm poskusil , pa dela , samo ko grem irco igrat , se čez čas ugasne ekran dol , morda veš zakaj ???


Preberi moj prejsni post!

Pa ne it takoj igre spilat, ampak pozeni kak Prime95, ki testira stabilnost sistema - CPU, RAM. Pa skoz preverjaj temperaturo procesorja z recimo: Everest Ultimate.

Navijaj pa postopoma! Npr. povecaj FSB za 10MHz in testiraj s Prime95. Ce se ne usuje po par minutah. Povecaj frekvenco CPU-ja. Ko bo Prime95 javil napako. Potem povisaj napetost na procesorju za 0,1V in spet testiraj. In tako naprej, dokler ne prides s temperaturo procesorja na cca 65stC.

PS:
Ravno konec Italija-Nizozemska (0-3) Dobra tekma. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Suly ::

Ja meni je bivši ddr2 ram 1 x 1gb 800 mhz brez problema šibal na 1100mhz to je blo cca. 260 fsbja al nekaj takega :) Zaj ko je pa čist novi ram 2 x 1gb dual channel v novem kompu pa sem mogo znižat na 333, pa pol navil pa je šlo samo do 800 mhz, čeprav je 5 x boljši ram :) Tak da je vrjetno tud pomembno al je ram v single al pa dual channelu, ker naj bi šel v singlu višje.

Alessio983 ::

ma sranje je ta grafična , problem je v tem , temperature so niske max 50 ko testiraš , ker grafična se ne greje , ko grem pa igrce špiat se pa začne zelo greti grafična , in pride vrjetno temp. čez 65 zato ap se ugasne... , čakam da dobim aero cooller za 8800gt ker ta ko je gor je za kur...

kixs ::

in to se dogaja tudi, ko imas CPU ne navit!?

Ce ja, potem je res kriva graficna. Ce ne, pa je krivo tvoje navijanje.

lp

Alessio983 ::

ne to se ne dogaja , če je procesor na sotck naret , ker ne pride temp. do toliko potem ... , poročam ko zamenjam ventilator na grafični :D
mogoče še predlog kateri program zapisuje temperaturo tudi med ingranjem v odzadju da vidim do koliko pride ??

Zgodovina sprememb…

kixs ::

A ti razumes kaj ti pravim!?

Ni kriva graficna, ampak tvoje navijanje!

lp

Meizu ::

Čaki, paketek kje imaš logiko zaboga? Navijaš procesor in kriviš grafično? To je isto kot bi sfriziral avto in bi se ti motor pregreval, krivil bi pa centralno ogrevanje v hiši, ki nima sploh nikakršne zveze s tem kar se v resnici dogaja. Pusti grafiko, procesor je tisti ki te jebe. Mal poštimej še voltaže in stestiraj, če pač ne gre jebat ga, znižaj do tam, kjer bo še sistem laufal in tam pusti.

Urc ::

Ni ventilator na grafi kriv. Kiro ploščo imaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Urc ()

Alessio983 ::

plošča je kr neki :D , biostar NF4 Ultra-A9A ,http://www.biostar.com.tw/app/en-us/mb/... , meni je nekako logično to , da testiram je sistem stabilen ker ne preseže temperature procesor ,ker ne obremenjuje grafične in je na 45 stopinj grafika, ko pa grem igrat igrice se grafika greje 70 stopinj in tudi temperatura procesorja zraste ... , tako si ralagam , bomo pa videli kaj bo ko menjam ventilator na grafični. Dobim ga jutri

Alessio983 ::

Čaki, paketek kje imaš logiko zaboga? Navijaš procesor in kriviš grafično? To je isto kot bi sfriziral avto in bi se ti motor pregreval, krivil bi pa centralno ogrevanje v hiši, ki nima sploh nikakršne zveze s tem kar se v resnici dogaja. Pusti grafiko, procesor je tisti ki te jebe. Mal poštimej še voltaže in stestiraj, če pač ne gre jebat ga, znižaj do tam, kjer bo še sistem laufal in tam pusti.



kriviv bi ventialtor ker ne hladi dovol , zakaj pa ko ne igram igrc sistem lavfa , je stabilen , testiraš se ne sesuva , ne najde errorjev ... , ko pa igram cirka 15 minut , se v kišti zagreje temp.20 C + in se ugasne vse skupaj ... bom poslušal vaše nasvete in skombiniral nekaj, hvala :D

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

kriviv bi ventialtor ker ne hladi dovol - eko, si recimo da ugotovil bistvo. TOrej nekej se ti pregreva. Kej drugega kot procesor ne more bit. Lahko da so nestabilni rami, sam če si naštimal, da so frekvence nižje, pol to ne bi smelo bit. Če si mogoče povišal frekvenco PCI-E vodila sam mislim, da se pol komp niti v Winse ne zažene več... Ostane ti procesor. Grafa ne more bit kriva. Ker navijanje proca ne vpliva na grafo, vse dokler še nje ne naviješ. Poskusi povišat voltažo, zmanjšat frekvenco rama, če še nisi, pa poskusi stestirat v prime95 al pa orthosu. Potem poročaj kaj si ustvaril. Je pa možno, da ti tudi plata ne zmore višjega FSBja pa se potem zaradi plate vseskupaj sesuva.

Alessio983 ::

bom poročal jutri :D , danes grem spat , če pravite da to ni krivo , da po 15 minutah igranja in ko pride temp. prosesorja do 70 C ni krivo , potem bom pa še poskušal , z voltažo . LP , mogoče veste kolk zdrži procesor temperaturo predn da se ugasne, mogoče glih 70 C ??

kixs ::

A si ti kej prebral kar sem napisal? Procesor na 70stC je MAX in tega ni dobro delat! Imej ga na max 65stC.

PS:
Vcasih se mi zdi, da pisem poste samo za sebe????

WarpedGone ::

>> Vcasih se mi zdi, da pisem poste samo za sebe????

This is internet forum, dude! :D

Lahk je za nestabilno posredno kriva grafična, ampak z boljšim hlajenjem grafične ne boš ničesar rešu, ker tvoj problem je temperatura zraka znotraj ohišja. Izboljšaj pretok zraka skozi ohišje = ventilatorji na ohišju.
Zbogom in hvala za vse ribe

Alessio983 ::

ja pa res si napiso :) , bom drugič bol prebrav , ne kr na hitro

kixs ::

Izgleda sem ze prestar za taksne forume. Predvsem pa vidim, da bi danasnja mladina vse neki po bliznjicah in se ji niti ne da brat! :P

Urc ::

Mah zgleda da je plata v kurcu. Zdej s kakim LanPartyem bi dosti več dosegu, tko da kolker boš, bodi srečen :)

Alessio983 ::

oj , naviv sem ga na 2500 iz 2200 , temperatura idle je 33 stopinj , max 100 % obremenitev pa pride do 60 tako da sem porihtal zadevco in ga še lahko za kanček navijem , samo nekot nep opazim razlike , v 3D marku 06 sem imel 200 pik več , pa nevem ali je to veliko ali ni omembe vredno . 8200 bre OC , 8400 z OC

bluefish ::

3DMark je prvenstveno namenjen sintetičnim testom grafične kartice. Če že res želiš testirati na ta način, potem uporabi PCMark. Če pa te zanima nek realen poskok v zmogljivosti pa uporabi Cinebench, ki testira tako, da rendira neko 3D sceno, ki dodobra izkoristi procesor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska vojaška bojna ladja Triglav (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422411 (15178) Pyr0Beast
»

supreme commander se noče zagnati

Oddelek: Igre
361335 (1145) Guzzy
»

Problem s freezanjem, pomoč!

Oddelek: Strojna oprema
101210 (1033) Sandman4ever
»

Pomoč pri programu!

Oddelek: Programiranje
81339 (1197) Mitja Bonča
»

P4: kako sploh dol vzet original ventila + hladilnik ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11839 (839) strictom

Več podobnih tem