» »

Kateri digitalni konpaktni fotoaparat?

Kateri digitalni konpaktni fotoaparat?

T-Majo ::

Mama kopuje nov fotoaparat. Rabi ga za ''prižgeš, slikaš, ugasneš''. Torej vse na avtomatsko. Ne bo neki spreminjala nastavitev. Glede cene ni tako pomembno. Bolj pomembno je da je zmogljiva baterija. Nekak se bolj nagibam k znamki Canon.


Prosim za pomoč pri izbiri!

M@73Y ::

Priporočam Canon PowerShot G7. tega mamo v službi in dela odlične slike tako v navadnem kot v makro načinu. v bistvu dela boljše slike kot mikroskop. seveda je pa zunaj že novejša verzija powershot G9, cena cca. 600€.
Lp. M473Y
..jump into psytrance tunnel..

TOP ::

Če se nagibaš k znamki Canon,potem S5,drugač Olympus 560-570UZ,ali pa Sony H5 ker oba delata vsaj meni lepše slike kot Canon.

=Exceed= ::

Joj ne morem verjet. Fant kupuje kompatnega ne pa neke "cegle". Poglej IXUS 860, ali IXUS 80/85/90. Vse več kot zadovoljivo odlično. Če pa rabiš veliko zooma pa poglej S5, če pa rabiš veliko dodatnih nastavitev pa G9.
Sam imam 860 in sem zelo zadovoljen.

LP

TOP ::

Pa kaj ti misliš da bo mama metala fotkič po tleh ali kaj.Med tistimi fotoaparati in ceglami je tud razlika ko slikaš.

ant ::

najboljši kompromis bi bil morda 590 is ali pa 720 is

=Exceed= ::

Pa kaj ti misliš da bo mama metala fotkič po tleh ali kaj.Med tistimi fotoaparati in ceglami je tud razlika ko slikaš.


G9 in ixusi uporabljajo isti procesor slike, razlika je samo v možnostih za nastavitve slikanja in seveda kompaktnosti. Fant za mamo išče fotkič za prižgat slikat in ugasnati in za to G9 in razne cigle s3/5 niso (se kot laik zgubiš med nastavitvami, če pa za avto slikanje kupiš tak fotkič si pa @...). Če si pameten prihrani tistih 300€ in kupi kakega ixusa z IS ki pa so od 250€-> lahko pa pogledaš sony T serijo ali pa W...

lambda ::

Zelo prioročam Sony W150 - vse avtomatsko, kompakten in (pri nas) dokaj ugoden glede na to kar ponuja canon, panasonic, ...

il ::

Trenutno je Canon A720 IS kar precej ugodna izbira.

krneki0001 ::

Nokia N95 8Gb. Odličen fotoaparat, telefon, mini sd kartice, gps in še mnogo drugih stvari v enem paketu skupaj. Pa še dodatno baterijo kupiš za tist denar, ki bi ga poleg telefona dal še za fotoaparat.

Mislim da je nokia N95 trenutno to najbolj kompakten digitalni fotoaparat in najbolj uporaben.


Kar se pa ixusa tiče - imamo doma ixus40, pa baterija drži za približno 140 do 160 slik v največji resoluciji(1600x1200 - al neki podobnega). Podpira pa 4Gb SD kartice.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

il, tnx za info :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T-Majo ::

Resno ramišljam o A720 Canonu. Se mi zdi da je best-buy. Drugače sem tud razmišljal o Power shot sx100 IS. stane 240€ in ima 10x optični zoom pa prav tako DIGIC III. Malo se mi zdi velik pa strah me je da mama ne bo znala uporabljati vseh funkcij.


Kako pa je z baterijam. A720 ma 2xAA. Stari olympus se po 10, 20 posnetkih sprazne, čeprav smo kupili nove baterije za polnit.

Kako pa je z kompaktnimi? Ixus serijo? Zdijo se mi dragi, glede na to kaj ponujajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Pyr0Beast ::

Jst sem se odločil za tega a720 preko firme. Baje, da bo sam okoli 140€ prišel .. za ta keš .. mmm

Drugače je meni pravkar umrl cel set 2Ah Nimh baterij. :(
Se je dogajalo, da se je ena celica sesedla popolnoma, medtem, ko je druga BP držala še naprej.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Pimp my Canon": navijanje Canonovih digitalnih fotoaparatov

Oddelek: Novice / Ostale najave
449846 (2680) Pyr0Beast
»

Fotoaparat za manj zahtevne

Oddelek: Kaj kupiti
131473 (1221) TOP
»

dilema z fotoaparati... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15411331 (9376) jype
»

Katerega digitalca kupiti do 400evrov

Oddelek: Kaj kupiti
462298 (1813) leonius

Več podobnih tem