» »

Izklop oddaljenega računalnika

Izklop oddaljenega računalnika

SebiR ::

Pozdravljeni!
Zanima me nekaj glede izklopa oddaljenega računalnika in sicer kako bi to lahko naredil pziroma s katerim programom?!
Da ne bo kdo narobe razumel pač rad bi to naredu kolegu ker prav da to ni možno!
Kakor sem seznanjem s tem je potrebno pridobiti tudi njegov IP naslov če se ne motim da potem sploh imaš vstop v pravi računalnik.
Prosil bi za malo pomoči :)
(kater program, kako do IP naslova in kako izklopit ta računalnik na daljavo-za točno določeno osebo ki jo poznaš)
Če je že kdo kaj takega naredil ali pozna sistem bi prosil za pomoč
Vmes ima postavljen rutar(žični, brezžični)
  • spremenil: SebiR ()

_Dejan_ ::

uporabna zadeva je remote task manager samo se mi zdi da moreš imeti predhodno nastavljen router, vedeti administrativno geslo...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SebiR ::

zaenkrat hvala za pomoč....ko si že glih omenil to adminovo geslo v rutarju....ali je mogoče tudi do tega pridet tako kot do IP naslova-kako pridobiš tudi to (remote task manager?).......?

poweroff ::

Hja. Do gesla na routerju je seveda v določenih primerih mogoče priti. Prav tako je mogoče v določenih primerih ugasniti računalnik preko interneta tudi če ta računalnik nima nameščenega kakšnega programa za oddaljeno administracijo. Mogoče je celo zaobiti firewall na routerju, če smo že pri tem. :-)

Vendar pa so te zadeve nelegalne če jih delaš brez vednosti oz. dovoljenja lastnika.

Zato kaj več informacij o tem ne bom dal.
sudo poweroff

OmegaM ::

Pozdravljeni.

Imam podobno vprasanje, recimo podobno ampak da ne odpiram nove teme z novim podobnim naslovom bi jo naslovil kar tu.

Namrec, mene zanima ce je mozno, da bi lahko videl v mrezi racunalnik kateri je ugasnjen, recimo preko njegove mrezne?

Nekaj razmisljam o mac naslovu, tu pa me zanima ce imajo te novejse plosce ze integrirano mrezno gor kak bios oz. nekaj podobnega da bi si shranil njegovo ime (mislim ime racunalnika) in ga glede na to ime zbudil.

Predpostavimo da so racunalniki v neki domeni naprimer.si oz. v neki skupini.

Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

bzp ::

OmegaM: WOL ... računalnik sicer ni "viden" na mreži, lahko ga pa s posebnim paketkom zbudiš. Če je opcija vklopljena seveda.

OmegaM ::

To vem ja, samo sem upam da bi bilo mogoce se kako drugo finto imet, recimo da se nekje v nekem omrezju racunalnik ne odziva, sedaj pa bi imel aplikacijo s katero bi lahko dostopal preko mrezne do drugega sistema recimo da ga resetiras, da bi lahko v mikrokontroler poslal nek tak ukaz, ali karkoli ze ima.

Hvala
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Spajky ::

Ko se komp "zacikla" (ne samo kaki program), pomaga samo hard reset (na daljavo preko dodatne veze in primernega hardverja).
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

imagodei ::

OmegaM,

takšno zadevo imajo strežniške rešitve od IBM-ja in HP-ja. Pri HP-ju se to imenuje iLO (integrated Lights Out). To je v bistvu kot ena mrežna/mini-PC z vgrajenim web vmesnikom in je vedno prižgan, če je le strežnik na napajanju. Ima svoj lastni IP (če strežniku daš IP 192.168.0.100, potem daš iLOtu IP 192.168.0.101) in zna prižgat oz. hard resetirat PC, zna preko web okna prikazat sliko iz grafične kartice, tako da lahko opazuješ celoten boot proces od trenutka, ko se PC prižge.

Cena je primerno visoka, obstajata iLO in Advanced iLO.

Pojma pa nimam, če se da to dobit tudi posebej oz. če lahko vgradiš v custom računalnik.
- Hoc est qui sumus -

ovdje kokoš ::

Jaz imam tudi podobno vprašanje.

Namen imam kupit laptopa, pa sem se spomnil, da bi bilo morda bolje, da kupim poceni laptop, brezvezen hardware in se naročim na siolov brezžičen internet, ter preko interneta dostopam do domače "zverine".

Programsko vem, da se to da, zanima pa me, kakšno hitrost prenosa bi potreboval, da bi bila zadeva uporabna. Po premisleku sem prišel do zaključka, potreboval bi le prenos slike, če lahko streamam nek video, bi najbrž delovalo tudi tole. (vem, tam so resolucije bistveno manjše)

Mnenja ?
jebi ga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel management engine - kakšno je zdaj stanje?

Oddelek: Informacijska varnost
212828 (2201) zmaugy
»

HP MicroServer Gen8 informacije

Oddelek: Strojna oprema
365328 (3527) SiByte
»

NAS ali "domačo rešitev"?

Oddelek: Kaj kupiti
204604 (3705) levaky
»

Remote Desktop preko Routerja !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
135131 (3203) matto87
»

Wake on lan - how to?

Oddelek: Omrežja in internet
112687 (2346) misek

Več podobnih tem