» »

Olympus SP-570 UZ, Canon S5 IS

Olympus SP-570 UZ, Canon S5 IS

bigbug ::

Katerega se bolj splaca kupiti in zakaj? Kateri nudi ob avtomatiki boljse moznosti za rocne nastavitve (hitrost zaklopa, zaslonka,....) ter boljse fotografije ob zelo slabi svetlobi? Zanima me tudi ali je res mozno v novi model Olympus SP-570 vstaviti tudi druge spominske kartice kot le xD?

Lp

dolenska ::

jaz imam olympus sp-550uz. z njim sem zelo zadovoljen. le malce mi gre na živce pramajhno število pik, saj je premalo podrobnosti na sliki. no 570 ima boljši zoom, katerega ne dobiš nikjer ter večje št.pikslov. lahko vstaviš druge kartice, vendar ti priporočam orginal olympus, ker lahko uporabljaš panoramo. v nasprotnem primeru ne moreš uporabljati panorame.če ti je to seveda pomembno. bi se pa vsekakor odločil za 570...celo gledal sem ga že in sem že razmišljal o prodaji 550.

opeter ::

Če bi že izbiral med tema dvema, bi izbral Olympusa. Pri Canonu je ISO od (lahko rečem) 400 navzgor v glavnem neuproabno. Seveda imaš razne programe, da si "noise" popravi, ampak ne vem...

Ima pa Canon seveda tudi nekatere prednosti: podpira več vrst najbolj razširjene vrste pomnilniške kartice, snemanje videa (in realtime zumiranja), zaslon LCD je podoben kot je pri "pravih" kamerah...

Seveda je odvisno kaj resnično rabiš.

Med Canonom (cca. 310 EUR osnovni paket) in Olympusom (cca. 440 EUR osnovni paket) je pri nas v Sloveniji v povrečju cca. 120-130 EUR razlike, kar seveda ni malo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dolenska ::

hja saj olympus ima tudi snemanje videa in zumiranja. moj sp550 to podpira. men osebno je bolj pomemben zoom, ter kako se ga drži v rokah. sp 550 se v rokah drži super in takih fotoaparatov ni veliko. 570 pa še nisem preizkusil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kateri fotoaparat kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
194018 (1270) bluefish
»

Kateri fotoaparat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8727170 (18778) bela120
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624514 (18566) schurda
»

kako fotografirati metulja in ostale žuželke?

Oddelek: Zvok in slika
244534 (3804) Matev

Več podobnih tem