» »

Prvi test Nehalema

1
2
»

Azrael ::

>Nehalem je kopija K10

Srčno upam, da ne, saj bo drugače deka party postal stalnica na vseh geek srečanjih, če samo pogledam kakšno veselje s "superiornim" K10 ima Brane tu.

Malo heca.

Zanimivo bo vedeti ali Nehalem tudi tako duši četrto jedro kot K10 ali so pri Intlu našli boljšo rešitev ali bo repriza TLB bug, ki se je pojavil pri obeh tekmecih?
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

BTW, uspelo mi je zalotat cevi na Scytheja, ki sedaj zgleda kot kak nekoč ključni del Borg kocke, preden ji je federacija je*ala mater...

Genijalno sem ugotovil, jasno totalka prepozno, da če imam CPU zalotan na hladilnik, potem vsega skupaj ne morem dati v podnožje, saj potrebuje ročka za sprostitev in zateg podnožja svoj prostor.

K sreči sem malo premočno cuknil za to ročko in ugotovil, da gre z malo truda ven. Sedaj sem jo prekrivil drugače, da bo gledala ven iz podnožja na nasprotni strani in da bo nejna funkcija obrnjena za 90˚- v položaju vertikalno bo podnožje zatgnjeno, za odprtje pa jo bo potrebno obrniti 90˚ v smeri STRAN od čipa, torej proti RAMom.

Za ta poseg bom moral tudi malo odrezati platični nosilc hladilnika na plati, a ni videti frke.

Aja, pa ker pumpa zahteva AC, jaz pa računalnik laufam na DC, bom moral spesnit še pretvornik. Mislim, da ga lahko sestavim iz par ključnih delov dveh elcheapo PSU enot, a o tom potom...

V glavnem, stvar postaja zanimiva. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Brane priklopi direkt v zid? :) Vsaj za test no.

Brane2 ::

Ni blema. Bom mel tud slikce za pokazat ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

kihc ::

Čip si zalotal na hladilnik??? Svašta.

Ubistvu ideja sploh ni slaba, če že ima procesor integriran memory controler, zakaj ne bi imel še hladilnika? :D
x

Brane2 ::

Čip je bil že zalotan na heat spreader. Da sem ga dal dol sem ga moral poleg obrezovanja še segreti.

Zgornja stan čipa je metalizirana in zalotana nanj. To rešitev je uporabljal AMD za vroče čipe, kot je recimo 6000+. Pri drugih uporablja termični kit, podoben tistemu padu na hladilniku.

Problem z lotanjem je, da temperatura zlahka ubije čip. V tovarni že lahko nadzirajo termični potek lotanja, v domači izvedbije to malo težje.

Kakorkoli že, rešitev je videti dobra, s heat spreaderjem ali brez...
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Glede na izkušnje s slačenjem C2Djev, nekdo je proc grel pet minut s fenom. Uspelo mu je, čip je preživel. Nekaterim ostalim zadeva ni delala, mislili so da je krivo počeno jedro, fenar pa je rekel, da so s plamenom enostavno pregreli čip.

MrStein ::

Brane, to si lotal Nehalema ?
Ne ? Zakaj potem v tej temi pišeš ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klemzyZemzy ::

Brane2 ::

MStein.
Zato, ker v tej temi nekdo navaja moje težave s Phenomom...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Planetarium ::

ma kašna kopija K10, zato ker ma integriran RAM kontroler je pa kr kopija? Men ni jasno recimo kako lahko kr easybash kopirajo kontroler iz različne na različno arhitekturo.

PrimozR ::

Jah, x45 pač- Podobna logika, kot jo je imel nekdo s 939 in AM2. Da so popolnoma drugi procesorji, ker gre pri s939 368, pri AM2 pa 480 pinov za RAM... Ne sprašuj pač :D
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Začetki prodaje Haswella bodo počasni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9016953 (13919) SuperVeloce
»

Novice iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
93976 (3076) Prospekt
»

Rabim pomoč pri seminarski o AMD procesorjih

Oddelek: Šola
71386 (1252) Damir19
»

Intel predstavil štirijedrni procesor

Oddelek: Novice / Procesorji
255852 (4663) Gizmo_X
»

Windows XXX

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
52088 (2088) _Mortal_

Več podobnih tem