» »

ASUS K8N4-E Deluxe problem, pomoč.

ASUS K8N4-E Deluxe problem, pomoč.

aco111 ::

Imam namreč problem s K8N4-E Deluxe osnovno ploščo.
- Ko vklopim ali restartam računalnik, včasih sploh slike na enkran ne dobim, kmalu za tem dva in takoj za tem trije hitri piski, ter bios sporoča : Failed DVA (Di vi ej) test. Mislil sem da je DVI ampak zadnjo črko pove A. V manualu ne najdem, kaj pomeni tale napaka.
- Skoraj vsakič, ko nekaj spremenim v BIOSU, se naredi isto kot v prejšnji alinei beepi ...
- Dokler ni gonilnikov naloženih, računalnik rad zatrokira, ali pa kar sam od sebe se resetira.
- Med instalacijo viste sem moral 3x restartati računalnik, da sem lahko naložil, no saj tak več nimam viste gor, toliko za info sem napisal.
- Med delovanjem XP-jev najraje, četudi le občasno zatrokira računalnik v prehodu na izklop monitorja (v windowsu kaj se nastavi).

No najbolj me moti prvi problem.

Rame sem zamenjal, še vedno dela to. Nekako sumim da je zaradi grafične kartice, ampak na novi AsRock plati pa delajo iste komponente vredu, sploh ni kakšnega takega problema (samo pač znani AsRock problemčki te plate).

Moj računalnik:
- AMD 3000+ 64 S754.
- Osnovna ASUS K8N4-E Deluxe.
- Grafična Gigabyte Radeon x1600pro 256MB DDR2
- Rami 2x512 MB DDR400 GEIL, prej sem imel 1GB v eni ploščici, ko sem zamenjal nazaj na GEIL.
- HDD 500GB Seagate Baracuda SATA2
- TV kartica Leadtek Winfast PVR 3000 Deluxe

Prosim rabim pomoč.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

Kdorkoli?

Včeraj mi je računalnik zaštekal pri zapisovanju DVD-ja.

Lp. ALlesandro.
Don't worry be happy :)

aco111 ::

No sedaj po enem času, je manj problemov, ampak, še vedno včasih javlja za neuspeli DVA test. Par dni mi je tudi bios zaštekal, ko sem hotel v njega priti.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti ... problem ... ?

Oddelek: Kaj kupiti
81060 (783) aco111
»

Katero osnovno ploščo kupiti???

Oddelek: Kaj kupiti
91197 (987) aco111
»

Računalnik za 200k

Oddelek: Kaj kupiti
92201 (2008) Izy
»

Problem z grafično kartico ATI Radeon 9800pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
141260 (978) aco111
»

3DMark 2005 rezultat. Prenizek?

Oddelek: Pomoč in nasveti
441792 (1253) aco111

Več podobnih tem