» »

cena optičnega kabla

cena optičnega kabla

nemes1s1982 ::

Mi lahko kdo pomaga in pove koliko bi stalo ponovno vlečenje optičnega kabla do modema z strani gratela
za T-2. Zgodilo se je to da so mi miši rumen kabel(oz. fiber optic cabel. ) načele nagrizle in štrlijo ven vlakna podobno stekleni volni, ene so precvikane. Če bi vedel kako je sestavljen kabel bi že sam pregledal. Je mogoče sam zaščitna ovojnica poškodovana? Vse deluje kot je treba
internet ter televizija. Če bi prišlo do poškodbe kabla je možno da internet deluje naprej in televizija?

Pyr0Beast ::

Hmm .. nabolje bi bilo stvar zaščititi pred mišimi do takrat, pa čim manj premikati vse skupaj.
Koliko kabla imaš *
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

nemes1s1982 ::

Sem se že oglasil na t-2 poslovalnici in bojo poslali gratelovce, sam me zanima koliko me bojo ogulili, če bo treba menjat kabel. Ma kabla je kar precej 20 m

Pyr0Beast ::

20m niti ni nevemkako strašna dolžina. Poleg tega je kabel poceni, mogoče 1€ po metru. Kar stane so konektorji in varjenje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Če je kabel rumen je to itak samo priključna vrvica, ki jo lahko kupiš tudi v štacuni (samo na prave konektorje moraš pazit). Seveda je lahko problem, če konektorjev ne spraviš skozi cev in moraš nameščati nove - to pa nekaj stane.

nemes1s1982 ::

priključna vrvica? a ni to optični kabel do modema? Jaz sem v bloku drugače in iz hodnika bloka so mi povleki skozi zid do notranjosti stanovanja kjer je modem pričvrščen na zid. cca. 20 m. Ta fiber optical cabel ki so ga povlekli v stanovanje je poškodovan ...

Pyr0Beast ::

Drugače prašej na t-2 rula forumu. Tam ti bido znali zagotovo povedat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

steev ::

Če je kabel rumen je to itak samo priključna vrvica, ki jo lahko kupiš tudi v štacuni (samo na prave konektorje moraš pazit). Seveda je lahko problem, če konektorjev ne spraviš skozi cev in moraš nameščati nove - to pa nekaj stane.


Sej zato pa vlecez iz druge strni, kjer nimas konektorja, in se ti nič ne zatakne.
:|

kajzer ::

Kolikor vem, vleče T-2 2 fibra direkt v vsako stanovanje. Tako je na eni strani vodnik zvarjen v glavni optični omarici, na drugi stani pa naredijo konektorje. Tako da ostane samo zamenjava celotnega vodnika do glavne omarce oz montaža doze in kasete pred poškodovanem delu in varjenje novega priklučnega vodnika.

Drugače pa tisto kar ti vidiš gotovo ni fiber pač pa kevler. Kevler je pa samo za zaščito in čisto nič drugega tako da... Fibri so ponavadi v takšni cevki z mastjo (odvisno od tipa vodnika), za ta vodnik pa mislim da ma fiber samo nekakšno prastično maso črez in sta se mi zdi modre in zelene barve.

Tako da če ti povezava dela samo zaščiti vodnik z kakšno eurocevjo ali čim podobnim, kabel še v vsakmu primeru lahko zamenjaš.

MTm2H37rqt7B ::

Heh, pa ne bodo sli celega fibra menjat:) Izreze se poskodovani del in privari novi fiber. Problem resen v 10 minutah.

P.S.: Seveda ce imajo primerno orodje;)

Zgodovina sprememb…

madog ::

Seveda

Izreze se poskodovani del in privari novi fiber


Menjajo celoten kabel do omarice!!! Kaj bi pa blo če bi kr naprej neki štukal. To je neki takega kot oh ne dela VDSL pa samo 35 je štukan un telefonski kabel?! A si zamenju kabel:( eeeee ne. No dej zameni. OK zamenjan in glej ga zlomka deluje jupiiii:D

darkolord ::

Če štukaš optiko je mal drugače kot baker.

madog ::

Sej fibra ni težko splajsat sam je pa mal težko nek na sred ga dobit skupi če ga odrežeš pol metra k ti po bloku/hiši vse visi in ni rezerve.

Slablenje vsakega spoja računi 0,1dB če je res dobr spoj.

In ja vem ker sem vidu že ene parkrat kako so ga menjal pa ni pocen računi cca 150 - 200 eur odvisn kolk visok si oz. kolk kabla od omarce je do tebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

MTm2H37rqt7B ::

Hehe, a ti mislis ko majo uber dolg fiber, pa ce je na sredini kej narobe, povlecejo mal iz Evrope pa ZDA skp? mal pocukajo? :)
Privari se malo vec kakor je bilo odstranjeno.

Orodja za to delo pa tudi niso neke velike zadeve:) Za odrezat fiber je zadevca velika kot skatlica cigaret, za zvarit pa kot srednji kovcek:)

Ce pa menjajo vse do omarice je pa to potrata fibra oz. nekdo bo to placal.

Pyr0Beast ::

Če je šla samo ena žila je potrebno še vedno 2x varit, enako, kot, da zamenjaš kabel do omarice.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

slitkx ::

Jeeeej, obujam temo.

Torej, v kateri štacuni v Ljubljani lahko zagotovo kupim optično priključno vrvico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

SaXsIm ::

Tudi v tej temi najdeš kakšne uporabne informacije.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
212125 (1434) tony1
»

zlomil sem opticni kabel

Oddelek: Omrežja in internet
439222 (6197) čuhalev
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113767 (11183) Skyman
»

Pretrgan optični kabel

Oddelek: Omrežja in internet
268354 (7139) BlueRunner
»

Povezava preko 100m prek kabla! Problem!

Oddelek: Omrežja in internet
232146 (1760) Golden eye

Več podobnih tem