» »

Prilagodljivost Viste

Prilagodljivost Viste

muzičar ::

Skratka v XPjih pomnin, da so znali komplicirat, če si disk s postavljenim sistemom (eg. vsa gonila naložena itd.) dal v nek drug PC z drugačnimi specifikacijami - noja to se je v kakšnih primerih tudi lepo znalo obit s predhodnim izbrisom gonil. Kako pa to kaj na Visti? Še mazohizem? Skratka celotno diskovje z že postavjenim sistemom (konkretno postavljenim) bom dal v drug PC - zanima me, če moram kaj preventivno pripravit diskovje oz. Visto za to menjavo ali bo ala plug and play.

Hvala za odgovore :P

LP, muzičar

aiko ::

Naredi "sliko" diska z Acronis True Image + Universal restore. Seveda na nek drug disk.
Delalo ti bo 100%, saj te med "restavriranjem" particije vpraša, če bi rad dodal kak driver. Pa dodaš tiste, ki jih rabiš (ponavadi chipset pa kak sata-raid).

lp

muzičar ::

Nene jaz bi rad to diskovje (2 diska, na enemu je naložena Vista, nekateri programi so na drugemu itd.), ki ga imam zdaj v tastarem PCju dal v nov PC. Zato me zanima kaj bo, če pustim vsa trenutna gonila naložena in pač samo priklopim ta dva diska v nov PC. Ali bo OS ugotovil kako pa kaj ali moram prej gonila odstranit preden dam ta dva diska v nov PC.

solatko ::

Ni treba nič odstranjevat, če bo delal, bo delal, če ne pa ne. Problem bo z registracijo (drug hardweare).

muzičar ::

Torej transplant uspel ^^ preventivno sem sicer odstranil gonilnike za grafično (prej 6600GT zdaj 8500GT), vse ostalo sem pa pustil pri miru... rezultat - Vista je vse sama prepoznala in uredila zadeve, gonila za grafično sem sam namestil in potrebna je bila ponovna aktivacija zaradi spremembe HWja. No na drugi strani so se pa XPji sesul. En lep BSOD še preden se je pojavil loading screen ^^ . Pomeni da so se pri M$ le nekaj naučili :P

solatko ::

XP- ji imajo zelo slabo podporo iskanju napak v samem programu, tako da se najraje kar sesujejo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenosnik zamrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
444443 (3881) hojnikb
»

Po letu dni Conficker živahnejši kot kdajkoli (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
628117 (6108) ABX
»

je raid prenosljiv?

Oddelek: Strojna oprema
221898 (1500) All
»

Nova anketa: je MS Vista že nameščena a vašem primarnem računalniku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
978481 (6079) Roadkill
»

Budget host sistem za virtualne sisteme (VMware) - komentar prosim

Oddelek: Kaj kupiti
121818 (1507) Buggy

Več podobnih tem