» »

win XP pro...downgrade iz win vista bussines

win XP pro...downgrade iz win vista bussines

šernk ::

na prenosniku bom delal downgrade iz viste na XP. naj bi se dalo to storiti s katerim koli cdjem od XPja. torej zanima me če jaz lahko potegnem iz neta XPpro in nato pač vpišem mojo serijsko oz kličem na microsoft in mi dajo novo. ali pa si moram jaz sposoditi od nekoga originalen cd od XPpro in s tistim to delat???

PS: ne me prepričavat da ostanem na visti, ker vam to ne bo uspelo. po 14 dneh preizkušanja več kot za internet se mi zdi sistem popolnoma neuporaben in neodziven. tako da hočem odgovor le na postavljeno vprašanje
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Rotty ::

CD nima nikaršne veze...MS ti da serijsko in to je to.

šernk ::

ok hvala, tak odgovor sem hotel prejeti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

BluPhenix ::

CD ima veze (vsaj tako pravijo pri MSju), mora namreč biti istega tipa, kot je Vista licenca. V tem primeru torej OEM.

ZA pridobitev nove serijske moraš poslati sken računa in sliko obstoječe vista licence na MS slovenija, nakar ti oni po mailu pošljejo novo kodo.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Rotty ::

Ja ampak fizično gledano CD kot tak nima veze. Je pa res, da je downgrade možen le na Business in Ultimate verziji, kjer lahko nato naložiš XP Pro.

šernk ::

kar mi je dejal v trgovini ni treba nobenega računa, le serijsko številko viste, ki naj bi že delala, če pa slučajno kaj zateži da naj kličem na microsoft, kjer mi bodo ali dali novo serijsko ali registrirali od viste da bo delala za XP, ne vem kako točno. saj mi bodo že oni povedali kaj vse rabim.

BluPhenix: kaj misliš s tistim OEM???
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SkIDiver ::

Če boš iz travnika potegnu Windows XP Pro in jih skušal namestit s ključem, ki ga boš dobil pri downgrade (ključ je OEM mimog grede) ti ga ne bo sprejelo, ker boš vnašal OEM ključ na VLK XP-je (lahko pa se zgodi, da bo prijelo, odvisno kako srečo boš mel kaj boš iz travnika potegnil).

moowy123 ::

Iz kje pa potem lahko potegnemo oem XP-je ?? (sam imam namreč isti problem)

šernk ::

torej moram najprej poiskati originalni CD od windowsov in ne kopije, če te prav razumem. hmmmmm težka bo :D

edit: sicer pa OEM in VLK kaj naj bi imeli vezo s CDjem. tisto je potem le vrsta ključa ali je le za en računalnik ali za več. ali pa je že imel kdo podobne težave:8)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()

andromedar ::

Po moje lahko tudi na MS pokličeš in jih to vprašaš ali lahko katerikoli cd uporabiš... Jim boš pa po vsej verjetnosti moral povedat serijsko št. XPjev, ki si jih namestil in prebrat tisto aktivacijsko kodo, ki je dolga 25 znakov. Pipika na drugi strani ti bo nato po telefonu povedala tisto, ki jo vpišeš in aktiviraš.

Takole na pamet, iz glave...je tel. 01/5853 477 ...če se ne motim.
Eh?

BluPhenix ::

Postopek pri MS slovenija je tak, kot sem ga napisal. Dowvgrade sem izvedel cca 7 mescev nazaj.

Rabiš OEM windows (povedo tudi na MS telefonu), sposotiš si jih lahko od kakšnega kolega, ki je dobil windows z nakupom novega računalnika (to je OEM), mora pa biti obvezno CD, s preinstalled se menda ne da.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

šernk ::

in naj jim povem da sem namestil piratske windowse???
čeprav po zdravi logiki nekje pa tudi moraš dobiti CD če omogočajo downgrade in ga ne dajo zraven :-/

edit: že grem v lov za originalnim CDjem, hvala BluPhenix za pojasnilo, pa hvala tud ostalim
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šernk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz nelegalno do legalno win7pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
243959 (2975) Mare2
»

Win XP re-install

Oddelek: Operacijski sistemi
102225 (1799) Jakka
»

Kako zamenjati CD KEY za Windows XP z legalnim??

Oddelek: Operacijski sistemi
204530 (4399) zk_eu
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363799 (2705) nonenone
»

Problemček-po butasti glavi! Potrebujem nasvet!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191304 (875) nonenone

Več podobnih tem