» »

Cena Q6600 padla na 147 evrov - vsaj pri severnih sosedih

Cena Q6600 padla na 147 evrov - vsaj pri severnih sosedih

Slo-Tech - Cena Intelovega štirijedrnika prve generacije, Q6600, je pri avstrijskih trgovcih padla na vsega 145 evrov. Kot člani naše skupnosti vedo, gre za procesor, izdelan v 65 nm tehnologiji, ki se greje bolj kot njegov naslednik iz družne Q9xxx in nima novega seta ukazov SSE 4.1. Kljub temu nova cena procesorja, kot posledica tržne bitke med dvema proizvajalcema procesorjem, razveseljuje potrošnike, ki skrbno načrtujejo nakup svojega delovnega mlinčka.

Znižanje cen je seveda za pričakovati tudi pri nas. Trenutno se cena za Q6600 giblje okrog 185 evrov.

50 komentarjev

«
1
2

Z-lot ::

Pri nas se lahko pričakuje samo pocenitev banan. Žal.

keber ::

Če bi mu sledil še kak Q6700 ...

kmetek ::

Z-lot sej ga dobiš za 185€, pač mala država višje nabavne, kaj vam ne gre v glavo?

Q6700 je pad 170€ v .DE

shayba ::

@kmetek daj kje si najdu Q6700 za 170€ daj link pa bomo naročli ;).

Matko ::

m4r3 ::

omega3 ::

@shayba: naprimer, Q6700 179E tukaj

ampak zakaj bi, ce imas lahko tole za 18E vec.

Q6xxx roba je out. DDR2 tudi. Razen ce gres na cheap. :)

tilinho20 ::

Q6xxx roba je out. DDR2 tudi.

Jap. Počasi. To mislim za DDR2, ker trenutno se ga splača le pod pogojem, če nekej hudo navijaš. Drugače pa ne. Količina je bolj pomembna kakor hitrost. Zato se še ne prodaja DDR3 tako veliko.

McLuzo ::

no no.. 2GB DDR3 stane še mnogo preveč sploh če gledaš na to kolikšna je razlika (praktična) v delovanju... To da je Q6xxx out... pa skor ne bi komentiru (sicer predvidevam da je bolj za hec rečeno).

To predvsem pomeni da sei boš lahko zelo dober oz. zmogljiv multi-task kompjutr za male pare zgradil. še 4GB rama za 60E not vržeš pa si na konju.

Ko pridejo tele cene v SLO bo spet smešno gledat med male oglase na slo-techu, ko se bo q6600 prodajal za 170E, ko bo v štacunah 140E+ :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

omega3 ::

Jap. Počasi. To mislim za DDR2, ker trenutno se ga splača le pod pogojem, če nekej hudo navijaš. Drugače pa ne. Količina je bolj pomembna kakor hitrost. Zato se še ne prodaja DDR3 tako veliko.

Ma folk je cuden. Jaz sem pred mesecem dni skupaj z Q9300 sparil en tale kit, ki sedaj laufa na 1600 MHz @7,7,7,24 pri (default za te module) napetosti 1,8 V. Ne vem do kam sicer gre folk z DDR2 overclocki, ampak tezko verjamem, da se da za isto ceno kljub se tak nizkim latencam dosezt primerljiv performance. Pa se ni edina razlika med DDR2 in DDR3 v frekvenci... Ampak je pa nekaj res, v Sloveniji se ta DDR3 kr nece prijet. Ker trgovci se dovolj dobro z 2 sluzijo. In tle ce ni ponudbe tut ni povprasevanja. Tudi zato jest pr nas ne kupim vec nicesar razen praznega DVD-ja ali kaksnega kabla.

omega3 ::

To da je Q6xxx out... pa skor ne bi komentiru (sicer predvidevam da je bolj za hec rečeno).
Emm, ne. ;)

To predvsem pomeni da sei boš lahko zelo dober oz. zmogljiv multi-task kompjutr za male pare zgradil.
Nedvomno. Ampak proc je performance in technology-wise O U T - out.

še 4GB rama za 60E not vržeš pa si na konju.
In potem samo se namestis enega od "krasnih" x64 operacijskih sistemov s perfektno podporo opremi in varnostnim featurjem, ki ti vsak tretji driver odpise. Yeah! :P (O linuxu tle ne bi)

Ko pridejo tele cene v SLO bo spet smešno gledat med male oglase na slo-techu, ko se bo q6600 prodajal za 170E, ko bo v štacunah 140E+ :P
Zalostno ja, ker se bo kaksen (rabljen) tako tudi prodal.

edit: spacing

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omega3 ()

PARTyZAN ::

DDR3 se ne prodaja, ker je predrag. Imam rajsi 4GB kit DDR2 RAMa kot pa 2GB kit DDR3.

omega3 ::

Imam rajsi 4GB kit DDR2 RAMa kot pa 2GB kit DDR3.

Smotrnost take preference zavisi na tem, ali res potrebujes 4 GB. Vecina uporabnikov jih ne, in imajo prvih 0,5-1,5 GB v uporabi, ostalo pa samo "sedi tam", neizkorisceno. Ker ni veliko aplikacij, ki bi bile kar tako sposobne pozret toliko RAMa. Se mi zdi, da je to pehanje "Vec RAMa, VEC RAMa, SE VEEEEC RAAAAMAAAA!" posledica casov, ko je bilo spomina v masinah res premalo in je bil komponenta drazja od dobre graficne kartice, cemur danes vec ni tako. Sem si pred dobrim letom omislil eno tako cheap zadevo - crappy procesor pa 4 GB DDR2. Pa ga nisem imel kej rabit. In 64-bitni OS (tako en kot drugi) me je spravljal ob zivce. Ni vredno. :) Sem prodal vse skupaj in se hkrati se znebil te neutemeljene volcje lakote po RAMu, 2 GB za npr. kodiranje videa, MATLAB in kar imam se aplikacij na mocnejsi masini je povsem dovolj. Saj ne dvomim, da marsikdo dejansko potrebuje 4 GB, samo bojim se, da veliko manjsi procent ljudi, kot jih dejansko taksno kolicino vtakne notri.

Phoebus ::

Greje, greje...na stock hladilniku ni nobena težava ~3.2 GHz. Pa še 4 gige DDR2 rama in si na konju.

mtosev ::

cudn jaz pa mam ddr3 plato doma
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

Sej pa Vista zna kompletni ram prechechat v naprej. Tak da nevem kaj mislis stem da ga ne uporablja. 3Gb mam trenutno in je celi v uporabi sledec po task managerjem. Pac si vista prechacha svoje.

keber ::

Kako lahko eni sploh predlagate karkoli od Q9XXX serije namesto Q6000 serije, če pa najcenejši predstavniki v Sloveniji dražji za vsaj tretjino?

novinec09 ::

Saj Q6600 so tudi v SLO malo šli dol - 170 EU.

omega3 ::

Sej pa Vista zna kompletni ram prechechat v naprej. Tak da nevem kaj mislis stem da ga ne uporablja. 3Gb mam trenutno in je celi v uporabi sledec po task managerjem. Pac si vista prechacha svoje.
Mas ti kompjuter zarad Viste al zarad aplikacij, ki jih gor poganjas? To, da Vista pre-cachea software in fajle, ki so pogosto v rabi in zato zasede velik del prostega RAM-a, nima nobene veze s tisto porabo oz. potrebo, o kateri sem jaz govoril.

Kako lahko eni sploh predlagate karkoli od Q9XXX serije namesto Q6000 serije, če pa najcenejši predstavniki v Sloveniji dražji za vsaj tretjino?
Kljucna beseda - "v Sloveniji". Treba mal manj balkansko razmisljat. Smo v EU kao, izkoristite. Velik cenej roba ce kupis vsaj dva diska ali procesor denimo, se znesek relativno visoke postnine takoj nadkompenzira), s kvaliteto se nikol problemov, dostava v treh delovnih dneh, dnevno revizirane cene, nova roba je na trgu ene 2+ meseca predno slovenski trgovci slisijo zanjo... the list goes on. Aja, placilo racuna te pride pa lih 31 centov, nobene kreditne ne rabis (SEPA). Mal poglejte okrog po webu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: omega3 ()

GrimReaper ::

Če je to zate SLO, pol tut ok.

Pa kaj vam ni jasno glede DDR3, spodoben 2x1GB kit te pride 350€, DDR2 pa dobiš 800 CL4 za manj kot 50€.

Smo v EU kao, izkoristite.

Še iz Maribora/Kopra ne naročamo, bomo pa iz Avstrije/Nemčije, yeah right. Najraje lokalna trgovina, sam tam je vse dražje, tako da AGT, Mlacom, Mimovrste zmagajo.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

omega3 ::

Pa kaj vam ni jasno glede DDR3, spodoben 2x1GB kit te pride 350E, DDR2 pa dobiš 800 CL4 za manj kot 50E
Ne nabijaj. Za 310E dobis ze 4 GB kit DDR3 1600 MHz CL7. To ni "spodoben" RAM, to je Top of the line. Sej ne pravim, da DDR3 ni drazji, ce gledamo isti performance, ampak... vprasanje DDR2/DDR3 je analogno dilemi WindowsXP/Windows Vista. Eni so pac za cajtom. Sej glede na to kaksne trgovce imamo to lahk cist razumem.

Še iz Maribora/Kopra ne naročamo, bomo pa iz Avstrije/Nemčije, yeah right. Najraje lokalna trgovina, sam tam je vse dražje, tako da AGT, Mlacom, Mimovrste zmagajo.
Vedno se nekje pojavi mentaliteta kot problem, res je.

kixs ::

Pa kaj vam ni jasno glede DDR3, spodoben 2x1GB kit te pride 350E, DDR2 pa dobiš 800 CL4 za manj kot 50E
Ne nabijaj. Za 310E dobis ze 4 GB kit DDR3 1600 MHz CL7. To ni "spodoben" RAM, to je Top of the line. Sej ne pravim, da DDR3 ni drazji, ce gledamo isti performance, ampak... vprasanje DDR2/DDR3 je analogno dilemi WindowsXP/Windows Vista. Eni so pac za cajtom. Sej glede na to kaksne trgovce imamo to lahk cist razumem.

Še iz Maribora/Kopra ne naročamo, bomo pa iz Avstrije/Nemčije, yeah right. Najraje lokalna trgovina, sam tam je vse dražje, tako da AGT, Mlacom, Mimovrste zmagajo.
Vedno se nekje pojavi mentaliteta kot problem, res je.


Pretiravas kot velik 8-O

Cveto ::

Ja, vprašanje je res podobno dilemi Vista-XP. In zaenkrat zmaga XP. Enako stvar opravi za manj sredstev! DDR3 se bo pač začel bolje prodajati ko se bo cena približala na 10-20% nad ceno DDR2 , glavna izbira pa bo postal ko bo cena nižja od DDR2.

Sej Vista je tudi cenejša od XP! ;)

keber ::

Pa kaj vam ni jasno glede DDR3, spodoben 2x1GB kit te pride 350E, DDR2 pa dobiš 800 CL4 za manj kot 50E
Ne nabijaj. Za 310E dobis ze 4 GB kit DDR3 1600 MHz CL7. To ni "spodoben" RAM, to je Top of the line.


Za 4,5x manjši denar dobiš 4 GB DDR2, ki ni top of the line, je pa samo za par procentov počasnejši kot "topline" DDR3. Za 310 evrov dobiš že polovico zelo solidnega štirijedrnega računala. Moraš biti res kuku, da pri teh cenah sploh pomisliš na DDR3.

3p ::

Joj, joj. Navijači. Me vedno boli glava. Omega3: in koliko je tvoj DDR3 mlin hitrejši od DDR2 mlina? (Pa ne po teoretični prepustnosti pomnilnika, ampak v neki aplikaciji, ki jo dejansko uporabljaš).
Še dve misli. Masa RAMa je uporabna tudi za diskovni predpomnilnik. Pri sedanjih cenah je že čisto smotrno. Zakaj Q6600 namesto Q9nekaj? Med drugim zato, ker imamo eni plate, ki ne podpirajo 45nm procov...

bond007 ::

Še primerjava najcenejša 2GB palčka ddr3: 107 EUR vs najcenejša ddr2 33 EUR. Kot so že povedali zgoraj, zaenkrat ni dileme kaj kupit, če vsaj malo racionalno razmišlaš. Če pa imaš keš za razmetavanje, potem pa ddr3.

PlayTheGame ::

Kolikor sem dosedaj prečekiral testov DDR2 vs. DDR3 je razlika v performansih tako majhna, da je pri trenutnih cenah enega in drugega pomnilnika, DD3 res samo za hardcore computer freak-e, ki hočejo biti "l33t" :P. Razlike v praksi praktično ne bo opazil nihče, v igrah se giblje od 0 do še ne celih 2 FPS-jev, ponekod je DDR2 zaradi nižjih latenc celo hitrejši. Malo večje razlike se bodo pokazale samo v sintetičnih testih pa še to ne v vseh. Se pridrožujem mnenju, da bo DDR3 postal izbira, ko bo stal isto ali bil cenejši od DDR2. Isto je bilo z DDR1 vs. DDR2 in tu ne bo nič drugače...;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Jux ::

LOL, kakšni otroci.

DDR3 vs. DDR2 - zakaj zavraga bi kupoval DDR3, če je najcenejši modul 3x dražji. Hell, tudi če ostaneš na 2gb rama (in si lažeš da ti 4GB nič ne pomaga), si plačal več. (BTW: pod 4gb rama res nima smisla kupovat, pri današnjih cenah pomnilnika, da ne govorimo da vista povsem solidno ponuca tudi 6GB za smooth delovanje).

Q6600 vs Q9300. Neka kao new vs. old tech bitka. WTF. A ste prebral teste? Kolikšna je razlika pri istem clocku? Zelo blizu nič. Nadalje - navijanje... Po mojih izkušnjah sem z vsemi Q6600 prebil 3.6ghz, s tem da s stock ventom lavfajo na 3.3-3.4ghz stable. Z infinityem 3.6-3.7 np. Zdej pa poglejmo kakšen fsb rabimo za isti OC pri 9300? 7.5 x 500. :)

Ok, kaj je torej razlika:

1. q6600, 2 gb vanilla ddr2 z fsb 400 supportom, katerakoli p35 plata. = 185 + 35 + 80 = 300€ za doseganje 3.3-3.7 OCjev
2. q9300, 2 gb vanilla ddr 3 s fsb 500+ supportom, malo bolj izbrana p35 plata (DDR2/DDR3 kombinirano) = 245€, 90€, 100€. = 435€ za doseganje enakih oz. kanec boljših OCjev.

Če pa želimo met 4GB rama, je razlika še večja, če želimo pa kaj več met (zaradi omejitve števila modulov) je treba pa še plato menjat (+50 do +100€).

Uglavnem, jst svoj keš ne mislim metat skozi okno, zaradi tega ker je q6600 "stara tehnologija"... LOL
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

destroyer2k ::

Pa kaj vsi tako govorite čez ddr3? Kit kateri košta kot je zgoraj bil podan, ki ni tako drag je zelo dober. Lahko pa bi prej pogledal teste, preden žaite vse skupaj. Recimo najcenejši ddr3 (skoraj najcenejši samo je minimalna razlika) je enako hiter, kot top of the line ddr2. Me res zanima koliko dejansko vas pa nuca tiste top of the line modele. Ker še tudi kakšen programer ne rabi takšne stvari, samo vi radi nabijate s tem cenam radi.

keber ::

Aha, kuku se je že javil. kak xbitlabs, anandtech in podobno poglej (hint: ddr3 vs ddr2). Teoretično je ddr3 mnogo boljši (čeprav so cene še večje), pri programih in igrah pa je razlika največ 5 procentov. Za 300% večjo ceno. Juhu.

Bolje imeti 2 GB ddr2 rama kot pa 1 GB ddr3 rama, pa četudi je ta 8 gigahercen.

Pravzaprav nihče pri zdravi pameti ne rabi DDR3 rama. Ogromne količine poceni rama pa marsikdo. Danes je 4 GB za marsikoga že nuja, z 2 GB se marsikaj vleče kot megla lanskega decembra.

omega3 ::

Vsem, ki ste zgoraj tako poznavalsko okronali DDR2 priporocam v razmislek se sledece:
- Pustite nestandardne (JEDEC) frekvence DDR2, i.e. 801+ MHz pri miru, pa postavite omiljene cenene DDR2 module ob bok DDR3 in potem primerjajte. Navijalski DDR2 RAM tudi ni poceni!
- Cena DDR3 je vsekakor visoka. Ker ni nihce pripravljen placat nekaj vec za sodobno tehnologijo. In potem pride do takihle postov kot je sledec:
Joj, joj. Navijači. Me vedno boli glava... Zakaj Q6600 namesto Q9nekaj? Med drugim zato, ker imamo eni plate, ki ne podpirajo 45nm procov...

Moj odgovor je pa "Joj, joj. Nadgrajevaci". Namesto da posodobite maticno plosco, procesor na 45 nm in zraven dodate DDR3 RAM, z drugimi besedami, kupite nov racunalnik, raje gledate, kako staro zadevo se za nekaj casa nadgradit in nekako poflikat. Ko bo cez kako leto DDR3 RAM mogoce koncno prevladal in bomo ugledali module z 1800 MHz in vec (NEWSFLASH! za "poznavalce" - 1800 MHz ni najvisja mozna DDR3 frekvenca) za ceno DDR2 RAM-a izpred enega leta recimo, boste lahko ponovno jokali, da sedaj pa nimate DDR3 plate. Takrat se bom pa jaz sel "nadgrajevaca". Tezko vidim logiko v nakupu sistema s procesorjem, ki je nadgradljiv danes, ne pa cez leto ali dve, ko ima pojem nadgradnje res kaksen smisel.

Pa se odgovor na zastavljeno vprasanje
Omega3: in koliko je tvoj DDR3 mlin hitrejši od DDR2 mlina? (Pa ne po teoretični prepustnosti pomnilnika, ampak v neki aplikaciji, ki jo dejansko uporabljaš).
Še dve misli. Masa RAMa je uporabna tudi za diskovni predpomnilnik. Pri sedanjih cenah je že čisto smotrno.
Ej, ne vem. Imam DDR3-only plato, tako da palicic ne morem zamenjati za DDR2 in pognati istih testov. Sicer pa moj primarni razlog za izbiro DDR3 RAMa nikoli ni bil performance gain, ker sem pri nabavljenih modulih gledal na value, ne performance (I'm not made of money), ter na nadgradljivost.
Kar se tice diskovnega predpomnilnika; res zelo fajn ja, se posebej ce mas dejansko potrebo po hitrem branju/pisanju po disku. Ce recimo kupujes server, ki bo laufal databazo. Za povprecnega PC uporabnika spet mal overkill. Jaz se smatram po zahtevnosti uporabljanih aplikacij za malce vec kot povprecnega uporabnika, zato sem postavil RAID5 array, ki POVSEM zadosti potrebam po storage prepustnosti.

OChack ::

hja maldeniči goraj.... roba q6xxx še ni out in se celo bolje navija kot roba q9300 recimo :) ......intel ima še vedno nekaj težav in začuda imajo čipi TLB bug :)
no vsekakor je preko meje kr pocen stuff, sm naroču samsung 1TB disk za 118e sicer pa drivecity.de kul stran za nakupe pošlejo v slo, sam se splača bl masovne nakupe tako da se poštnina porazdeli, pa z garancijo ni problema, izdelek ki ga vrneš za tja poštnino plačate vi za sm pa oni.
kar se pa rama tiče sm na mašini presedlov iz 2gb na 4gb (ddr2) in morm rečt da se pozna, si nism mislu da se bo tok poznal tko da še vedno je bolje met 4gb ddr2 kot 2gb DDR3 še posebej če imate visto ali pa windows 7 v mislih
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

GrimReaper ::

Ne nabijaj. Za 310E dobis ze 4 GB kit DDR3 1600 MHz CL7.

Dobiš ja:
http://www.funtech.si/ram.htm
http://www.mlacom.si/tree.aspx?nodeid=2...
http://www.nakupi.net/kategorija_Spomin...

Sploh nimamo kej o ceni, ker niti ne dobiš 2x2GB 1333+ rama. Da se nadgradnja splača pa rabiš menjat na vsaj 1600MHz.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

MrStein ::

No, pol pa en naj da primerjavo (cena in zmogljivost) konkretnega sistema. Ki se pri nas (ali v bližini) dobi. Ali si ga vsaj videl.

"Dokazi, ne obljube" ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

destroyer2k ::

keber

Hmm da vidim 2 gb z frekvenco je cena 50€ tukaj nekje ddr2 pa 2 gb pa okoli 20-30€ kje točno je 300% večja cena? Ne zanima me kateri imajo majnšo latenco itd., ker za igre itd., pa se res ne pozna to. Če pa res rabiš majhno latenco visoke frekvence (kar dvomim, da ih sploh kdo rabi na celem slo-techu), pa je zgodba drugačna.

Pesimist ::

Cena rama gre baje ta teden gor spet baje. Tak da bo kmalu 400% :P.

Drugace pa nevem. Zgoraj stoka Omega3. da mi hocemo nadgraditi obstojece sisteme a v isti sapi pa izjavi, da nasledno leto bo pa on. Haha ki je point tu.
Povrhu tega pride spet novi socket tak da si bos lahko to plato z tem cool DDR3 v rit ftakno samo. :\

Vse teste kaj sem gledal DDV2 vs DDR3 kazejo isto kot nekdaj z DDR1. Prakticno nic pohitritve oz celo zmaga v DDR2 stran v vecjem delu. In ce vzemem ceno v racun se res vprasam zakaj zavraga bi placal tolko vec in dobil nic. :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

PARTyZAN ::

Imam rajsi 4GB kit DDR2 RAMa kot pa 2GB kit DDR3.

Smotrnost take preference zavisi na tem, ali res potrebujes 4 GB. Vecina uporabnikov jih ne, in imajo prvih 0,5-1,5 GB v uporabi, ostalo pa samo "sedi tam", neizkorisceno. Ker ni veliko aplikacij, ki bi bile kar tako sposobne pozret toliko RAMa. Se mi zdi, da je to pehanje "Vec RAMa, VEC RAMa, SE VEEEEC RAAAAMAAAA!" posledica casov, ko je bilo spomina v masinah res premalo in je bil komponenta drazja od dobre graficne kartice, cemur danes vec ni tako. Sem si pred dobrim letom omislil eno tako cheap zadevo - crappy procesor pa 4 GB DDR2. Pa ga nisem imel kej rabit. In 64-bitni OS (tako en kot drugi) me je spravljal ob zivce. Ni vredno. :) Sem prodal vse skupaj in se hkrati se znebil te neutemeljene volcje lakote po RAMu, 2 GB za npr. kodiranje videa, MATLAB in kar imam se aplikacij na mocnejsi masini je povsem dovolj. Saj ne dvomim, da marsikdo dejansko potrebuje 4 GB, samo bojim se, da veliko manjsi procent ljudi, kot jih dejansko taksno kolicino vtakne notri.


Vidim, da se se nisi srecal z Visto in kaksno zahtevno igro v kombinaciji. Verjemi, 2GB je minimum, ce hoces delat z Visto normalno. Pa nekdo je v temi tudi ze rekel ... preformance boost pri visjih frekvencah DDR3 ramov je premajhen, da bi opravicil svojo ceno.

Mimogrede, ta trenutek, ko pisem tale post v Firefoxu imam zasedenega 2560MB RAMa. (V ozadju tece se XChat, uTorrent, Ventrilo in pa odprti dve mapi v Explorerju)

Da reces, da je 2GB RAMa dovolj za vsakega povprecnega gamerja je pa ... enostavno debilno.

suntrace1 ::

Ta tema sploh ni več o Quadih ampak o DDR2 vs DDR3, Vista vs. WinXP, 2GB vs. 4GB, ... zdaj pa že pada na nivo zmerjanja z debili in podobno. Bljak :(

Personanonim ::

8-O...se strinjam suntrace1...torej: Q6600 ali Q9300 ? Kaj ,zakaj in kako:)?

Pesimist ::

valda q6600 ce je cenejsi.

PrimozR ::

Vsem, ki ste zgoraj tako poznavalsko okronali DDR2 priporocam v razmislek se sledece:
- Pustite nestandardne (JEDEC) frekvence DDR2, i.e. 801+ MHz pri miru, pa postavite omiljene cenene DDR2 module ob bok DDR3 in potem primerjajte. Navijalski DDR2 RAM tudi ni poceni!
- Cena DDR3 je vsekakor visoka. Ker ni nihce pripravljen placat nekaj vec za sodobno tehnologijo. In potem pride do takihle postov kot je sledec:
Joj, joj. Navijači. Me vedno boli glava... Zakaj Q6600 namesto Q9nekaj? Med drugim zato, ker imamo eni plate, ki ne podpirajo 45nm procov...

Moj odgovor je pa "Joj, joj. Nadgrajevaci". Namesto da posodobite maticno plosco, procesor na 45 nm in zraven dodate DDR3 RAM, z drugimi besedami, kupite nov racunalnik, raje gledate, kako staro zadevo se za nekaj casa nadgradit in nekako poflikat. Ko bo cez kako leto DDR3 RAM mogoce koncno prevladal in bomo ugledali module z 1800 MHz in vec (NEWSFLASH! za "poznavalce" - 1800 MHz ni najvisja mozna DDR3 frekvenca) za ceno DDR2 RAM-a izpred enega leta recimo, boste lahko ponovno jokali, da sedaj pa nimate DDR3 plate. Takrat se bom pa jaz sel "nadgrajevaca". Tezko vidim logiko v nakupu sistema s procesorjem, ki je nadgradljiv danes, ne pa cez leto ali dve, ko ima pojem nadgradnje res kaksen smisel.

Pa se odgovor na zastavljeno vprasanje
Omega3: in koliko je tvoj DDR3 mlin hitrejši od DDR2 mlina? (Pa ne po teoretični prepustnosti pomnilnika, ampak v neki aplikaciji, ki jo dejansko uporabljaš).
Še dve misli. Masa RAMa je uporabna tudi za diskovni predpomnilnik. Pri sedanjih cenah je že čisto smotrno.
Ej, ne vem. Imam DDR3-only plato, tako da palicic ne morem zamenjati za DDR2 in pognati istih testov. Sicer pa moj primarni razlog za izbiro DDR3 RAMa nikoli ni bil performance gain, ker sem pri nabavljenih modulih gledal na value, ne performance (I'm not made of money), ter na nadgradljivost.
Kar se tice diskovnega predpomnilnika; res zelo fajn ja, se posebej ce mas dejansko potrebo po hitrem branju/pisanju po disku. Ce recimo kupujes server, ki bo laufal databazo. Za povprecnega PC uporabnika spet mal overkill. Jaz se smatram po zahtevnosti uporabljanih aplikacij za malce vec kot povprecnega uporabnika, zato sem postavil RAID5 array, ki POVSEM zadosti potrebam po storage prepustnosti.


Jao, folk bo jokal ja, ampak zdaj ima enak performance za bistveno manj denarja, potem pa bo šel na DDR3 in popolnoma nov sistem (sam ciljam na DDR3 šele z Nehalemom, prej skoraj ziher ne) in dobil DDR3 RAM za precej precej nižjo ceno. Ampak hej, če ti paše keš proč metat, be my guest. Q6600 je odličen proc, sploh za to ceno in mislim da se ne splača posegati po Q9xxx, razen če res res hočeš. Edin večji plus 9k je itak (precej) manjša poraba.

GrimReaper ::

sam ciljam na DDR3 šele z Nehalemom, prej skoraj ziher ne

Enako.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

OChack ::

ja ram se kr draži, sam sm kupu teanm group ddr2 4GB in lih smola, dav sm 85e namest 75 tko da cene letijo počasi gor, DDR3 je za moje pojme še predrag in prepočasn, bojo pa pršli še njegovi časi tako kot so za ddr2
Int€l inside, IDIOT Outside

shayba ::

splača se kupit ddr3 cruciale ;).

PlayTheGame ::

Vidim, da tisti ki ste že kupil DDR3 sedaj na vsak način zagovarjate to investicijo oz. se tolažite, da niste denar stran vrgli. Še enkrat predlagam, da si pogledate par testov na priznanih straneh kot npr. xbit labs, anandtech,... itd. in potem pametujete. Da bi pa sedaj nadgrajeval računalnik samo zato, da bi lahko dal gor DDR3 rame je pa itak neumnost in metanje denarja skozi okno. Nihče ni trdil, da je DDR3 ram slab ali kaj podobnega, samo glede na price/performance je čist totalno PREDRAG (zaenkrat) in to je bistvo!:|
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Pesimist ::

plus cez malo cajta bo ram tak cenejsi in hitrejsi. Kaj bojo pa tisti ko so zaj kupli pocasnega? Kupli hitrejsega pa bo se vse downclockalo. Potem se bojo pa v rit grizli in prodajali staro saro. :D

MrStein ::

Cene RAM-a baje gredo gor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tilinho20 ::

Katerega? DDR2 gre gor, DDR3 pa dol.

Pesimist ::

Jap da bo na koncu DDR2 drazji kot je DDR1 bil :P
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616574 (13573) SuperVeloce
»

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10621314 (17096) _IKE_
»

Pomoč glede izbire procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
181530 (1179) dzinks63
»

Intel pocenil štirijedrnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
7310275 (6931) Meizu

Več podobnih tem