» »

Izgubljeno geslo na Visti...

Izgubljeno geslo na Visti...

Brane2 ::

Kolegica ima Visto na notesniku in je po nekaj mesecih neuporabe pozabila geslo.

Na kak način ga lahko zresetiram na neko znano vrednost?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Jackal ::

Ena od možnosti je ophcrack. Gre za linux live cd, ki je narejen prav za odkrivanje pozabljenih gesel. Vstaviš v CD pogon, z bootaš in čez par minut imaš geslo. Sem ravno včeraj imel enak problem, ko sem priklopil nov računalnik na mrežo in sem hotel dostopat do serverja, pa sem ugotovil da ne vem več gesla.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Brane2 ::

kewl. Bomo probali. Hvala.
On the journey of life, I chose the psycho path.

luky ::

Ena od možnosti je ophcrack. Gre za linux live cd, ki je narejen prav za odkrivanje pozabljenih gesel. Vstaviš v CD pogon, z bootaš in čez par minut imaš geslo. Sem ravno včeraj imel enak problem, ko sem priklopil nov računalnik na mrežo in sem hotel dostopat do serverja, pa sem ugotovil da ne vem več gesla.


Sem poskusil s tem CD-jem, na prenosniku kjer imam Visto Ultimate pa ni našel oz. pokazal gesla.Napisal je not found pri mojem userju pa imam geslo za dostop v Visto normalno.

Brane2 ::

Zato pa stvar dela preko placebo efekta. Čim sem jo naložil in poklical kolegic, da uletim probat, se je spomnila gesla... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Jackal ::

Tipično ;)

Drugače pa je treba zadevo pustit, da melje par minut. Tudi pri meni je bilo sprva "not found" za geslo pri mojem uporabniškem imenu, vendar se je po kakšnih 5 minutah izpisalo pravilno geslo.

SkIDiver ::

Narediš system restore oz obnovitev sistema na čas preden si spremenil geslo.

Brane2 ::

Geslo ni bilo spremenjeno ampak izgubljeno. In to ne v mašini ampak v glavi lastnice.
On the journey of life, I chose the psycho path.

luky ::

Tipično ;)

Drugače pa je treba zadevo pustit, da melje par minut. Tudi pri meni je bilo sprva "not found" za geslo pri mojem uporabniškem imenu, vendar se je po kakšnih 5 minutah izpisalo pravilno geslo.


Pri mene ta zadeva ni delovala. Pustil sem 4 ure pri miru PC-p ni nič našel oz. izpisal kaj imam za geslo razen not found tako kot prvič.

Žal mislim, da program ni dorasel za Visto.

lp.

Mavrik ::

Ophcrack uporablja t.i. "rainbow tables" za LM Hash, ki so ga uporabljali Windowsi za shranjevanje gesel krajših od 14 znakov. Vista tega več ne uporablja nikoli, zato seveda ta postopek več ni uporaben. Nov postopek pa še ni tako optimiziran, zato ni čudno da tudi po štirih urah zadeva še ni našla gesla, saj je nov hash precej težje razbiti.
The truth is rarely pure and never simple.

luky ::

Mavrik

Hvala za obvestilo. Sem predvideval, da je nekaj takšnega.

lp.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows logon ne sprejme več gesla - kaj sedaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
275582 (4973) orllachieh
»

Kje v Mariboru je hiter (free) WI-FI dostop

Oddelek: Loža
253396 (2661) Chelios
»

pozabljeno geslo v windows visti

Oddelek: Pomoč in nasveti
201634 (1396) Furbo
»

ob zagonu zahteva geslo

Oddelek: Operacijski sistemi
101444 (1245) solatko
»

Win XP Uporabniško geslo - problem

Oddelek: Operacijski sistemi
202286 (2027) jahtba

Več podobnih tem