» »

Celeron 400

Celeron 400

m.i.h.a. ::

Imam plato katera podpira fsb samo 66 in 100 Mhz, tako da bi procesor lahko navil iz 400 na 600 Mhz v enem koraku. Sedaj mi pa vi povejte ali ga lahko navijem tako in če moram kaj spreminjat voltažo in dodatno hladiti? Ali bi zadostoval en Volcano cooler, ki bi ohladil proc tako da ga nebi skuril pri 600 Mhz?

Dj-Prah ::

Ti samo vrzi gor Vulcanota bilokerga(sej so vsi dobri) pa men se vid da bos mogu tud mal voltazo zvisat,probaj.Skurt nimas kej z vulcanotom,brez skrbi.

LP8-)

migič ::

Ej prahec, kerga pa men predlagaš za celerona 466 (slot1), ker vidim, da menjaš hladilnke, ko gate!?:D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

m.i.h.a. ::

Pa ni to prevelik šok za proc iz 400 na 600?

Thanatos ::

samo redki Slot 1 celeroni zdržijo 400@600 z originalnim hlajenjem. Tako da naredi dobro ventilacijo ohišja in še kakšen dober ventilator daj na CPU (slot1 golden orb če ga še kje dobiš). Če maš pa PPGA pa kupi kakšen Volcano 6, ali kaj podobnega. Pa katero plato pa maš da nimaš v Biosu za štelat FSBja?

m.i.h.a. ::

Navijam lahko v biosu, proc pa je na socketu, kaj je to varno?

Thanatos ::

ja kako si pa ti mislil? prek jumperjev?

m.i.h.a. ::

Ne jaz mislim navijat preko biosa. Težava je le da nisem siguren če bo proc to prenesel.

burec ::

Ja jst ma tud podoben problem! Mam celerona 400 (stocket 370)! Pa eno plato od ECS! No in jst si v biosu lahko naštimam največ do 83 FSBjev!Pol pa premaknem jumper, potem mam v biosu najmanj 100FSBjev(lahko dam pa tud več)! No in zdej problem! Jst bi ga dal rad na 100 fsb(600MHz)! Zažane se vse normalno, potem pa ko naj bi se od windowsov(mam ME) una slikca pokazala, mi napiše neka zaščitna napaka!Al pa mi jav da je neka datoteka kao poškodovana!(če daš pa nazaj na 400 pa normalno spet dela)!A je to zarad ventilatorja oz temperature??Ker zdej mam sicer originalnga, sam sm sam hotu probat če bi delalu, ka itak bom Vulcanota kupu!!!Aja...pa za kolk naj bi zvišal voltažo? Upam da je mu kdo že take probleme, pa da jih je uspešno rešu!!!:D

perci ::

ti kar navij brez skrbi, procesorju ne bo hudega, verjetno pa je, da ti ne bo deloval (pokvaril se pa ne bo) na 600, če ne boš imel dobrega hlajenja in zvišane voltaže. Voltažo zvišuj postopoma in ko ti bo delovalo, je v redu.

burec ::

Aha...potem misliš da je kriva temperatura....!
Ok bom vent kupu....pa bo pol pa ok!

LP

m.i.h.a. ::

Tudi jaz sem se odloču da kupim nov vent, pa mi svetujte katerega. Cena naj bo tam nekje do 4k.

perci ::

oboje je pomembno, sam v tvojem primeru bi rekel, da je pač premala voltaža

madmitch ::

Kaj pa mi predlagate, če mi bios dovoli samo nastavnjanje "CPU Host Clock (CPU/PCI) ne pa FSB ali voltaže.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Thanatos ::

Volcano 7 ali pa Volcano 6+, Dragon Orb 3 7000 (ne kupit Volcana 6 pri mlacomu ker ni od Thermaltaka ampak od Evercoola).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411735 (1200) sheep
»

Navijanje Celerona 400?

Oddelek: Navijanje
211241 (936) McWolf
»

Navijanje celeron 400

Oddelek: Navijanje
131205 (1020) ABX
»

Najbolj navit stari proc

Oddelek: Navijanje
251324 (989) MiKi
»

Abit BH6

Oddelek: Strojna oprema
231537 (1289) Loki

Več podobnih tem