» »

T-2 uvedel PVR

1
2
»

Tr0n ::

Uporaba tega snemalnika je dejansko veliko lazja od kaksnih DVD/VHS recorderjev. Samo iz menija izberes snemalnik in dolocis zacetni in koncni cas.

Tako, da bodo to znali uporabljati tudi "domaci". ;)

Brane2 ::

Glede na to, da jim še sedaj po par letih moram kdajpakdaj prit in prižgat vse skupaj in spravit do faze "pritisni tipko X za kanal Y", kar nekako ne verjamem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Tr0n ::

Vsekakor lazje od obicajnih recordejev. To je bil moj point. :)

BigWhale ::

Zakaj bi bila stvar zadosti sposobna dekodisrat videlo in ga metat na TV, ne bi bla pa sposobna preprosto skopirat podatkov na disk ?


Poleg tega, da sproti se gledas TV?

Brane2 ::

Zakaj ne, sploh če gre za isti kanal ?

Če je program širok nekih 4Mbit/sec, je to pol megabajta v sekundi. Mala malica, sploh ker se vsi ti prenosi na in z USB naprav dogajajo praviloma preko DMA kanalov.

Pa tudi če bi snemal drugi kanal, bi to pomenilo extra 2x bandwidth zanj 1x za dolpoteg iz mrežne in drugič upload na disk - v najslabšem primeru. Še vedno povsem dosegljivo za 40 MHz PowerPC z namenskim čiperajem v Aminu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

NO,d a ne bom izpadu preveč pameten.

Ne pravim, da bi to ziher delalo, le da ne vidim očitnih vzrokov, zakaj ne bi.

Včasih je T-2 nekaj razvijal zadeve na to temo - kao novi meniji itd.

Se da še vedno dobiti dostop do spremne dokumentacije ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

roCkY ::

Hm tega ne zastopim ?? Zakaj najem prostora na disku?

Ali se celoten program preprosto ne posname in potem strema uporabnikom na zahtevo glede na naročilo? Sistem se mi zdi kot napihovanje in prodajanje megle.

Sicer pa je večina oddaj SLO in POP dostopna na njihovih strežnikih v zadovoljivi kakovosti.

Se mi zdi popolnoma nepotrebno in neuporabno. Pa ne uporabljam enostavno deluječe "sive" alternative za rekording prek PC. Občasno pa prek neta pogledam kako debato na katero me kdo opozori.

KoMar- ::

No, sej tebi ni treba uporabljat. Nekaterim bo pa zadeva koristila in jo bodo.

podbevna ::

Meni se zdi to super!

Sem že investiral tisti evro in bom snemal dnevnik med večerjo.

Zakaj imajo samo 4 kanale? Avtorske pravice ali kaj drugega?

Tr0n ::

Za ostale se pridobivajo dovoljenja.

Zzzzzzz ::

Amino ima Linux kernel 2.4.something, USB priključek pa sploh ne dela (ni podpore v kernelu), development kit za en model pa stane cca. 20k USD... Tku da kišta piva za tistega, ki mu uspe skupaj spravt aminota in USB disk. :)

Za Aminota je edina prava rešitev ga z 10. štuka skozi okno zabrisat... :)

gGiF ::

Ne morem verjet koliko butastih komentarjev na dobro novico.

Zadeva je ugodna, 1 EUR bodo tastari placali, uporabljat ze znajo, jest mam pa mir in ne poslusam vec ocitkov, da odkar smo na optiki ne morejo gledat in snemat naenkrat.

Na disk se ze vseskozi da snemat, vse kanale, na racunalniku. Tako da ce je komu predrago, naj snema na racunalniku! To storitev bodo pa uporabljali pac tisti, ki jo zelijo.

TiVo pa, ce bo, ko bo dostopen, bo predvidevam da drazji. Za 1 EUR se ne bo tega nihce lotil.

BigWhale ::

Ne morem verjet koliko butastih komentarjev na dobro novico.

Zadeva je ugodna, 1 EUR bodo tastari placali, uporabljat ze znajo, jest mam pa mir in ne poslusam vec ocitkov, da odkar smo na optiki ne morejo gledat in snemat naenkrat.


Kdo bo pa meni placal? Tud tastari? ;>

Na disk se ze vseskozi da snemat, vse kanale, na racunalniku. Tako da ce je komu predrago, naj snema na racunalniku! To storitev bodo pa uporabljali pac tisti, ki jo zelijo.

TiVo pa, ce bo, ko bo dostopen, bo predvidevam da drazji. Za 1 EUR se ne bo tega nihce lotil.


Hm, Vse kanale lahko snemas? Vseh hkrati verjetno ne, tudi ce si na optiki. Ce pa nisi, pa ne mores niti enega gledat, enega snemat in hkrati uporabljat interneta. ;)

...

Res je, precej prevec butastih komentarjev. ;>

darkolord ::

Kdo bo pa meni placal? Tud tastari? ;>

Ne, ti. Ker si že ti "tastar"

NavadniNimda ::

Glede cene paketov: cena se obračunava do dneva natančno. Torej, če hoče kdo narediti posnetek in ga pogledati čez dva dni ter ga takrat zbriše in ukine zakup prostora na disku, plača ceno le za tiste 3 dni, ko mu laufa paket.

Jaz itak mislim, da je snemalnik namenjen temu, da kdaj na brzino posnameš, kar te zanima, ker pač ne utegneš pogledati ko je na sporedu. Po ogledu pa zadeva ni več aktualna.

Snemanje z namenom hoardanja po mojem ni več aktualno, saj so dragocene le tiste vsebine, ki so LIVE. Ostalo se da z neta zloadati kadarkoli.

hamax ::

[-----------]

In ja, kaj je narobe, če starši plačujejo?
Če hočejo uporabljat bodo plačali. Tako kot moreva ti in jaz...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisalo: gzibret ()

dejanslo ::

gGiF je v drugi povedi izpostavil zelo dober fakt, ki sem ga jaz mislil že prejšnjo noč, pa se mi je zdelo "eh, saj ga poznajo". pa ga očitno ne, ali ga pač nočete.

nekaterim je ali predrago plačati dodatnega aminota, ali pa jim enostavno linija ne potegne dodatnega programa. za te je to uberalles. s to potezo je glede na trenutno stanje v naši kokljasti državici, kjer zelo dosti ljudi optike ne bo videlo še xy let, t-2 storil zelo dobro potezo. morda se gGiF res ni izrazil po v(n)aših merilih, ampak kljub temu je iz njegovega sporočila možno pobrat kakšen vidik. zato prosim, da v nadaljnje, preden izkoristite sleherno priložnost za samodokazovanje, ponovno premislite in se v dobro družbe kdaj pa kdaj vzdržite komentarja.

tudi beyond that, recimo, da smo vsi na optiki, vsakršna primerjava, ki ne temelji na tem, da s par kliki in le s par kliki dosežemo snemanje in predvajanje, ni na mestu. uporabniška izkušnja je najpomembnejša in tako nameščanje kot uporabljanje dodatnih komponent ni primerno. za geeke, ki jim je največje veselje nekaj "naštimat", to seveda ne velja. ampak, saj veste, ti niso tržna niša. aja, ne veste ...
There`s More Than One Way To Do It

Jst ::

Torej,... Včeraj sem prvič uporabil T-2 Snemalnik. 80min = 3.1GB.

Pri gledanju bolje, da ne previjate naprej ali nazaj več kot kakšno minuto, ker se bo zadeva resetirala, na zaslonu bo pisalo "Vzpostavljam povezavo" in posnetek se bo začel predvajati spet od začetka. Minus za t-2!

Kvaliteta posnetka je enaka, kot da bi gledal live stream. Torej t-2 vsebino shranjuje v enaki obliki, kot jo pošilja Aminu. Plus za t-2.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Update:

Če je posnetek okoli 30-45min, lahko celo previjam z 4x hitrostjo, brez da bi se mi povezava resetirala in posnetek začel predvajati od začetka.

Morajo še malo bugov pobiti in firmware spolirati.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bradek ::

Meni zadeva deluje normalno... si siguren da ni problem pri tebi? Trenutno gledam 24ur od vceraj in lahko prevrtavam normalno... imam pa Motorolo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svet stoji in pade ... na Googlovih strežnikih

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
1612204 (9461) AndrejO
»

Apple se je uklonil Rusiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5210300 (7099) MrStein
»

Nokiina konkurenca Spotifyju se imenuje Music+

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
53747 (2803) Bor H
»

Mnenje: omrežna nevtralnost ne obstaja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
115009 (3923) cegu
»

Kinect kot del kirurškega osebja

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
124953 (3940) dejanslo

Več podobnih tem