» »

500gb zunanji disk pa ne morm dat gor več kot 4gb

500gb zunanji disk pa ne morm dat gor več kot 4gb

dolar ::

Zdravo!

Učeri sem kupu 500gb wd book zunanji disk in ne morm spravt gor fajla ki je večji kot 4gb.

Kako iz fat32 narest ntfs?

Aha, pa še eno vprašanje!
Ko je računalnik prižgan in zunanji disk vklpljen prek usb kabla in štroma, a se lahko usb kabl kar vn potegne (ko se na zunajem disku nič ne dogaja)?

In zakaj je dobro, da recimo 500gb disk spremniš na recimo tri manjše?

LP Pero

OmegaBlue ::

fat32 ima omejitev 4GB na datoteko. Če želiš več lepo formatiraj disk na NTFS. USB kabel pa ne puliš kar tako ven če ti je kaj mar za filesystem, prvo pritisni spodaj "varno odstrani opremo".
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

dolar ::

In kako formatiram disk na NTFS? Zdej sem dal že nekaj gor, je možno to narediti brez brisanja?

dolar ::

ok zdej sem najdu da je za to opcija convertiranje fat32 v ntsf, vendar mam problem.

v cmd napišem:
vol k: (k je zunanji disk in ko pritisnem enter mi vrže)
volume serial number is: bla bla
(pol napišem:)
convert k: /fs:ntfs (pritisnem enter)
(pol mi napiše)
enter current volume label for drive k: (no in kle not ne vem kaj napisat, sem tud uno volume serial number not ruknu pa mi napiše:)
an incorrect volume label was entered for this drive

Kaj moram dat tam not "enter current volume label for drive k:"?

Thanks

OmegaBlue ::

Karkoli ti zdaj piše da je label, poglej kaj ti zraven piše v explorerju.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

dolar ::

Mislm da sem najdu rešitev! convertira se mi zdi!

jan01 ::

Na tvojem mestu bi raje vse dol shranil in formatiral v ntfs, ker bo po tej pretvorbi mft zelo fragmentiran...

Galaxy ::

"In zakaj je dobro, da recimo 500gb disk spremniš na recimo tri manjše?"...

Mene bi to tudi zanimalo, vsi mi pravijo, da naj mam raje 3 majhne kot pa 1 vlkega..

OmegaBlue ::

Nima smisla.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

dolar ::

"Na tvojem mestu bi raje vse dol shranil in formatiral v ntfs, ker bo po tej pretvorbi mft zelo fragmentiran..."

In kaj nej bi to pomenilo, počasnejše delovanje? A diskdefregmator potem to lahko reši?

USB kabel pa ne puliš kar tako ven če ti je kaj mar za filesystem, prvo pritisni spodaj "varno odstrani opremo".

Ok zdej vem kako se ga pravilno izklopi, kako pa ga pol spet spraviš k življenju? Lahko spulš kabl (ko si "varno odstrani opremo" recmo čez "dve uri" in ga not vtakneš, lahko medtem ko je comp pržgan?

Hvala

Opkow ::

da.

Sicer pri mojem zunanjem ohisju je power on/off gumb. Pa ga 2x stisnem in to je to. :)

issak ::

Jaz imam težavo pri konvertanju iz FAT32 v NTFS (gre za enak disk) in sicer mi PartitionMagic reče: "Disk cannot be batched" in nekaj v stilu "convert anyway?"
Nebi rad presnemaval podatkev na računalnik in nazaj na disk, ker nimam toliko prostora in časa, in me zanima kaj pomeni tisti "batched". Tudi če bo fragmentiran, ga bom spustil 3krat čez defrag, pa bo v redu.
Glede na to, da sem svoj laptop konvertal iz FAT32 v NTFS brez izgube podatkov, mislim, da bi moralo iti lepo tudi pri zunanjem disku. Se pravi, ali se podatki lahko izgubijo?

OldSkul ::

Na tvojem mestu bi se na veliko izognil PartitionMagicu, saj sem z njim še vedno imel velike probleme.

issak ::

Na tvojem mestu bi se na veliko izognil PartitionMagicu, saj sem z njim še vedno imel velike probleme.


kaj pa priporočaš?

lopov ::

vgrajeni "convert" :)

Opkow ::

Pozeni Command prompt in vpisi

convert x: /fs:ntfs

x: je crka pogona na katerem imas disk, ki bi ga rad konvertiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
153225 (2885) ender
»

NTFS

Oddelek: Programska oprema
385281 (4868) 5er-->
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493768 (3021) Stoyc
»

DISK JE POLN !

Oddelek: Pomoč in nasveti
102164 (1953) imagodei
»

NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
121379 (1230) andrej

Več podobnih tem