» »

Home NAS

Home NAS

zhorzh ::

Pozdravljeni,

Obračam se na vas s prošnjo za en nasvet.
Rad bi kupil nek NAS za domačo uporabo, ker sem obupal nad externimi USB diski, saj sem že 2x doživel popolno izgubo podatkov (imam slabo napeljavo v hiši).
Se pravi : Kaj bi bilo najbolje kupiti za neko razumno ceno (do 300 EUR), pa da podpira RAID 0 in mrežni priklop ?
To bi uporabljal večinoma za storage mp3-jev, filmov ipd v domačem omrežju, se pravi ne potrebujem nekih fency stvari (hot-swap ipd).

Hvala in lp,

zhorzh

OmegaBlue ::

Zakaj misliš da ti ne bo NAS odneslo če ti je že 2 diska?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Matek ::

Malo čudno si si tole zamislil. Če je omrežje v hiši slabo, ti ne bo NAS prav nič pomagal. Nadalje je malce hecno, da bi imel RAID 0, če imaš že tako težave z izgubo podatkov.

Da pa ne bom čisto offtopic - Mybook World
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Scarface ::

Kaj pa NAS na kakšnem UPS-u?
Been there, done that....

harvey ::

Za domačo rabo za namene, ki si jih navedel, po mojem bi zadostoval že USB disk, seveda pod pogojem, da je "štrom poštiman". Kak UPS pred nakupom novega diska ne bi škodil, če že imaš težave s štromom, ki jih opažaš.

300 EUR je ravno malo malo za spodoben NAS z RAID, ki si ga želiš. ImamBuffalo LS Pro, nima RAID. Za arhiv sem zelo zadovoljen, za uporabo kot nadomestni disk za delo pa je recimo malo počasen. S tvojimi mp3ji po mojem ne bi smel imeti težav, kako je s filmi, žal ne bi vedel povedati.

Sicer pa če ti je prednost ohranitev podatkov je morda za pogledat www.drobo.com Sistem brez diskov je tam okoli 500 EUR.

WD MyBook so počasni:(. Res pa je, da so zelo ugodni.

opeter ::

Imam D-Linkov NAS DNS-323 z gigabtino povezavo, zadevo sem kupil v Nemčiji za 380 EUR pred več kot enim letom.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

aleksander10 ::

Imam Linksys NAS200, sicer ima samo 10/100 povezavo, samo dela BP in podpira RAID0/RAID1. Poglej si zadevo na Linksys strani.

Alex
Aleksander

"A friend is someone who gives you total freedom to be yourself. (J.M.)"

trnvpeti ::

dej vec povej o d-link nas dns-323
koliko je glasen, kaksen je prenos, kako je z zamenjavo diska, kaksna je administracija,....

Tomay ::

Alternativa je tudi en starejši računalnik z dvema diskoma in linux raid.
Ni mi pa čisto jasno ali si samo izgubil podatke ali sta ti crknila 2 zunanja diska?
Voodoo 4Ever

mspiller ::

Jaz sem gledal to zadevo. Terastation so mi bili predragi, tako da se se vedno odlocam, da bi si kupil tega. Sicer je bolj pocasen pri raid5 (kakor prakticno vsi) ampak za homeuse je pa cisto ok. Cena 444 evrov brez diskov. Podpira sata2 diske.
Intel ss4000e

TRIROG ::

Obujam temo ...

zanima me če ima kdo NAS za gledanje(hostanje) filmov?
katerega?
kako se obnesejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

Big_Al ::

Sam čakam Thecus M3800 da končno najde pot tudi v evropo in da ga stestiram. Imam visoka pričakovanja ker so ostali Thecus NAS modeli zelo solidni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS(raid 5)+diski

Oddelek: Kaj kupiti
304066 (3516) antonija
»

Disk na mreži - NAS, NDAS

Oddelek: Strojna oprema
233759 (2513) plavko61
»

Domači file server

Oddelek: Kaj kupiti
443822 (2630) sandi9
»

NAS namesto domačega file sharing strežnika?

Oddelek: Kaj kupiti
51086 (982) trnvpeti

Več podobnih tem