» »

iPhone - Keep or Sell

iPhone - Keep or Sell

d0rK ::

Zdravo,

trenutno sem v dilemi. Oce je zaradi hudo visokih racunov preklopil na TusMobil kjer je brez potrebe vzel iz navdusenja
se iPhone. Njemu nazalost ni prevec vsec tako je ostal na svojem BlackBerryju. Jaz trenutno uporabljam Nokio 6233, ki
popolnoma ustreza mojim potrebam. Ampak seedaj imam se ta iPhone. Zadeva je se vedno nova, bila je prizgana 15 minut,
folija je se vedno na zaslonu, etc. Skratka, sedaj iscem razloge da bi ga obdrzal oziroma prodal. Lahko prosim uporabniki tega
telefona napisete par razlogov zakaj vam je vsec, in kaj vam na njemu ni vsec.

Osebno potrebe po 3G nimam ker je tudi sedaj se nikoli nisem uporabil. Zanima me kako je z racuni pri uporabi storitev kot je
recimo gledanje videov na Youtube, uporaba Google Maps, etc. Skratka, cim vec informacij tipa plus/minus bi zelel.


Hvala.

PrimozR ::

3G nisi še uporabil ker ga nimaš. Danes sem nekaj šaril po internetu na poti v LJ (iz Kranja) pa je kar malo trajalo na Edge. Na UMTSu (oz. HDSPA, Nokia 6120 powaaaaaa) pa zadeva leti (do 1,8 Mbps, omejitev telefona, Mobitel ponuja 3,6).

;-) ::

Baterija na iPhone drži manj kot na tvojem, to se mi sploh ne zdi telefon to je bolj modni dodatek =)

Mavrik ::

Glej... ti maš zadevo pred sabo pa NAS sprašuješ? Vtakni notri SIM kartico ter se igraj z njim par dni. Boš veliko bolj vedel če ti je všeč kot pa če ti bomo tu nakladali.
The truth is rarely pure and never simple.

d0rK ::

In pol ga nej pa prodam za paket piskotov ane? Trenutno je nov, zapakiran. Cim ga odprem in zadnem uporablat bo ze kdo pametoval.
3G telefon sem ze imel pa kljub temu nisem nucal te funkcije. Se vedno me predvsem zanima kako je z uporabo neta na iPhonu. A ce si
precej na Youtube in Google Maps je potem tvoj meseceni racun sky high?

zee ::

da.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

moowy123 ::

razen če boš te stvari delal na lokalni wireless povezavi.

c00L3r ::

zanima me kako je z racuni pri uporabi storitev kot je
recimo gledanje videov na Youtube, uporaba Google Maps

Kot ti je že moowy123 povedal. Ravno pri teh storitvah ti najbolj koristi 3G. Razen, če imaš WLAN na razpolago (ki pa ga ponavadi na "terenu" ni).

IceIceBaby ::

iPhone se dobro prodaja. Tudi če ne bo čisto nov ga boš še vseeno lahko prodal za cca 400 eur.

Marc` ::

Glede na to, da (sodeč po prebranem) letos skoraj zagotovo pride nova generacija iPhona (3G in pa verjetno še veliko stvari) bi jaz iPhone prodal, dobiš itak dober znesek proti US ceni novega, denar shranil in kupil novega ob izidu. Za mene ne bi bilo dvoma, še posebej, ker praviš, da tvoj trenutni telefon popolnoma ustreza tvojim potrebam. 0:)

Pesimist ::

Tus mobil prodaj idi na Simobil, vzemi 19€ neomejen net pa bos lahko surfal youtube kolko bos ktel. :D

KoMar- ::

1st gen. iPhone hitro prodaj, ker ko bo prišla 2. generacija, bo dosti manj vreden.

d0rK ::

Vem, vem.

Probal ga bom prodat za vsaj 480€. Ce mi uspe, good. Ce ne, ga bom pa obdrzal alpa neki. Bl kot sem razmisljal je pomoje
3G pri tako velikem zaslonu res skoraj nujna zadeva da ti celo strani hitr nalozi. Fotra zadeva ni nc kostala ker je tako
ali tako potreboval paket 50. Osebno pa nekak cakam na SE Xperio X1 in hkrati upam da ne bo grozno razocaranje.


Hvala za pomoc.

opeter ::

Pride iPhone 2.0? Sem mislil, da bodo izdali le osvežen firmware oz. programsko opremo in tako bo ta trenutne iPhone spremenila v iPhone2... aja, seveda, narobe razmišljam. Pozabil sem na kapitalizem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Blaz90 ::

Kaj mislite, da bo novi iPhone na voljo tudi pri Tušmobilu, ko bo seveda izšel, ker imam namen kupit ta telefon enkrat pozno poleti.
Ker res ne kupujam rad stvari brez garancije npr. iz bolhe, ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaz90 ()

Marc` ::

d0rK, mislim da tudi z 430€ ali kaj podobega ne bi smel biti nezadovoljen, glede na to, da je čisto nov zapakiran iz zda+ddv+carina(če je sploh) konkretno nekaj 10€ bolj poceni, kot pa tvoja željena cena. 0:)

PrimozR ::

Brainic velka razlika je med Bolho in Tušem, ja... Oboje je nelegalno.

Blaz90 ::

Ja sam vseen dobiš novega v primeru da je kaj narobe, če je pa ilegalno mi je pa nekak vseen.

Mavrik ::

Brainic velka razlika je med Bolho in Tušem, ja... Oboje je nelegalno.


No, no. Ni nelegalno. Prav noben zakon ti ne prepoveduje nakupa iPhona. Apple ni zakonodajalec.
The truth is rarely pure and never simple.

robbe ::

Pride iPhone 2.0? Sem mislil, da bodo izdali le osvežen firmware oz. programsko opremo in tako bo ta trenutne iPhone spremenila v iPhone2... aja, seveda, narobe razmišljam. Pozabil sem na kapitalizem.

Ja če misli bit novi iPhone 3G telefon, bodo to bolj težko naredili s softwerskim updejtom :)

TheoryX ::

samo res zdaj...
kaj je zdaj glede tega updejta, kolko jaz vem pride takrat samo firmware 2.0 ven ne pa nov iPhone, ker če ne bom tud jaz svojega zdaj prodal in si takrat kupim novega :D
Intel C2D E6420 | P5K Deluxe/WiFi | BFG 8800GTS OC
Crucial 2 × 1 GB Value rami | Hitachi 320 GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheoryX ()

robbe ::

No junija res pride 2.0, vendar se pa vse bolj naglas govori tudi o 3G iPhonu. Zdaj če mislijo to izdat skupaj z 2.0 nevem, sam pomoje ne.

V-i-p ::

Nakup iPhonea na bolhi ali pri Tušmobilu je nelegalno? Ha, ha, to bo ja :) Nisem vedel, da obstaja Jabučk_zakon ;)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

todman74 ::

Mene pa zanima,zakaj bi to kdo sploh kupil....čisto nobene uporabne vrednosti
ne vidim v tem, razen, če rad šminkiraš in imaš preveč denarja.

Gandalfar ::

Mene pa zanima,zakaj bi to kdo sploh kupil....čisto nobene uporabne vrednosti
ne vidim v tem, razen, če rad šminkiraš in imaš preveč denarja.


No, v tem je lahko tudi full uporabne vrednosti ;-)

todman74 ::

Jaz imam Asus-a Eee-ja + SE 610i....oboje skupaj mogoče ni vredno niti 400€,pa mi naj eden pove
tehten razlog recimo, zakaj bi ju prodal in ju zamenjal za iPhone, za katerega bi moral dati,
še nekaj Evrov zraven.

Gandalfar ::

Ju ne bi. Ni isti rang produkta. Sprijazni se :)

todman74 ::

Ju ne bi. Ni isti rang produkta. Sprijazni se :)


Imaš prav....iPhone je "skret", ki ni vreden niti pol toliko, kot moj Asus.
Pa saj so vsi jabolčni izdelki taki.

PrimozR ::

Niti ne. MacBooki so odlični laptopi in tudi niso tako dragi, kot misljo ljudje. Mac PROji so za svoj segment spet odlična izbira in tudi niso nič dražji od konkurence. iMac, Mac Mini sta druga zgodba, iPodi so pa itak revolucija v svetu glasbe.

todman74 ::

Moje mnenje je, da so vsi ti izdelki precenjeni.....če samo "pogledaš" MacBook...ko kateremu "oboževalcu" rečeš, da je predrag, je edini argument, ki ti ga "poda" nazaj je: "saj ni veliko dražji od Dell-a"....kakor, da Dell ni precenjen....da ne govorim o iPod-u, ki je toliko dražji od ostalih kvalitetnih predvajalnikov...

Saj ni problem, če imaš denar in z lahkoto pogrešaš 500 ali 1500€, žalostno pa se mi zdi, če ga kdo nima in se odreka drugim bolj pomembnim "stvarem", da si kupi izdelek podjetja, katerega največja vrlina je odlična propaganda.

robbe ::

Ok. Je propaganda, ne rečem. Samo res ne vidim zakaj bi bil MacBook precenjen. Zdaj boš rekel da za isti denar dobiš veliko boljšo konfiguracijo. Res jo, samo še vedno ti ne bo OSX tako lepo gor tekel ;) Eni dajo nekaj tudi na videz... zakaj pa ne? Če lahko daš za cote kak evro več zarad firme, zakaj ne bi dal isto tukaj?
Seveda na koncu je tvoja odločitev.

PrimozR ::

Moje mnenje je, da so vsi ti izdelki precenjeni.....če samo "pogledaš" MacBook...ko kateremu "oboževalcu" rečeš, da je predrag, je edini argument, ki ti ga "poda" nazaj je: "saj ni veliko dražji od Dell-a"....kakor, da Dell ni precenjen....da ne govorim o iPod-u, ki je toliko dražji od ostalih kvalitetnih predvajalnikov...

Saj ni problem, če imaš denar in z lahkoto pogrešaš 500 ali 1500€, žalostno pa se mi zdi, če ga kdo nima in se odreka drugim bolj pomembnim "stvarem", da si kupi izdelek podjetja, katerega največja vrlina je odlična propaganda.


Pusti ob strani Gericom, Gerinote, Solonote in podobne. Če kupuješ Laptopa, glej Dell, IBM (oz. Lenovo) in HP. In pa Apple. Potem se pa več ali manj konča.

andromedar ::

Eh?

Zgodovina sprememb…

zee ::

to mi deli 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

todman74 ::

Pusti ob strani Gericom, Gerinote, Solonote in podobne. Če kupuješ Laptopa, glej Dell, IBM (oz. Lenovo) in HP. In pa Apple. Potem se pa več ali manj konča.


Se ne strinjam....če ravno nisi kak "hud" računalničar in si s "tem" ne služiš denarja, potem je zame nesmisel dati 1000€ več za Laptopa, če nisi zmožen izkoristiti niti tega, kar ti Acer za 500€ ponuja....mogoče to ne velja za študente, ki študirajo v tej smeri in računajo, da bo nekoč padlo iz tega še nekaj cvenka.
Se mi pa zdi, da je od zgoraj naštetih(kao kakovostnih) znamk HP kar nekaj cenejši, nisem pa prepričan, saj te "scene" ne spremljam preveč.

andromedar ::

Saj Hp, Dell, Lenovo ti ne ponujajo nič več kot Acer, ali še hujše - Solonote, Gericom, Tronote in podobno. Vsaj ne uporabnega.
Nudijo ti nekaj drugega - kvaliteto. Da ne bo pomote - tudi Brand-name notebooki crkujejo, vendar bistveno manj kot oni drugi. Poleg tega nočem videt, da se mi na primer barva tam kjer imaš roke naslonjene OBRABI in se ven vidi plastika.
Eh?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8528254 (24406) bobby
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186437 (5308) r0ker
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531503 (28483) PrimozR
»

iPadi pred-razprodani? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5315197 (13401) PrimozR
»

Apple z iPhone-om zadnji na lestvici touchmobitelov

Oddelek: Loža
422564 (1690) IceIceBaby

Več podobnih tem