» »

Problem pri vzpostavitvi brezzicne povezave...

Problem pri vzpostavitvi brezzicne povezave...

Hrenowsky ::

Pozdravljeni!

Vceraj sem kupil svoj prvi brezzicni sistem, router Asus WL-520GC in mrezno kartico WL-138G V2. Namen postavitve je da bi imela sestra internet v svoji sobi (cca. 2 sobi stran) brez da bi bilo potrebno vleci kable iz navadnega routerja. Moj pc je priklopljen na omenjeni router preko utp-ja.

Tu pa je nastal problem. Po konfiguraciji routerja in instalaciji mrezne sem poizkusil vzpostaviti povezavo, vendar ni uspela. Tudi ob izklopu enkripcije povezava ni bila mogoca, ceprav je signal excellent. Ko hocem vzpostaviti povezavo z routerjem (preko wireless) mi napise samo connecting to network, nato okno izgine, brez kakrsnega koli error-a ali obvestila. (progress bar se sploh ne premakne) Nato lahko poizkusim znova.
Po nasvetu prijatelja sem mrezno priklopil v svoj pc, kjer pa je takoj po instalaciji driverjev povezava bila vzpostavljena brez problema.
Sedaj nevem vec kaj naj naredim, sem ze tudi formatiral sestrin pc pa vseeno ne deluje.
Je mogoce da stvar ne deluje ker, je pc prestar? (600mhz, unknowsn mb, 10gb diska, integrirana graficna, 170mb ram...,)
.:Biological insanity:.

blackbfm ::

Kater operacijski sistem pa imaš na sestrinem kompu?

Hrenowsky ::

Na obeh je Win XP SP2
.:Biological insanity:.

trnvpeti ::

tcp/ip connection nastavitve?

Hrenowsky ::

Nastavljeno imam da je router tudi dhcp server. Vendar tudi ce rocno nastavim stvar ne dela.
P.S. Upgradeal sem firmware routerja, pa ne pomaga.
.:Biological insanity:.

trnvpeti ::

lahko pingas router?

Hrenowsky ::

Na mojmu kompu ja.
Na sestrinemu SE NE MORM NITI POVEZAT NA WIRELESS, CE BI LAHKO PINGAL ROUTER NEBI MEL PROBLEMA
.:Biological insanity:.

blackbfm ::

hm..če imaš čas, formatiraj :)

Hrenowsky ::

Been there done that.
.:Biological insanity:.

blackbfm ::

Mogoče je že čas da si sestra kupi boljši komp. Sicer pa jz osebno prisegam na kablovje ravno zaradi takih scen. Ko uštekaš kabl ma da je povezava uzpostavlena. To pr wireless pa krneki enkrat dela enkrat ne..no ja..upam da stvar zrihtaš, meni je zmanjkalo idej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378641 (8476) dree
»

Kako vzpostaviti wireless povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
86841 (6684) Ryker
»

Wireless mreža (crossover)

Oddelek: Omrežja in internet
142041 (1795) PrimozR
»

Router in 15m mrežnega kabla???

Oddelek: Omrežja in internet
221993 (1768) Oven-2k
»

kaj rabim, da se povežem z drugim compom

Oddelek: Strojna oprema
121029 (1029) smirnof

Več podobnih tem