» »

Simobilove zakljenjene slike

Simobilove zakljenjene slike

inuasa ::

OK kar na hitro k težavi: iz Simobila sem dobila kar nekaj MMS-jev, pa tud kšno slikico sem kupila iz simobilove ponudbe. Verjetno je jasno, da imajo vse slike zaščitene.
zdaj pa sem kupila nov telefon in seveda: teh slik nikako ne moreš prenesti nikamor. Meni se zdi to velika škoda, ker pač zelo rada menjavam ozadja, slike dodajam osebam...itd...pa tudi se mi ne zdi pošteno, da sliko plačaš, in ker si kupil nov telefon (pri Simobilu seveda) si zato še "kaznovan" in jih ne moreš uporabljat.

Zanima me, če ima kdo kakšno idejo kako jih spravit na drug telefon oz. še bolje kako ji odklenit...oz. kakršna-koli ideja.

Hvala vsem in LP

subby ::

če ne najdeš boljše rešitve, greš lahko na simobilov center pa naj ti jo tam prenesejo iz starega aparata na novega

inuasa ::

hm...mogoče bi res učinkovalo, da se kar spakiram na simobilov center in zatežim na licu mesta. Ker ko sem pisala na Simobil sem dobila sledeči odgovor:

"Vsebine, ki so na voljo na Vodafone - Live portalu so avtorsko zaščitene v skladu z zakoni in pravilniki, ki veljajo na tem področju. Shranijo se na telefonski aparat in prenos le teh med aparati žal zaradi navedenega ni možen."

Tako da...ma sploh ne razumem te poante, da je vse tako zaprto in zaščiteno...kaj pa vem

Hvala za nasvet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: inuasa ()

poweroff ::

No, kje ste sedaj tisti, ki pravite, da se "itak da vse shekat"? Da piratstva pa že ne bomo mogli zatreti?
Je tišina, kaj?

Po možnosti bo treba slike lepo še enkrat kupit.

DRM v praksi že deluje...
sudo poweroff

subby ::

pa zakaj ljudje sploh kupujejo slike, ko pa imaš na internetu veliko več zastonjskih
samo bluetooth ali usb kabel moraš met... pa če ga nimaš, se ti ga splača kupit glede na ceno teh slik, katere se kupi na vodafonu/planetu
drugače pa tudi če na wapu malce pogooglaš se najde dosti koristnega

WarpedGone ::

inuasa:
a) pojdi na Simobil in se poskušaj zmenit da ti kupljene stvari prenesejo na nov telefon

b) če nasvet pod a) propade povej Simobilu, da boš to stvar razlagala čisto vsem prijateljem in prijateljicam in znankam in znancem, kar ne bo lepa reklama

c) če tudi prijem pod b) ne bo zalegel, ga uresniči. Edini način, da se morda še znebimo tega sranja okrog DRM je, da se folk zave teh podlih fint, ki te silijo, da isto stvar kupiš večkrat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

enostavno se da te datoteke prekopirat(seveda o tem nebi tukaj gor) iz telefona an telefon.. ni bažno...

pa naj bodo še tako zaklenjene, skrite ipd...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

poweroff ::

rovtar: ja, se da. Ampak povprečni uporabnik tega ne zna, in bo verjetno slike raje kupil še enkrat. V praksi torej DRM deluje.
sudo poweroff

Good Guy ::

laik bo nesu to do najbližjega soseda ki mu bo to uredi

torej kaj je drm.. še en kos zaščite ki ne služi ničemer

anyway..nusa.. hitr zapravlat..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

poweroff ::

Aja? Inuasa očitno nima takega soseda.
sudo poweroff

AndrejS ::

Če misliš slike uporabljat za ozadja , je lahko velik problem razmerje slik. Če ima nov telefon isto razmerje točk kot stari ni problema, če pa ni razmerje isto pa ne vem če se splača slike sploh prenašat

Pujcek ::

inuasa:
a) pojdi na Simobil in se poskušaj zmenit da ti kupljene stvari prenesejo na nov telefon

b) če nasvet pod a) propade povej Simobilu, da boš to stvar razlagala čisto vsem prijateljem in prijateljicam in znankam in znancem, kar ne bo lepa reklama

c) če tudi prijem pod b) ne bo zalegel, ga uresniči. Edini način, da se morda še znebimo tega sranja okrog DRM je, da se folk zave teh podlih fint, ki te silijo, da isto stvar kupiš večkrat.


kdo ga sili da kupi sliko za ozadje veckrat????
:)

molotov ::

Mogoče bi blo pametno uprašat kako društvo za varstvo potrošnikov, če vejo kej nardit. In poklicat na simobil...

Če nebo pomogalo, pa dobi kakega "soseda" ki zna po poštimat ;)

inuasa ::

Najprej hvala za vse nasvete.

laik bo nesu to do najbližjega soseda ki mu bo to uredi

torej kaj je drm.. še en kos zaščite ki ne služi ničemer

anyway..nusa.. hitr zapravlat..


Torej, ja, nimam takega soseda,ki bi se bavu z takimi zadevami, jst pa vseeno nimam za takega "laika", da bom ponovno kupovala slike. Če bi to bila, ne bi spraševala in bi šla res v šoping.

Itak se da vsako stvar odklenit...pač se z DRM zadevo do sedaj nisem imela potrebe ukvrjat...zdaj pa me pač zanima...
In sem sigurna, da z kakšnim namigom, kje oz. kako se tega lotit, in malo mojega truda lahko tudi sama ratam "sosed, ki to zna". No saj ste mi že dali kar nekaj napotkov. Za podrobnejše info pa je verjetno najbolje da se obrnem na strica Googla....

Hvala še enkrat za vaš trud...če mi lahko še kako pomagate, pa ste seveda dobrodošli.

Lep pozdrav

poweroff ::

Aha, sama boš uspela DRM problem rešit.

No, bom dal namig. Potrebuješ opremo za forenzično analizo mobilnih telefonov. Na žalost jo boš morala sama kupit,ker v Sloveniji še ni takega kompleta, Slovenska policija svojega namreč še čaka.

Drugi namig - dobiš kabel za telefon in skušaš ugotoviti kaj se da narediti. Ampak če je dober firmware, potem bolj malo ali nič.

Pravim samo, da je čas proti DRM borit se sedaj, in da se ta čas izteka. In da bo vse tiste, ki vas to do sedaj ni brigalo, DRM udaril po žepu že prav kmalu.

Zato bi bilo dobro, da kdo podpre tiste, ki se borimo proti DRM, ne pa da se zanašate na to, da "se bo itak vse dalo shekat".
sudo poweroff

inuasa ::

Aha, sama boš uspela DRM problem rešit.

No, bom dal namig. Potrebuješ opremo za forenzično analizo mobilnih telefonov. Na žalost jo boš morala sama kupit,ker v Sloveniji še ni takega kompleta, Slovenska policija svojega namreč še čaka.

Drugi namig - dobiš kabel za telefon in skušaš ugotoviti kaj se da narediti. Ampak če je dober firmware, potem bolj malo ali nič.

Pravim samo, da je čas proti DRM borit se sedaj, in da se ta čas izteka. In da bo vse tiste, ki vas to do sedaj ni brigalo, DRM udaril po žepu že prav kmalu.

Zato bi bilo dobro, da kdo podpre tiste, ki se borimo proti DRM, ne pa da se zanašate na to, da "se bo itak vse dalo shekat".


ojla...hvala za odgovor...ne me narobe razumet...1000% se strinjam s tabo. Res je, če bo šlo tako naprej...nas bo kmalo vse zelo koštalo.

V prejšnjem postu sem hotela samo poudarit, da mi gre na živce, ko se začnejo butasti odgovori v stilu "ponovnega šopinga", in neki namigi, da če nimamo pametnih sosedov, sami nismo sposobni nič naredit. Najlažje je napisat, da se vse da...za kaj več....

Forumi so odlična stvar, da se kaj novega naučiš in to je bil moj prvovrstni namen.
Ni pa nič narobe, če mi DRM do sedaj ni bil znan.

Matthai: Na kakšen način pa se ti boriš proti temu? Očitno zadevo že dolgo poznaš. Ali v Slo razsaja še kje drugje ali trenutno samo pri Simobilu? Priznam, da mi je to nova zadeva...vidim, pa da je to na spletu kar obširna tematika..

Vsekakor bom v naslednjih dneh odšla na Simobil in bomo videli, kako bo to šlo.
Upam, pa da bo z pomočjo te teme, čim več ljudi vidlo, kako se "nateguje" ljudi (se opravičujem za tak izraz :-) )

Lep dan vsem skupaj

Good Guy ::

ti dam en namig..

XS++ ali JD Flasher

več žal ne smem povedat.. da ne bom dobu kšnga nezaželjenga klica
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

inuasa ::

ti dam en namig..

XS++ ali JD Flasher

več žal ne smem povedat.. da ne bom dobu kšnga nezaželjenga klica



hahahaha....kaj se zmeniva za en drink, pa predebatirava zadevo?...seveda na samem...da nas ne bo kdo lovil....hahaha

ej, hvala ti ful za namig!!!
bom šla v akcijo.

poweroff ::

DRM je aktualen že nekaj let. DRM podporo imajo praktično vsi računalniki, Vista jo ima, zadeva pa je najbolj prišla do izraza na neračunalniških področjih, mobilni telefoniji, fotoaparatih, itd.

Zadeve je treba spremljat, eni smo se tudi borili proti programskim patentom, treba je podpirat CC in GPL licence, itd. In predvsem je treba osvestiti ljudi kaj DRM v resnici pomeni in kaj nam prinaša pravna ureditev zaščite avtorskih pravic.
sudo poweroff

Good Guy ::

pošl ZS pa se zmenva :)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Nemčiji nov škandal zaradi sodelovanja nemškega telekoma z obveščevalnimi službami

Oddelek: Novice / Zasebnost
2618619 (16234) Mr.B
»

Brezplačni pogovori ta vikend

Oddelek: Mobilne tehnologije
252676 (2097) Zeberdee
»

Nokia 6630 VS Nokia E50

Oddelek: Mobilne tehnologije
331553 (1324) NiMH
»

Mobitelov študentski paket: pazite, kam kličete !

Oddelek: Mobilne tehnologije
284280 (3305) ahac
»

Označevanje izdelkov z etiketo: V osnovi zgrešen (DRM)

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
163965 (2848) Matako

Več podobnih tem