» »

Nokia 6630 VS Nokia E50

Nokia 6630 VS Nokia E50

Backup22 ::

Pozdravljeni!

Kupujem nov telefon pri Simobilu in se v bistvu odločam med 6630 in E50 (s kamero).
Nokia 6630 v paketu navigator stane 100€, E50 s kamero pa 150€.
Se mi samo zdi, da je 6630 že kar nekaj časa na naših policah? Ima kdo izkušnje s tema telefonoma? Oba podpirata Symbian, kar je super...
Je E50 vreden 50€ več? V bistvu sta še dve varianti BB: za 100€ - BlackBerry 7130v in za 150€ BlackBerry Parl 8100. Kako je sploh s tem BBjem? Kakše so vaše izkušnje in kaj bi izbrali vi? Hvala!
//

Dr_M ::

mel sm obe, oz E50 mam se vedno.
6630 je v prodaji ze slabe 2 leti in pol, men je crknila po letu in pol uporabe, fotru dela se vedno (jo ma pa 2 leti).
6630 je serija s60 2 generacije, symbian 8.0, E50 je s60 tretje generacije, symbian 9.1. tale 3 generacije zgleda precej lepse in telefoni so boljsi, je pa OS zelo zelo zaprt. ma razne zascite, ki se niso razbite (verjetno nikoli ne bodo), tudi prigramov, ki bi dostopal do sistema NI, ker firma ne pusti razvijalcem namestitve takih programov.
torej, E50 ma slabsi fotoaparat, kot 6630, ma pa mnogo boljsi display in lepsi uporabniski umesnik. zravn je se IR in BT 2.0, nima pa UMTS. ceprov ma E50 se precej bugov, bi se za tega odlocil. baterija pa drzi 1 dan oz max 2 dni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Backup22 ::

Hvala za odgovor.
baterija pa drzi 1 dan oz max 2 dni.

A ni to nekam sumljivo malo? Si to govoril za 6630 ali E50? Hm če Symbian 9.1 zelo zaprt, to ni dobro;((. Kako pa je kaj z BlackBerry-jema?
Nekak se bi bolj dopade 6630, če ima E50 tako zaprt OS..
//

@LOL ::

Ma kake bedarije pa govoriš Dr_M. Ne vem kaj delaš na mobitelu (če si imel 6630) da ti baterija zdrži samo 1,2 dni:\

Baterija zdrži v povprečju okrog 3eh dni, lahko pa tudi 5 (odvisno kok kličeš). Jasno pa je da če si non stop na UMTS omrežje priključen in pa da še fotkaš zraven pa podobno potem pa jasno da zdrži 1dan pa pol (samo to je samo začetno navdušenje).

Glede samega telefona bi pa raje vzel ono E50 ker je 6630 na trgu nekako več ko 2 leti. Če pa bi bila v akciji še lepotica 6680 (:8) , hehe se spomnim kak naval je bil na Mobitelu ene 2 leti nazaj za temi telefoni, prodajali so se ko vroče žemljice, da ne omenimo preplavitev Bolhe s temi telefoni -> tiste čase ej bil to the best of od UMTS telefona) bi morda še razmišljal. Tako pa ostane E50:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Backup22 ::

Ok hvala! Zdaj me zanima samo še ta BlackBerry. Ima kod izkušnje?
Tukaj stane NOKIA 9300 samo 160€, drugače pa je v navadnem paketu 310€...
Će namreč vzamem telefon v rangu 150€ imam poleg E50 na voljo tudi BlackBerry Parl 8100, BlackBerry 8700v in Nokia 9300 s storitvijo BlackBerry...
//

_marko ::

Jaz pri Simobilu čakam na soliden telefon z wirelessom!

A obstaja kakšen za solidno ceno?!
(Applov I-phone ali kakorkoli se že imenuje bo pa itak predrag)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Dr_M ::

@LOL: teb se pa vidi, da se nikol nisi videl Symbian telefona niti od delec, kaj sele od blizu. :) symbian telefon ti ne bo 5 dni zdrzu, ce das not popolnoma polno baterijo,odlozis telefon na polico in se ga sploh ne dotikas.


Uglavnem, 6630 ma eno velko pomankljivost, ma samo 10MB internega pomnilnika, tko da je to tut za najnujnejse aplikacije premalo. E50 ga ima 70MB, tko da lohk use aplikacije,teme in ksne malenkosti spravis na pomnilnik telefona, ostale stvari pa na pomnilnisko kartico. :) so pa microSD za odtenek cenejse, kot RS MMC.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@LOL ::

@LOL: teb se pa vidi, da se nikol nisi videl Symbian telefona niti od delec, kaj sele od blizu. symbian telefon ti ne bo 5 dni zdrzu, ce das not popolnoma polno baterijo,odlozis telefon na polico in se ga sploh ne dotikas.

Zato sem pa napisal "odvisno kok kličeš". Ok morda sem mal orpetiraval z 5 dnevi (čeprav tudi toliko zdrži -> preizkušeno lani na dopustu ko sem klical bolj malo... -> 5 dni). 3 dni je pa nekaj čisto običajnega!
Če pa tebi zdrži 1 dan pol pa verjetno uporabljaš fotkič ali pa gledaš pron na realplayerju non stop, ali poslušaš prek slušalk (samo temu mobietl tako ni namenjen). LAhko ga pa skuriš tudi v nekaj urah (priklopiš na PC ter greš preko UMTSa na net -> zdrži par urc pa še kak klic).
Samo za povprečno uporabo cca 3 dni -> da ne bo kdo prestrašen od tvoejga komentarja 1 dan (svašta)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Dr_M ::

khm... men je pri E50 zdrzala baterija max 45h do zdej. v tem casu sm mel 30 minut pogovorov, poslov 10 smsov in cca 1h iger, pa cisto nic drugega.

pri symbian telefonih bos bolj tezko vidu 3 dni, mogoce pri N73 ki imajo dokaj mocno baterijo, pa se to, ce telefona nic ne uporabljas.
drugace je pa pri S40 seriji, ker 5 dni ni nic takega, sam tem telefonom jest pravim "neumni" telefoni. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hooger ::

Jaz pri Simobilu čakam na soliden telefon z wirelessom!


Imaš v ponudbi E60. Brat jo ima in zadeva je res huda.


E50 in baterija

Ne vem kaj delate s svojimi telefoni, ampak do zdaj mi je E50 vedno zdržala vsaj 3 dni. Telefon je res špica, malo na živce mi gre samo slab fotoaparat. Če bi še enkrat kupoval, bi kupil E50, samo brez kamere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hooger ()

Backup22 ::

Kako pa je s programi za E50? So kakšne komplikacije zaradi Symbiana 9.1, ki je "zelo zaprt"?
//

fm13 ::

pri symbian telefonih bos bolj tezko vidu 3 dni

Odvisno... moja mesec dni stara E50 lepo zdrži 5 dni. Imam pa ugasnjen bluetooth, zaslon se zatemni po 10 sekundah, v ozadju ne laufajo nepotrebni programi, ozadje pa imam "Dark stripes". Pogovorov se pri meni nabere tam do 30 minut dnevno (raje manj) + kakšen sms. Občasno preverim še gmail.

Backup22 ::

Ok z baterijo je ok... Kako je kaj Symbian 9.1 na E50? So kakšne komplikacije pri nameščanju programov ali ne? Dr_M je omenil, da je sistme zelo zelo zaprt? Kako je s tem?
//

@LOL ::

Meni ni jasno kako je ta sistem zaprt če pa imaš na netu vso specifikacijo in podobno da lahko sam programiraš kar ti paše.
Sicer pa od nekoga ki trdi da baterija zdrži 1 dan dvomim da sploh ve kaj je to da je sistem zaprt.
Razsvetli me Dr. M0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

fm13 ::

Kako je kaj Symbian 9.1 na E50? So kakšne komplikacije pri nameščanju programov ali ne? Dr_M je omenil, da je sistme zelo zelo zaprt? Kako je s tem?

Ne vem, zakaj naj bi bil "zaprt"? V kakšnem smislu, DrM?
Jaz se z mobiteli sicer ne igram preveč, pa tudi Symbian imam prvič na telefonu, zato tu nimam izkušenj. Namestil sem si pa AutoLock in GMail, oboje popolnoma brez težav...

Dr_M ::

@LOL: mogoce pa jest znam uporabljat use funkcije telefona, za razliko od tebe.

sistem je zaprt, to je dejstvo. in NE, za 3 generacijo si NE mores sprogramrat poljubnega programa in ga instalirat. vsak program more potrdit symbian, drugace ti ga sistem ne pusti instalirat. pri 9.1 ne mores dostopat do sistemskih datotek, kot si to lahko pocel s prejsnimi genracijami. tut telefona ne mores vec resetirat s programi. to je zaprt sistem. se do IR ne mores vec dostopat (ceprov nej bi se to v kratkem spremenil).

tko da, vi pametnjakovici, kupte si ksn symbian telefon, potem pa govorte kdo nima pojma. zdej se vam pa lohk sam smejim v faco, ker mate tok neumne pripombe :)


aja, pa se en forum, da boste sploh razumel, o cem govorim :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

@LOL ::

@LOL: mogoce pa jest znam uporabljat use funkcije telefona, za razliko od tebe.

Kaj imaš stalno Bluetooth vkloplen + stalno podatkovno povezan?:\ Ne vem kaj za vraga ti uporabljaš na Symbianu da si tak car. Jaz uporabljam use funkcije ki jih rabim...


Glede tiste 3je generacije pa dobro da si pojasnil, ker za starejše modele (2 gen. torej) je bila zadeva odlična. Potem zgleda da so zdej zajebal0:) Pa si zihr to kar govoriš da ne gre več poljubno inštalirat?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

fm13 ::

in NE, za 3 generacijo si NE mores sprogramrat poljubnega programa in ga instalirat.

Blazen minus, "prizadel" bo kakšen procent uporabnikov... pa tiste, ki bi radi sprogramirali kakšno škodljivo sranje. Najbrž je poanta v tem, doktor?

Dr_M ::

vsaka aplikacija more it cez nek program za verifikacijo. npr. fexplorer, odlicen browser za symbian, je za 9.1 totalno okrnjen. ne mores dostopat do sistemskih datotek, private direktorija, itd... :\ ne mores restartat telefona itd... mogoce se bo to kdaj spremenil, ampak tezko bo.

pa se 3 generacija ni binarno kompatibilna z 2 in 1, zato morajo use programe na novo portat poslat na symbian za potrditev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

@LOL ::

Zakaj pa si potem kupil 3 generacijo če ti je vse skupaj tak pomembno in tako narobe?
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Dr_M ::

Blazen minus, "prizadel" bo kakšen procent uporabnikov

ne, prizadel bo tiste, ki bi radi uporabljaj svoj telefon se za kej drugega, kot samo za telefoniranje. sej mogoce mas prov, verjetno sebe ne stejes med un procent, mar ne?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

Zakaj pa si potem kupil 3 generacijo če ti je vse skupaj tak pomembno in tako narobe?

sej mi je mal zal, sicer spet ni tok hudo, ampak velik dobrih programov pac ne morem uporabljat.
sicer pa mi je v oko padu en HP dlancnik... uporabljam tudi navigacijo, pa mi je display na E50 premejhn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

fm13 ::

ne, prizadel bo tiste, ki bi radi uporabljaj svoj telefon se za kej drugega, kot samo za telefoniranje.

Se strinjam s tvojimi pomisleki, ampak zaradi tega zadeva ni zanič (za večino uporabnikov).
Un "procent" pa se je nanašal na tiste uporabnike, ki si radi kaj sami sprogramirajo za telefon, kot si omenil zgoraj. Glede na začetno vprašanje Backup22 se mi ne zdi, da njega zanima, če se da programirat in nameščat svoje programe, ampak kaj drugega.

hooger ::

ne, prizadel bo tiste, ki bi radi uporabljaj svoj telefon se za kej drugega, kot samo za telefoniranje.


Imam E50

Telefoniram - telefon mi to omogoča
Piše SMS, MMS, E-mail - telefon mi to omogoča
uporabljam prenos podatkov - to mi telefon omogoča
uporabljam povezavo bluetooth & IR - omogoča
vnašam opomnike, spremljam koledar in telefon uporabljam za budilko - tudi to omogoča :D

Kaj za vraga bi 99,9% ljudi, poleg naštetih stvari, še potrebovalo?????

Dr_M ::

hooger: ce nisi uporablju symbiana 8 ali starejsega, nic ne bos pogresu pri 9.1, ce pa si, pa vidis, da mnogo stvari, ki so prej delale, zdej ne delajo. to mene moti, nic drugega. ok, se ena malo bolj - mogoce rahlo neuporabno zadeva, ampak vseeno - na 2 generaciji lahko poganjas quake 1. nalozis pak datoteke na kartico in nato z (mislm da se tko imenuje) quakes60 pozenes igro. na 9.1 tega ni in tudi zelo verjetno ne bo.
pac so zelo tecne omejitve, ki jih novi uporabniki symbiana v vecini primerov ne bodo pogresal, stari pa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Backup22 ::

Zanima me samo še ta BlackBerry... Ima kdo izkušnjes tem? klik Ta stane 150€... Kako se vam zdi tole?
//

Backup22 ::

Evo, kupil sem E50 in je zakon! Zanima me samo kateri e-mail client uporabljate?
//

hooger ::

uporabljam tistega, ki je serijsko v telefonu

Backup22 ::

Jep, to sem si nastavil tudi jaz in dela gmail BP.. Hm a lahko kdo priporoča kakšne free programčke, ki so uporabni? (Sem prvič na Symbianu)...
//

Dr_M ::

pejt na ta forum, se registriri in poglej pod S60 Version 9.1 - Zone >:D :D vse kar rabis in tudi kr ne rabis :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NiMH ::

Samo nekaj ti predlagam...NIKAKOR NE JEMLI NOKIE 6630...Meni samo zaje*avle...Sem jo nesel na popravilo je delala 2 dni in zdaj spet crknila...;(( ;(( ;((
No Comment...

NBA => I LOVE this Game

Backup22 ::

Dr_M hvala!

CasCaDaa sem vzel E50... Zgleda, da si naletel na slab telefon:O
//

Dr_M ::

ni biu edini, ki je dubu slabo N6630... :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NiMH ::

Mislim da je dosti takih ko smo naleteli na ''slabo'' nokio 6630...Sem mislil da je to nek smart phone kot so vsi pravili...a sem se motil...
No Comment...

NBA => I LOVE this Game


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telefon z vzdržno baterijio!?

Oddelek: Kaj kupiti
7985 (844) Dr_M
»

Tel. z naročnino do 120€ ponudnik mobitel ali simobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
81005 (1005) dzinks63
»

Kupiti Sony Ericsson k800i ali npr. Nokia n80, al kak drug?

Oddelek: Mobilne tehnologije
412499 (1893) aco111
»

Kater mobitel

Oddelek: Mobilne tehnologije
291740 (1172) KTr1sk
»

Kateri mobilni telefon kupiti?

Oddelek: Mobilne tehnologije
242686 (2054) archer

Več podobnih tem