» »

Nora ponudba ali nori nateg

Nora ponudba ali nori nateg

anonimni ::

Že nekaj časa nazaj sem opazil eno novo trgovino v mojem mestu in sem se včeraj odločil da jo obiščem. Imam namreč kakšne 12OO€ proračuna za nov računalnik in vsake toliko malo gledam okoli za dobrimi cenami in ponudbami. Glede na to da je približno 20x manjša od našega ComShopa in 100x manjša od našega BigBanga ima kar dobro ponudbo - opazil sm Radeon 3870X2 pa GeForce 8800GTX in veliko quad procesorjev. Tako opogumljen uprašam tipa če ma kak dober quad procesor na zalogi in mi tip pokaže 45nm Q9300(mislim da) 2.5 quad procesor in pravi da jih je sam 1O v Sloveniji in ma on tri, proda pa mi ga za 260€. Pol pa grema malo sestavljat računalnik in tip meče vsote kar iz rokava: za 4GB rama 1OO€, za 6OOGB disk 1OO€ - večina komponent stane točno 100€. Seveda kmalu pridemo do grafične in tip seveda ni zadovoljen z 3870X2 in predlaga 9800GX2, ki stane seveda samo 520€. Ko kasneje doma malce pregledam spletne trgovine pa opazim, da je 45nm quadov veliko in da lahk dobiš 9800GX2 za 480€.

A vendar mi procesor ne da miru in zato - a jih je res samo 10 v celi državi in a ga je vredno kupiti? A je vredno dati 2OO€ več za 9800GX2 ali preprosto kupiti 3870X2? Slišal sem, da se 2gb rama dobi že za 4O€ - a je to res? A je pametno nakupovati preko spleta? Katere trgovine so dobre?

Sestavljam nekaj, kar bo zdržalo nekaj časa in bo junija (ko ga bom sestavil) in še usaj kakšno leto špica. Po drugi strani me je strah, ker bo novi računalnik (vsaj teoretično) 3x hitrejši od sedanjega...

P.S.: A se PCIE2.0 splača?
  • spremenil: anonimni ()

tilinho20 ::

Tist quad je brezveze. Bolje je q6600. Med quadi. Nekje je sicer q9300 boljši zaradi enega ukaza. Recimo v igricah se ti ne bo to nič poznalo. Junija pridejo nove grafične. če pa gledaš 3870x2 ali 980gx2, pa raje vzemi 3870x2. Je pa res, da 2 gb dobiš za 40 eur. Rame ti predlagam Teamgroup xtreem dark 800 mhz, ki jih dobiš že za 120 eur. So pa odlični navijalci.

krho ::

tiln?! itaq, da bo vzel q9300, ki je 45nm in ne q6600 v 65nm, že v porabi je ene 60W razlike.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

tilinho20 ::

60w pa ni razlike. Q9300 ne odtehta razlike v ceni in ima manjši multi (samo 7.5).

anonimni ::

Ok sorry pozabu sm glavno uprašanje - a jih je res sam 10 v državi?
Ker če jih je grem ju3 lepo na banko pa ga kupim :)

LuGi ::

Nategnil te je. Procesorjev je malo morje :)

jype ::

anonimni> da se 2gb rama dobi že za 4O€ - a je to res

Ne. 2GB rama se dobi že za 34 evrov, pa sem prepričan, da to ni najcenejša možna ponudba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

anonimni ::

Aja pa prihajajoče grafične - a potrebujejo PCI-Express 2.0?

Samuel ::

q9300 10 v sloveniji... ehehe...

bluefish ::

ne, lahko jih vstaviš tudi v ploščo z PCI-E 1.0.

Kar pa se tiče omenjene trgovine - naj ti sestavijo ponudbo, potem pa cene primerjaj z ostalimi preko ceneje.si
In tisto z desetimi procesorji je bedarija, da je ni večje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

anonimni ::

Sam je razlika, ane?
A obstaja kaka PCI-E 2.0 matična pod 200€?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: anonimni ()

bluefish ::

ne, ni prevelike razlike. Priklop je enak, razlika je le v prepustnosti vodila. Več pa tukaj: PCI Express @ Wikipedia

kmetek ::

spet nek dino style?

Spajky ::

@ anonimni : kaki stroj (plata+ram+proc+grafa+disk+OS) maš pa zdej? 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906484 (4340) Veteran007
»

Računalnik za 1.399 eurof da al ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534571 (3076) tilinho20
»

Nvidia 9800GX2

Oddelek: Kaj kupiti
221365 (930) Volta
»

Nove komponente (matična, procesor, ddr3 ram, grafična in napajalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
121666 (1237) IVo
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737551 (5540) Goli

Več podobnih tem