» »

Particije...

Particije...

msenjur ::

Torej, zadeva je taka...

Kupu sem si prenosni disk WD 500gb, zato da bi ga lahko priključil na dvd pioneer 400v (kateri ima usb priključek) in gledal filme. Ok. Player bere le Fat32 sistem. Ok. Disk je po defaultu formatiran na Fat32. Uredu, jest vse gor posnamem, cel arhiv, in špila... Pol mi po dveh dneh disk crkne al kaj... ne vem. Vglavnem my computer ga ni več našel, niti disk manager od windowsov. Mal berem po netu, in vidim da fat32 itak obvlada le do okoli 32gb podatkov (pomoje je zato crknil, ker je bilo preveč podatkov). jest jih imam za okoli 200gb. No, pol formatiramo na ntfs, in pustim 32gb particije za filme. Pol priključim na dvd in spet ne nič ne dela. Poskusim zamenjat primary in extended, tko da je fat32 primary, in med postopkom (v partition manager apps) pozabim dat ntfs extended. Prikljčim na dvd in dela. Sam pol je my computer itak kazal le fat particijo. Ko sem dal ntfs extended je my computer kazal obe, sam dvd pa spet ni delal. No, to je zgodba mojih 3 dni zdele, odkar se hecam s tem. in vidim da bom mogu priznat poraz, razen če je kakšna opcija da bi dvd nategnu, da je na disku le ena particija fat...

torej, a sploh je to možno, da bi ntfs "skril" pred dvd-jem?:(

Duhec ::

Še 1x ga lepo formatiri v celoti na Fat32. To mora delat. Nima veze to kar nekaj nakladaš okoli 32GB, da je krivo za nedelovanje !
Ker omenjaš NTFS, potem zagotovo nimaš Win98 sistema :D zato predvidevam, da imaš XPje vkaterih pa ne boš mogel formatirat particije >32GB, zato to izvedi v dos promptu s programom Fat32format.
Še link z navodili.
Če ti še šteka ali blokira pa so lahko kaki bad sektorji na disku.

msenjur ::

no sej sm zrihtal... zdej mam dve particiji, eno ntfs in drugo fat, pa dela zaenkrat vse normalno!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiranje diska v W10 ne gre v starejše formate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
567788 (6528) Pithlit
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475453 (3029) Bevcan
»

NTFS ali FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212716 (2269) bluefish
»

NTFS to FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
121546 (1284) bluefish
»

Formatiranje diska v FAT32

Oddelek: Strojna oprema
133498 (3322) Redorange

Več podobnih tem